Žížalky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

raja

?

Čo je to za hra? Vie o nej niekto niečo?
16.4.2010 18:17:57

Vlaada

Je to evidentně re-edice Líly...
... indické duchovní hry staré 2000 let.

16.4.2010 20:35:31

remake?
Podle mě je to remake slavnější klasiky - Křížalky.

16.4.2010 21:17:58

Vlaada

Jiraman
Jen aby bylo jasno, ta moje odpověď nebyl vtípek, myslím to vážně.

16.4.2010 22:47:54

tom

co to je zač..
nevím, jestli přesně tohle, ale hrávali jsme skoro to stejné když jsme byli malí, nepamatuju si název, zda to bily přesně "žížalky" nebo něco jiného, ale ten obrázek na krabici mi příjde povědomý..

Hra spočívá v tom, že každý hráč má svou figurku, v levém dolním rohu začne a postupně se sune nahoru do cíle. Háže se kostkou (ja v člověče), pokud stoupnete na žebřík, posunete se po žebříku dopředu (nahoru), pokud stoupnete na žížalu, sjedete po ní zpět (dolů). Kdo první dojede co cíle, je žížalka :)

17.4.2010 11:17:51

tom

ááá,
panebože, smažte mě někdo. BYLY...

17.4.2010 11:18:58

Vlaada

To tom
Říkalo se tomu taky žebříky a žížaly, nebo žebříky a hadi. Ale původ hry (včetně počtu políček a obvyklého rozložení hadů a žebříků) je skutečně ve staré indii, před více než 2000 lety. Někde mám možná ještě doma pár desítek let starou samizdatovou verzi. Hra má 72 polí v osmi vrstvách (čakrách), která představují duchovní vývoj člověka. Každé má svůj název a význam (a poměrně dlouhý popisek v přiložené knížce). Šipky vedoucí nahoru (žebříky) představují ctnosti, šipky vedoucí dolů (hadi) různé neřesti a další věci, které tě na duchovní cestě srážejí. Hra se skutečně hraje jen tak, že hážeš kostkou, popojdeš o příslušný počet polí, a případně se posuneš podle šipky, když na nějakou ťápneš. Účelem ovšem mělo být, že hráčovo duševní rozpoložení a hra se časem začnou ovlivňovat, a hra pak odráží stav jeho duše. Máš sledovat svou cestu po hrací desce, dávat pozor, kteří hadi tě srážejí nejčastěji atd. Podobně jako I-Ťing ti má dávat návod k rozhodování, atd. Když na to aspoň trochu hraješ, tak přinejmenším podobně zábavné, jako I-Ťing...

Už dávno ale nějakého blbečka ovšem napadlo tento rozměr ze hry odstranit, a udělat z toho jen tupé házení kostkou a pohyb po hrací ploše bez jakékoliv možnosti ovlivnit hru. Od té doby to bylo vydáno v nesčetných grafických obdobách...

Doma jsme to vynechali, to už jsme radši hráli člověče nezlob se (jen co se dcerka naučila počítat do šesti :)...

17.4.2010 13:37:34

tom

2vlaada
jen doplním, že tuhle hru (ne žížalky, ale to co popisuješ ty) mají (měli) v Esoterické čajovně v Domě pánů z Lipé.. :) (v Brně)

17.4.2010 22:58:32

tom

hm..
teď to vypadá jakože nabírám příspěvky, ale aby bylo jasno - mají jako ve smyslu, že se tam dá zahrát :)

17.4.2010 22:59:57

Nekonečná hra
Hra žížalky mi připadá že je to nekonečná hra nebo naopak hra moc krátká.

Při 2-3 hráčích nejméně 15 min.
Při více hráčích nejvíce například 2 hod. 30min.

5.4.2011 20:15:03 | Upraveno autorem (porovnej)

přes 2 hodiny ???
To jste museli být zkouření ne, vydržet hrát dvě a půl hodiny žížalky :D ???

6.4.2011 07:23:50

kren
Bacha na to, ondron se nedávno nechal slyšel, že mu je devět. :)

6.4.2011 08:02:03 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Elenistar
V dnešní době je už všechno možné :). Co se týče žížalek, tak jsem to hrál asi třikrát s malou Julií někdy před 5 lety, když jí bylo asi 4 - 5 let a vydržel jsem to maximálně čtvrt hodiny :) a pak jsme přešli na Carcassonne.

6.4.2011 08:30:41

ad výroba nových hráčů
Taky už jsem nad tím přemýšlel. Zatím tedy vychovávám hráče na kroužcích. ALe pořád se uklidňuji, že hry, které kupuji jsou investicí do budoucí rodiny. :)

A k tématu, ano, dnes je vše možné. Nedělám si iluze, že velká část nezletilé populace má s užíváním všemožných omamných látek podstatně větší zkušenosti nežli já. Což pravda není takový problém. :D

6.4.2011 08:46:51

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Normandie Big Red One + Bloody Omaha
Heroes of Normandie Big Red One + Bloody Omaha
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas