Zombicide: Zelená horda

xxxxxxxxxo hodnoceno 70x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Zelená horda - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Středověk, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře


Linie výhledu (volný výhled)

Zdravím,
rád bych poprosil o nápady pro linie výhledu. Přijde mi, že u Zombicide jsou dost svobodné. V partě hraji dle pravidel, ale solo variantu si upravuji vždy, abych nemusel listovat pravidly, ale řešil to jen pocitem. Je pár věcí, co mi sedne jinak a tak bych se rád zeptal, jestli jste do toho také zasahovali. Se Zelenou Hordou přišli Ledge a Hedge, které to dělají ještě o něco veselejší a tak píšu svůj souhrn.

1.a) Základní pravidla linie výhledu beze změn
(pohrávám si s myšlenkou přidat možnost vidět šikmo: možné tehdy, když z některého rohu své zóny mohu vést nepřerušenou linii do středu zóny jiné).
1.b) Střelba: střelba možná šikmo, viz výše.
(nápad na úpravu samotné střelby: pokud v zóně vzdálené 1 je zombie, nemohu střílet do zóny 2. Zombie je brána za překážku a já nemám volný výhled. Pokud je v zóně 1 přeživší a střílím do zóny 2, tak při vyhodnocování střel, které šli mimo, musím i tohoto přeživšího započítat mezi zasažené kamarády v zóně 2)
2.a) Wulfsburg: věže. Z každého pole mohu vidět/střílet pouze přes ty hradby, u kterých stojím. V rohu jsou to směry dva, jinde pouze jeden. Pro zombie (a jejich lukostřelce) platí opak. Vidět jsem pouze po ose výhledu, který mám sám.
(komplikovanější, ale logické: z vrchu jedné věže vidím na vrch druhé i v případě, že nestojím právě u hradby, ze které bych měl linii výhledu na tuto věž. Nic v prostoru mezi věžemi ovšem nevidím)
2.b) Wulfsburg: schody. Řídí se pravidlem pro hradby s tím omezením, že z nižšího stupně schodiště vidím na vyšší, ale už ne na prostory dále za ním.
3.a) Zelená Horda: ledge. Beru to jako zaplavený podchod (třeba pod mostem) nebo cestu ke sklepu apod. Nyní je plný vody. Přeživší už to nějak vyleze, zombie nikoliv. Proto: z vodní zóny vidím přes ledge jen na pole sousedící, ale dále ne (jako u viditelnosti z ulice do budov). To ovlivňuje také jiné efekty (krvežíznivost, skok apod.). Pokud ve vodě nejsem, vidím přes ni normálně. Jsem na úrovni s terénem.
(přemýšlím, jestli tak penalizovat celou vodu nejen ledge)
3.b?) Feral Dragon a Obři - vyšší než věž? Bubou mít také možnost vidět a útočit i na plochy na věži a za budovami, když přes ně vidí? Bodou viditelní i z jiných oblastí? To se teprve ukáže, ale pokud to pravidla nechají být, tak já tedy ne.

Vypisuji věci, které mi naskakují při hře automaticky a snáze se na ně adaptuji než na pravidla určená vydavatelem. Upravili jste si zrovna u LoS i vy něco? Rád to zahrnu.
PS.: nebýt pravidla sklepa, které je perfektní
12.4.2018 12:45:42

Autorství
Hlásím se k autorství příspěvku. Ušlo mi, že nejsem přihlášen.

Bohužel nemohu editovat a tak dopisuji PS.: nebýt pravidla viditelnosti pro kryptu, které je perfektní, tak bych se jen přizpůsobil. Takto se mi ale jedno bezvadné pravidlo postavilo nad ostatní a už jsem si to upravil.

12.4.2018 12:54:36

Střelba šikmo
Na střelbu šikmo mi přijde, že zombicide nemá úplně vhodné desky. oblasti jsou dost veliké a běžně v nich je všech šest hrdinů. Musíš pak dávat bacha a rozestavení a teprve u zombíku, tech jsou na jednom kousku někdy opravdu tuny, a ted je budeš muset rozestavovat, kontrolovat, potom si musíš upravit pořadí zasaženejch taky. Nevím no, zombicide mi pro toto pravidlo nepřijde ideální.

P.S.: pak už se může začít téma co nemam rád - a proc nesekat i mečem přes roh, já jsem na rohu a zombik taky, tak proč ne? a nebo a proč nechodit přes roh, proste se takhle prosmýknu, vždyť je nesmysl to chodit celý.
Jako tohle můj, čistě subjektivní názor a problém s hrama které to takhle mají, nebo mají jen část z těchto pravidel, takže jsem asi celkem rád, že zombicide nic takového neumožňuje a já se pak s nikým nemusím hádat.

13.4.2018 08:48:39

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 53 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas