Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dá se hra k nějaké deskovce přirovnat? A pište dojmy co se týka hratelnolnosti.
17.1.2017 17:02:07

Moje dojmy
Nevím k jaké deskovce bych hru přirovnal, ale částečně mi to připomíná Left4Dead z PC.
Jinak moje dojmy jsou pozitivní - mám základní hru + 2x NPC rozšíření + zombie bosses. Konkrétně bez toho druhého rozšíření si to nedokážu moc představit, protože abominace jsou to, co nám při hraní nejvíc zatápí. Jako další chci pořídit special guest krabice s Necromancerama- ty zase o něco zvednou obtížnost. Někde totiž dost nadávají na to, že je Zombicide až moc lehké a repetetivní - po 4 - 6 questech nemůžu souhlasit.
Poslední věc - pokud rádi barvíte, tak si k přidejte X k hodinám strávených u téhle hry :-)

17.1.2017 17:18:39

pozitivní
Hra nás baví. Koupili jsme si i rozšíření Wulfsburg, ale zatím jsme ho nehráli. V pohodě se dá hrát i bez rozšíření. Pohyb, průzkum, otevírání dveří, hluk atd. vše pěkně sedí a dává to smysl. Pravidla v pohodě, vše je logické. Za sebe můžu doporučit. Obtížnost je nastavená dobře.

17.1.2017 17:53:20

Dojmy? Pozitivní
Pokud někdo váhá s koupí této hry, tak ať do toho jde. Hru hrajeme už několik měsíců a stále se u ní bavíme. Rád se k ní vracím. Baví mě boj, levelování, průzkum, scénáře. Té hře asi nemám co vytknout. Potěšilo mě vydání české verze a věřím, že se vyprodá do posledního kousku.

12.7.2017 11:40:22

Dojmy
Moc nás hra baví, přival zombíků v určitých momentech hry a jejich hromadné kosení je uplně vynikající, stejně jako scénáře. Má to spád, skvělé nápady s žetonama hluku, které někdy i využíváme na záchranu obklíčených spolubojovníků atd. Co se týče přirovnání, tak principem je to někde jako Descent nebo Mice and Mystic. Prostě hráč má tři akce za kolo a muže si vybrat za co je utratí (pohyb, boj, otevření dveří atd...). Postavy se levelují a při každým levelu se odemkne minimálně jeden skill navíc. V průběhu hry se získávají prohledávací akcí lepší vybavení, no a tak nějak obdobně fungují i ty dvě zmíněné hry.

13.7.2017 07:05:49

Dojmy
Přijde mi, že naučit se ovládat "stádo" není až tak těžké a zombíky se dá natáhnout kam potřebuješ. Příjemné oživení pak skýtá nekromant nebo abominace. Ne vše je v pravidlech popsané jasně a v podstatě si pak díky tomu každý vytvoří svoji verzi, kterou hraje

Koupil jsem si to hlavně kvůli krásným modelům, které maluji. Ale pokud máš rád fantasy, na nějakou dobu ti to vydrží.

13.7.2017 08:14:30

Pozor! Nekupovat!
Pozor! Tuhle hru nekupuj!

Koupil jsem jen Core krabici.... a už jsem v té hře asi za 15K a nejde to zastavit. Je to jen a jen horší!

Předávám toto poselství dál, nekupuj si tuto hru! Neudělej stejnou chybu jako já a pouč se!

Hra je něco mezi Doomem/Descentem a Arkham Horrorem, řekl bych. Zombíky ovládá hra sama, hráči hrají kooperativně spolu proti hře.

Hře se dají vytknout jen ne vždy jasně určená pravidla, ,která se dají vysvětlit více způsoby, ale většina ošemetných otazek/problemu se da vyresit primo zde na foru, nebo s pouzitim Google....

Pokud nemáš problém s fantasy zombie tématikou, myslím, že nebudeš litovat. Jak se však bude cítit tvá peněženka.... je věc druhá! :)

Jinak samotna core hra pro mne jakožto milovníka HC výzev, je až moc jednoduchá. Doporučuji hrát pro stížení hry v méně hráčích, případně pořídit Wulfsburg a/nebo Zombie Bosse. Když tak můžu hodit link na shop, kde se to dá koupit :)

13.7.2017 20:34:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Necromanti a abominacky
Dokupoval někdo z vás? popř. kde jestli je mají skladem.
Hrát s jedním necromantem a jednou abominackou je docela na .....

16.7.2017 14:01:32

Polarka
Ohledně modelů pro Necromanty a Abominace je podle mě velký prostor co pořídit

Já osobně hodlám použít modely ze zombicide, dungeon sagy, warhammeru fantasy battle, descentu, conana, frost grave a mage knight

Omlouvám se za kvalitu, ale snad to pro představu postačí :

http://lobstr.rajce.idnes.cz/Necro_a_Abo/

18.7.2017 08:47:50 | Upraveno autorem (porovnej)

mathyas
Dobrý nápad. Mám 7sins a tam je zrůdiček dost :))

18.7.2017 10:48:01

dojmy
Jednoduche, atmosfericke - roky sa venujem rpg- ckam, ale toto je ten najcistejsi a pritom jednoduchy namot... za posledne dva tyzdne sa uhralo s vnucencami a synovcami rekordne mnozstvo partii ...a to je leto, ked mame herny utlm ...vsetci chcu hrat do omrzenia zombikov !
Bojovy system - dosah, rozsah, presnost a sila v jednom hode- aj sest rocnym deckam zrozumitelne, paradicka. Namotali sa na hru aj cisti eurohraci, co hry ako arkham, descent, proroctvi, talisman a pod hrat nechceli . Nechapem, ale ziram.

22.7.2017 22:10:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Potvrzuji radsi nekupovat :)
Potvrzuji nazor Vejcovoda, hru nekupovat, uz mame temer vsechno k prvnim Zombicide, k tomu jsem dokoupil AVP, ze to budu hrat s jejich modelama a pred mesicem sem koupil na zkousku ceskou verzi Cerneho Moru (puvodne ze si zni vemu jen dashboardy a dam si je do puvodnich Zombicide, ale Cerny mor je jeste lepsi nez puvodni Zombicide diky dvojitemu oziveni a Nekromantum), takze hadej co, uz sem mi podarilo dokoupit vsechny Abdominance, asi ctyri necromanty, Wolfsburg, DeadEye Walkes, NPC postavy a haldu prezivsich. Samo zase dodelam vlastni karty a ted uz musim zene upravovat vlastnosti na kartach jejich hrdinek, protoze jsou o moc slabsi nez chlapi (coz v v puvodnim Zombicide bylo naopak) :D :D Je to zavislost, nekupovat. A nebo jo, koupit naraz ale rovnou vsechno na KS a nehrat uz nic jinyho :D , protoze pred usnutim vymyslim scenar abysme ho nasleduji den s zenou otestovali a vyladili a pak parkrat zaparili :) a za par dnu dalsi a dalsi... Nebo teda uz rovnou celou kampan, jako je v Cernem moru :D

24.7.2017 11:43:57

dojmy a hodnotenia
Bezne to mam v pazi, ale hodnotenie uzivatela LEECH - hra je nudna a plocha - bavime sa o tej istej hre ? Zahrali sme uz dost partii, jasne, ze to kazdeho nemusi bavit ...ale ...NUDNE A PLOCHE ...asi sa bavime o niecom inom ...

9.8.2017 18:44:40

Hodnocení
:-D, jsem rád že tu nejsem jedinej, co po zahrání základního CZ setu tomu propadl a dokoupil všemožné ENG rozšíření (lučišníci,vrány,bossové,wulfsburg) - není nad to dát za hru 5-6 litrů ,ale zas vůbec nelituji, je to BOMBAAA a nezkutečně mě to baví - pro mě zatím jednoznačně TOP hra.

10.8.2017 11:13:28

Dinas
Přidej KS Green horde a jsi na krásných kulatých 10k :-)

10.8.2017 11:36:20

offtopic
Kde kupujete všechny ty lučišníci,vrány,bossy ,wulfsburg ad.

10.8.2017 12:31:05

Angri
Wolfsburg se dá koupit v ČR. Zbytek Amazon, e-bay atd. A bossové jsou zrovna teď tady v bazaru.

10.8.2017 12:33:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Angri
Základ a Wulsburg koupíš běžně tady v Bazaru

Ohledně lučištníků si najdi Zombicide BP Green horde Diskuzi a zeptej si, jestli ti to někdo v rámci Kickstarteru nedoobjedná, minimálně o jednom člověkovi vím

Na bosses si připrav peněženku. Zrovna se tu draží, mě minule vyšli na devět set, ale jsem rád, že je mám

Vrány a hero boxy občas někde mají na e-shopech, zkusil bych wayland, battlefield berlin, miniaturemarket...

10.8.2017 12:41:31

CMON
No pokud jde o rozsireni tak jsem patral po netu a nasel sem primo na strankach CMON ze prodavaji napriklad N.P.C.1 pack za 26$ - pokud by mel nekdo zajem se pridat k moji objednavce a "sabnout" se o postovny 9$ tak mi napiste PM....

10.8.2017 22:48:51

zazitok z hry
Dvaja za troch, traja za dvoch. Upravene scenare pre 4 hracov. Ano, vsetko funguje. Ale , co je najvacsia deviza tejto primitívnej zombie hry : ak ste na to este neprisli, tak vam to prezradim - jedna z najlepsich, mozno aj najlepsia hra pre 6 zivych hracov. Mozno je lepsia Hra o trony a pod. ale ten cas je to, co vas nepusti .Tato hra je hodne stara, ale ta rozpravkova uprava cierneho moru je pecka.Som uz teda hodne stary rpg- ckar, ale dajte tomuto pozornost, vynikajuca hra pre vacsiu skupinu . ATMOSFERA , ATMOSFERA -super.

7.9.2017 23:58:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Chtělo by to od BF přeložit i rozšíření, případně doplnit obsah... Asi.
Tak jsem si pod vlivem diskusí zde a na DŽ shlédnul recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=G14iWdNd8Y0 (Káča z Deskofobie)
A vypadá to, že základní hra je dost chudá. Asi jako když kdysi BF (FFG) vydal WarCraft: The Board Game a bez rozšíření ta hra byla taková nehotová (už na předváděčce mě to uhodilo přes nos). A u této hry to bude asi podobné, protože CMON je známé tím, že prodává hlavně plast (figurky) a hra je tak trochu něco k tomu (s trochou nadsázky).
Zaujalo mě to dost, protože svižná rubačka tak trochu ve stylu RPG (zlepšování a vývoj postav) se vždycky hodí. Atmošku to zjevně má, ale bojím se, aby mě to pak nemrzelo. Zatím vydržím, ono toho poslední dobou vychází nějak moc :)

9.9.2017 22:38:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Mějte prosím svůj názor
Káča z Deskofobie řekla, že je ta hra chudá, tak ta hra musí být chudá. Kdo káču zná, tak ví, že miluje euro, takže pokud ho má recenzovat, nejenom že bude nekritická, ale i nejspíš u toho prožije orgasmus. No a pak je tady Ameritrash, u kterýho bude vždycky frfňat. Škoda, že si Káča neuvědumuje, kolik lidí následně těmito klapkami na očích dokáže ovlivnit. Zombicide je asi tak chudej jako Blood Rage. Tady taky může řada hráčů frfňat, že na Kickstarteru dostali hromadu figurek navíc. Mám Blood Rage i Zombicide. Obě to jsou naprosto úžasný hry. Veškerý věci navíc jsou v těchto hrách opravdu navíc a nikterak nesnížují zážitek ze základní krabice. Možná naopak, zbytečně rozmělňují pravidla i herní dobu.

P. S. pokud Zombicide nebude prodejní propadák (vypadá to, že ne), BF udělá i rozšíření. Je otázkou, zda to bude Wolfsburg či rovnou Green Horde

10.9.2017 08:30:09

Abe
Úplne súhlasím. Majte svoj názor a aj chcete recenziu na AT, nech vám ju povie AT gamer. Rovnako ako Abe máme obe hry a obe sme mali najprv iba core. Hra ničím netrpí, a ak sa niekomu zdala easy, sťažili sme pravidlá - menej herov, menej dračej žlče, etc. Atmosféra je rovnako dobrá ako bez KS exkluzivít. Máme aj tie, niekedy ale hráme bez nich - v pohode. Za nás - jedna z naj oddychoviek/celovečeriek/kooperačiek ktoré sme kedy hrali (som viac AT ako Euro) :)

10.9.2017 08:47:23

Vybíráme z Bazaru

Vijayanagara: The Deccan Empires of Medieval India
Vijayanagara: The Deccan Empires of Medieval India
Akt. cena: 1725 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas