Autor: Elenistar | 3.2.2009 | 0

Středověk. To nejsou jen ohromné bitvy s tisíci vojáky. Nebyla to doba pouhého plenění a drancování. Ba ne. Ono se zde také budovalo. Stavěly se vesnice a města. Kostely a katedrály. A v neposlední řadě také hrady. Mohutné hradby a vysoké špičaté věže. A u jednoho takového začíná i náš příběh. Hovoříme zde o vznešených cílech a podlých záměrech. Ale všechno popořadě.

V této deskové hře se stáváme poměrně bohatým šlechticem, který má eminentní zájem na vřelém vztahu s králem. Píše se rok 1298 a oním králem není nikdo jiný než Filip Sličný. Ten se rozhodl, že nechá vybudovat hrad u zatím malé vesničky Caylus. V té době znamená králova přízeň mnoho. Tudíž se u budoucího velkoměsta sešli ti největší šplhouni. Podle situace jich je dva až pět. Soupeři jsou tedy jasní a největší patolízalství v dějinách deskovek může začít.

Do začátku každý přinese něco málo ze svého kapitálu. Nějaké ty denáry, jídlo a dřevo. Nejdůležitější je však pracovní síla. Bohužel levná není a mzda se platit musí, jinak se nepracuje. Záleží jen na našem úsudku, kolik lidiček ze svého limitu pošleme pracovat. Kromě již zmíněného dřeva a jídla se také musíte zaměřit na kamení a látku. Nakonec tedy i na zlato, ale to je prozatím píseň budoucnosti. Vaši pracanti mohou dělat spoustu věcí. Produkovat suroviny a následně je utratit na trhu nebo za ně postavit další budovy. Vliv lze získávat různými způsoby. Přes rytířské turnaje na kolbišti nebo stavbou těch nejúžasnějších staveb. Ale hlavně při budování hradu. To je totiž to, oč tu kráčí. Nejprve se musí vybudovat podhradí, následně hradby a až úplně nakonec věže. Tato skutečnost nám hru rozfázuje na tři části. Záleží jen na hráčích, jestli to bude rozvážná a vláčná záležitost nebo se hra stane zběsilou jízdou. Na vše dohlíží rychtář se svým věrným pomocníkem drábem. Pravda on tak úplně věrný není. Je nakloněn tomu, kdo zrovna nabídne nejvíc. Říká se, že každý je podplatitelný, je to jen otázka ceny. Pokud byste rádi uškodili svým konkurentům, není nic snazšího. Korupce tu byla vždy a vždy bude.

Kdo se však stane vítězem? Jednoduše ten, který se dostane na cestě ke králově přízni nejdále. Hlavě státu se líbí rozšiřování města, stavba samotného hradu, ale i důkazy vaší bezmezné úcty. Možností k taktizování je tudíž nepřeberné množství a univerzální strategie neexistuje. Každá hra je jiná a obrovskou výhodou je skvělá hratelnost i ve dvou hráčích. Na co tedy ještě čekáte? Poddaní netrpělivě čekají na vaše denáry a král na svůj hrad. Staňte se jeho nejoblíbenějším leníkem.

 

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Dice Masters - Age of Ultron Gravity Feed - 90bal
Dice Masters - Age of Ultron Gravity Feed - 90bal
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas