Zombicide Season 2: Prison Outbreak

xxxxxxxxxo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Zombicide Season 2: Prison Outbreak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Season One vs. Season Two

Ahoj
Rád bych si pořídil Zombicide pod stromeček. Ale netuším, jestli se mám rozhodnout pro Season One nebo Season Two. Mají změny v pravidlech nebo kvalita a množství komponent takový vliv na hratelnost, aby to vyvážilo rozdíl v ceně obou her?
Co byste mi doporučili?
17.11.2014 20:06:32

1 vs 2
Ahoj. Zkusím shrnout ...
Season one:
- mluvilo se o některých neodladěných scénářích (v season two jsem se osobně s tímto problémem nesetkal - ale hrál jsem zatím jen 4 scénáře).
- pouze 1 druh zombie
- hrdinové mají pouze 2 životy
- scénáře se dají odehrát cca. do 60-90min.
- prostředí město

Season two:
- zombie verze hrdinů (+5 životů)
- těžší a delší scénáře (designované většinou pro 6+ hrdinů s délkou cca 120-150 min)
- nový druh zombie Berserker
- prostředí věznice

Season two je o něco odladěnější než season one (hlavně scénáře). Nový druh zombie vnáší do hry nový styl boje. Nová pravidal v season two ohledně automatických dveří, bezpečnostních zón atd. hru trochu prodlužují. Kvalita komponent je, dle mého názoru, stejná. U obou dílů ovšem hrozí nedostatek figur zombie v pokročilé fázi, což má za následek extra aktivace a to je někdy dost vražedné. Doporučuji proto dokoupit další sadu zombie a třeba i třetí druh toxických zombie (nebo zombie dogz). Jinak celkově záleží na délce hry (jakou preferuješ) a na prostředí, které se ti více líbí (město vs. věznice).

To je zkráceně za mě.


18.11.2014 19:27:20

1 vs 2
Děkuju za informace.
To mi docela pomohlo. Zásadní věc je nárůst hrací doby ve druhém díle. To se mi moc nelíbí. Tak jak to tady píšeš je to téměř dvojnásobek času. Zatím to tedy vidím spíš na jedničku s tím, že zkusím aplikovat nějaká houserules z internetu (friendlifire, vozidla, ...)

19.11.2014 15:59:01

1v2
Já osobně 1 nehrál, ale u nás jsme hráli 2 a u ní mi zas vyhovuje delší herní doba a obtížnost.

19.11.2014 16:09:52

Vybíráme z Bazaru

Mini Express ve folii
Mini Express ve folii
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas