Zombicide: Invader

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Invader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hra už je mezi námi, tak zakládám tradiční sekci s dojmy ze hraní. U této hry bude zajímavé sledovat, zda došlo k nějaké revoluci a zda byla k lepšímu či k horšímu.
8.8.2019 13:43:12

Zajem

Taky by mne to zajímalo serie zombicide mne učarovala a nedavam tomu mnoho dnu a koupim i Invander :)

17.8.2019 22:51:30

Lepší??
Tak podle mého názoru je Invader v mnoha ohledech nejlepší ze série Zombicide. Je zde implikováno několik velmi zajímavých pravidel (Koncentrovaná palba, bot, systém Abo, mold...), které velmi zpřístupňují a zpestřují zážitek ze hry.

Jediná nevýhoda je, že při dělání vlastních misí je člověk hodně omezen. Tady by to vážně chtělo ješte extra desky s prostředím. V jakémkoliv jiném Zombicide více méně stačilo náhodně poskládat desky vedle sebe. Zde to nejde, musí se brát v úvahu venkovní zóna a přechodové komory.

Jen tak aby se neřeklo, Hrál jsem původní Zombicide, Zelenou hordu, vlastním Černý mor a Invader.

Aktualně si vyrábím karty s Životopisem postav, dá to hře o něco hlubší zážitek.

Trošku rozporuplné pocity mám z rozšíření. Menší Black Ops, je trošku těžší hrát s postavami z Invader.(Můj dojem) To větší, samostatně hratelné nevlastním a dokupovat si ho asi nebudu ale kdo ví, třeba mě učaruje a doplním si zbírku.

18.8.2019 08:06:20

Hodnoceni
Jsem rád za tvůj příspěvek. Sdílím stejný názor, ale vychazim jen z recenzí, zkušenosti hráči a prostudování herních mechanismů jednotlivých sérii.

Nehrál jsem žádnou Zombicidu, Černý mít mě minul a detail verze podle všechno je hodně osekaná. Green Hordě se mě vůbec nelíbila a hodně jsem vsázel na Invader a grafika mě nadchla.

Mám doma all-in tak nahraju nějaké fotky.

Dark Duše mě na první seznámení nadchla nejvíce...červený plast u zombíků je hezký a dobře vypadá na stole. Grafika desek je zajímavá a přináší novy prvek tmy a tím i rychlých útoku že tmy.

Jestli u nějaké hry se rika, že KS All-in je rozmar, tak zde jsem za něj vděčný.

18.8.2019 11:01:33

Naprostá pecka
Hoši, tak za mě je Invader naprostá pecka.. KS edice je bohatá, a popravdě nám i hodně komplikuje hru, protože je v ní více karet Abominationu atd, takže los případných "zombie" je vždy hodně těžký. Nicméně herní systém prostě naprostá paráda. Od friendly fire, koncentrované palby, kyslíku, střelby uvnitř/venku. Spawny, looty, všechny prostě super. Zatím teda jen testujeme, máme za sebou pár misí, ale čím více hrajem, tím víc do toho s kámošema padáme. Pro mě letošní nejlepší Coop hra a to jsem myslel, že Descent nic nepřekoná.

20.8.2019 10:29:58

pecka!
O víkendu jsme tomu dali důkladně zabrat. A potvrzuji, že je to naprostá pecka! Neustále jsem musel srovnávat s Černým morem, kterého mám taky nahraného nemálo, ale Invader je prostě lepší, respektive v mnoha ohledech dotaženější a i v rámci jednoduchých mechanismů jde víc do hloubky. Myslím, že kompletně nabarvený černý mor půjde brzo do aukce, aby udělal místo k rozšířením pro Invadera.

A když jsme u toho: hráli jste někdo důkladněji Black Ops a Dark side? Zvažuju ju, jestli jedno z toho, nebo obě, a jestli to má smysl.

16.12.2019 09:24:03

Invader + Dark Side
Má tu někdo jak základ Invader, tak i Dark Side? Vlastním Invader (KS Civilian pledge) a zajímá mě, jestli má smysl pořizovat i Dark Side nebo je to blbost. Hlavně z hlediska kombinací těchto dvou her.

26.3.2020 23:23:03

hratelnost a obtížnost
Hratelnost a vylepšení mechanik v Invaderu jsou oproti Černému moru fajn. Po přidání Black ops a jejich speciálních misí jsme už ovšem vyladili taktiku tak, že mise dohráváme za polovinu času a dost často s "prstem v nose". Např mise typu Ultra Hard na 120min odehraná za 40 minut apod. Takže přemýšlím, kde děláme chybu, protože ikdyž někde vyleze "základní" Abo, tak ji není problém rozstřílet pomocí koncentrované palby.

30.9.2020 13:57:45

Vybíráme z Bazaru

Earth reborn
Earth reborn
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas