Zombicide: Invader

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Invader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Zombicide: Invader is coming to Kickstarter on April 10, at 3PM EST.
17.3.2018 12:33:56

winring
Bral jsem to v porovnání s GH kde bylo druhý den 1,6 mil.$.

26.4.2018 18:16:29

Plastic tokens
Dnes update na další add-on za plastové tokeny...je jich dost, ale taky stojí 25$

Můžu se majitelů ZS zeptat, zda je to potřeba? Hru neplánuji hrát příliš často.

Jde tedy o:
- zda je s kartonovými žetony dobrá manipulace, když je všude hodně minis?
- drží se tokeny v ruce, nebo se jen pokládají na desku?

moc děkuji za reakce

26.4.2018 22:45:52

Plastové tokeny
Koupil jsem si tokeny např. pro Massive Darkness a můžu říct, že ty se moc nepovedly. Barevně jsou takové ochuzené. Tokeny v ruce nedržíš. Nejvíce se se používají tokeny hluku, ale i tak je jen pokládáš a zase odebíráš. Určitě kartonové vydrží dlouho.

A manipulace je dobrá.

26.4.2018 22:58:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Plastové tokeny
Děkuji za odpověď - potvrdila mé předpoklady. Pročetl jsem i diskusi na BGG, kde víceméně došli ke stejnému záměru s tím, že pokud tě nevadí prachy, tak je kup, je to hezčí - srovnávali s tokeny ZS:BP

27.4.2018 00:27:56

Plastové tokeny
Já mám tokety k Black Plague, koupil jsem komplet KS edici i s tokenama z druhé ruku a vizuálně mi příjdou téměř totožné s kartonem, ale jsou přijemnější při manipulaci, lépe se mi zvedají a jsou trochu silnější, takže mi přijde, že jsou lépe vidět, ale to může být placebo efekt, protože hrá s oběma najednou, abych měl srovnání, to jsem nehrál.

U MD nevím, tam mám jen karton a u Invadera taky nevím, pořád váhám jestli se do té jejich KS pasti nechám chytit :), ale pokud ano, asi bych to zvažoval. Určitě mi to přijde lepší investice, než ty hero packy nepříklad.

27.4.2018 14:12:26

KS
No pro vlastníka kompletní KS edice ZS:BP je to těžké vydat zase dalších 5K

Sice je stále dokola ždímána úspěšná franšíza ZS, ale mě to přijde super, neboť vždy se najde někdo, kdo ZS nemá a má možnost získat KS edici.

tato KS je skvělá příležitost získat komplet 1 svět Zombicide a navíc slibně vypadající a do budoucna možná i raritní.

27.4.2018 16:15:06

Crazy
Tak jsem do toho zahučel nakonec za 310$ :-/

Některé KX exclusives v rámci SG, které jsou jen pro "soldier pledge" zejména u Xenos jsou hodně zajímavý :-(

Zatím zvažuji ty extra tiles za 25$...přijde mi, že základ+ops+dark side dá dohromady hodně velkou herní desku, co na to říkají zkušení playeři Zombicide? :-)

29.4.2018 12:42:33

Extra Tiles
Z vlastní zkušenosti o Zombicide vím, že extra Tiles obsahují pouze kopie mapových dílků z Core (Invader = 9) a z velkého rozšíření (Black ops = 3). Dohromady tedy 12. Nejsou to unikátní mapové dílky ale pouze kopie, těch co už máš (budeš mít). Jsou ale oboustranné, takže vlastně můžeš využít všechny strany zároveň. Já osobně si to teda dovolím doporučit. Jestli oželíš 25 bucků, tak to rozhodně solidně rozšíří tvé možnosti při vytváření vlastních scénářů :)

Jinak já jsem tam aktuálně za 395, snad už nic placeného přidávat nebudou. :( Nechci si brát další Home Credit.

29.4.2018 18:57:58

Extra Tiles
Tak to jsi mě moc nepotěšil....doufal jsem, že to spíše budete rozmlouvat, že je to zbytečné :D

Vím, že je to jen kopie dílků z Core a Ops, tedy 12 duplicitních, ale jak píšeš jde o možnost využít obě strany desky v jedné hře...ale 25$ mě přijde dost teda :-(

PS: 395$? Jak jsi to vytvořil? Myslím, že všechno je 375$...více kostek? :-)

29.4.2018 21:26:22

Tak

já ti to naopak zase budu rozmlouvat. Jak moc plánuješ dělat si vlastní scénáře a jak moc plánuješ hrát krom těch asi 20 oficiálních, co budou v základu a rozšíření?
Pokud neplánuješ dělat svoje fakt hodně, nebo pokud nechceš odehrát každej scénář, co se kde objeví, přijde mi mít kopii desek uplně zbytečné. To jsi radši do jakékoliv boxu s postavami. Ty můžeš toči a upravovat tím pocit ze scénáře lépe.

29.4.2018 23:18:44

Tile
Za mě Tile rozhodně. Tak jak píše Vejcovod. Je to lepší a pokud chceš fakt velký scénář, tak většinou to chce i extra Tile. 25 doláčů ale nedám. Později v prodeji je jejich ofiko cena cca 400 CZK a nebo to koupit zde na ZH. Já teď koupil na Green Horde za 200,-.

29.4.2018 23:31:46

Extra Tiles

Já hraju Zombicide často, stále vytváříme nové a nové scénáře a ačkoliv mám mapové dílky z 2x BP + BP Extra Tiles + GH i přesto lituji že jsem si nevzal Extra Tiles i u GH, některé dílky by to prostě chtělo víckrát.... a zpětně bych těch 25 bucků velice rád odevzdal.

Jestli ti na hru bude padat prach a zahraješ ji jednou za čtvrt roku, tak je to asi vážně zbytečné, ale za mne to je nutnost. Ve vytváření vlastních scénářů si libuji.

Na druhou stranu, co je to 25 bucků? Je to hodně? Poníží nákup Extra Tiles tvou životní úroveň? Bude tě doživotně tížit ztráta cca 500 Kč, nebo tě bude trápit to, že jsi tehdá nedal to pětikilo a nemůžeš si teď vytvářet zajímavější scénáře. Já si 500 Kč nejspíš někde vydělám, ale Invader Extra Tiles možná už nikdy znovu koupit moci nebudu....

PS: Kupuji extra dveře a deck holdery. :)

29.4.2018 23:48:44

Vlastní scénáře
No já nemám zkušenost s žádnou scénářovou miniaturovou hrou...Sice už mám teď backnuto více věcí, ale jsem poměrně tvořivej s dobrou fantazií :-) nemohu právě vyloučit, že si nebudu chtít něco vymýšlet.

Počítám, že možná zdejší komunita a určitě komunita na BGG budou taky tvořit své scénáře a sdílet je.

Ohledně pozdější koupě nevím do jaké míry to půjde, nejsem si jistý, zda se v ČR bude prodávat další sága ZS, je toho tady už dost.

No a ohledně ceny add-on si myslím, že se s nimi snaží dohnat deficit z toho, kolik toho dávají v základní krabici včetně SG :-) pak doplněk za 15$ za 5 postav je směšné, když v Core boxu jsou jich desítky

29.4.2018 23:50:40

Extra Tiles
Pro rekapitulaci tedy 2:1 pro extra tiles :-)

29.4.2018 23:51:06

Vejcovod
No otázka finanční jistoty to neni :D jen dělám rád dobré nákupy :-)

myslím, že jestli někdo žije jak se říká "z ruky do huby" tak asi nenakupuje KS edice miniaturních her :-)

Asi do toho půjdu, chci mít jen jeden svět ZS a nechci později litovat, že mi něco bude chybět.

PS: takže máš 2x dveře a 2x deck holdery? K čemu to užiješ? - ptám se i kvuli sobě samozřejmě :-) dveře chápu asi pro vlastní scénáře, ale deck holdery by měli pojmou vše, ne?

29.4.2018 23:54:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to sick!
Mám to asi 3x dveře a 2x holdery, chci to využít v BP a GH. Tam jsem ten nákup promarnil a tady to chci nahonit :D Ty dveře vypadají poměrně dobře a snad mi nebudou narušovat RP. Holdery mi přijdou šikovný, ačkoliv stejně pojmou jen kousíček mého karetního poolu :( :D chci je prostě zkusit. Když tak to někomu věnuji.

Tzn. Tobě bude zřejmě 1x Deck Holder stačit. Dveře jsou však na pováženou. :P

30.4.2018 00:54:55

Holdery
Máte někdo zkušenost z dřívějších Zombicide s těmi Deck Holdery?

Jde mi o to, jestli je to rozměrově koncipované přesně na karty a nebo je tam vůle, tzn. že se mi tam vejde i karta v krycím obalu?

30.4.2018 23:05:07

Holdery
Nevím jak ty předchozí, ale tyto jsou koncipované tak, že pokud máš bez obalů, cvakněš to na menší velikost. Pokud to máš v obalech, přecvakneš na větší. Šikovné. A nebo koupit náhradu třeba od e-raptoru.

30.4.2018 23:20:27

e-raptor
Pokud uvažuješ o této edici, tak ty holdery jsou fakt šikovný....jsou přesně na míru pro karty s obalem i bez obalu (mají 2 velikosti sestavení).

Když jsem hledal nějakou alternativu v tuzemských obchodech, dostaneš se na částku 350-600Kč a v KS to máš za 10$ (210Kč)

1.5.2018 00:02:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Xenos
Kolik si budete brát Promo xenos?

1.5.2018 15:33:12

Xenos
Až takhle zhurta? Já rozmýšlím zda mám vzít jeden set nebo ne a ty rovnou kolik jich berete? :-) asi nad množstvím ještě popřemýšlím v PM

1.5.2018 15:39:47

Xenos
Jeden beru každopádně. Otázka zní, zda přidat další.

1.5.2018 16:39:58

Xenos
No je pravda, že 30 minis za 30$ je dobrej kurs :-) jen nevím kolik mnis bude třeba :-) předpokládám, že pro základní scénáře to bude stačit bez extra xenos, ale pro vlastní scénáře nebo komunitní z BGG budou pro větší mapy zapotřebí další.

Já už jsem je nakonec taky přidal a rozmýšlím zda jeden set, nebo dva

1.5.2018 23:00:56

ADD-ON
Jak to vidíte s posledním volitelným nákupem podstavců pro Xenos? Jak už na BGG vedli diskusi, tak všechny Xenos se zdají být celkem dobře identifikovatelné, takže tento doplněk se zdá být zbytečný.

Nicméně mohli by se využít případně jinak...třeba pro identifikování nakažených jedinců pro šíření nemoci (jen přemýšlím nad vlastními scénáři :-) )

3.5.2018 18:59:41

Je to tady :D
To jsou nervy pánové! Jedny podstavce beru. :) :D Takže za rok na shledanou :D

3.5.2018 23:04:03

Vybíráme z Bazaru

KOMBO AFRIKA
KOMBO AFRIKA
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas