Ztracené dědictví: Hvězdný koráb

xxxxxxxooo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Ztracené dědictví: Hvězdný koráb - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Hayato Kisaragi
Seiji Kanai
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí to za to?

Ahoj, chci se zeptat jestli stojí tato hra za koupení?
Proč ANO a proč NE?...díky
15.11.2015 21:15:44

podle mne ne
jak jsem psal do hodnocení hry, tak mě víc baví milostný dopis. Tady je lepší téma, ale ta hra nějak není to ono.
Teď mě pojďte ukamenovat :)

16.11.2015 21:08:27

dojmy
Hra stojí málo a podle toho také dostaneš odpovídající hru. Hra hraje sama a já takové hry nemusím. Hráči vykládají karty a vůbec netuší, jaký to bude mít dopad na hledaný koráb. A to ani nemluvím o tom, že můžeš kdykoliv umřít a pak 10 minut koukat jak hrajou ostatní.

17.11.2015 09:08:36

.....
A jak se hraje když neznám ani milostný dopis? :-)

17.11.2015 18:53:33

Re: dojmy
Zásadně nesouhlasím.

Za prvé jedna hra trvá tak 2-3 minuty, takže i když na začátku někdo vypadne, rozhodně tak dlouho nečeká.

Za druhé samozřejmě hráči při vykládání karet hru ovlivňují, na konci mají docela velkou šanci koráb najít (pokud jej nenajdou již v průběhu hry). Hra je hlavně o odhadu, co mohou mít ostatní, proč hrají zrovna tyto karty, je v tom i trochu blafování.

Každopádně (stejně jako u Milostného dopisu) platí to, že je to za málo peněz hodně muziky, že hra je skvělá (hlavně ve 4 hráčích) a že po pár hrách hráči zjistí, že hra obsahuje určitou strategickou hloubku, že to není jen o tupém odhazování karet. Samozřejmě záleží na tom, jaké přijdou karty, ale to se v rámci více her srovná. A bonus v podobě možnosti kombinace s dalšími balíčky (Ztracená zahrada) je třešnička na velmi chutném dortu.

17.11.2015 22:37:44

Milostný dopis
Takže je stále lepší investovat do Milostného dopisu ikdyž jsem ho nehrál? ...

18.11.2015 20:25:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Kombinace 2x Ztracené dědictví - Koráb + Zahrada
Mě by zajímalo, jaké je to v kombinaci obou her Dědictví ?
Milostný dopis mám, je to spíš taková nano hra, tak mne zajímá , zda má smysl Dědictví pořizovat. Díky

18.11.2015 21:18:04

Azz

Kombinace Zahrada + Koráb
Já mám v kombinaci dva balíčky - Zahradu + Koráb.

Hře tato kombinace dodává další rozměr. Zatímco s jedním balíčkem se jedná o velkou rychlovku, kterou odehrajete za 5 minut dvakrát, tak po přidání druhého balíčku se hra prodlužuje i prohlubuje.
Kombinace dvou (z mého pohledu dost rozlišných balíčků) mi přijde optimální a zvedá hru na novou úroveň. Jednotlivé hry jsou delší a někdy si schováváte v ruce jednu kartu od začátku hry, abyste ji použili ve vhodnou chvíli.
Za mne mohu kombinaci obou balíčků doporučit z pohledu hratelnosti.

---
Včera jsem ovšem při hře narazil na nepěkný problém. Rubová strana karet balíčků se lehce liší. Jde o barevný odstín jedné části karet. Je to strašná škoda. U hry, ve které jde o nalezení/typnutí si, kde je v závěru ta správná karta by se taková věc stát neměla... :-(
Pochopitelně se to dá vyřešit neprůhlednými obaly nebo jinak, ale štve mě to.
Možná mám jen smůlu a zrovna u mého balíčku docházel vydavatelům toner v tiskárně, ale zamzí to i u hry za 99Kč...

7.3.2016 18:39:59

Vybíráme z Bazaru

Warfighter WW2
Akt. cena: 49 €
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas