Yspahan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Sébastien Pauchon
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vyřazení bazarů při hře ve 2

už jsem se před časem ptal na hrajeme.cz, ale nikdo neodpověděl, tak to zkusím tady...V pravidlech přibalených v krabici se hrou se nic o vyřazování bazarů pro 2 nepíše, z přeložených pravidel od ystari ( zde ke stažení ) se píše že se má vyřadit jedna barva bazarů. Pokud tomu dobře rozumím tak se na začátku třeba řekne fialová a nebude se do všech fialových bazarů ve všech čtvrtích dávat. Jenže pokud jsem si dobře všiml tak v pc verzi Yspahanu počítač vybere jen jeden bazar jako takový z jedné čtvrti do kterého se nebude dávat. Jak je to tedy správně?
30.1.2009 17:28:47

poslední kolo
proč začíná poslední kolo ten kdo prohrává, to taky něják nechápu, stává se situace, že pak jede hráč s menším počtem bodů 2x po sobě, což se mi nezdá moc férové...

30.1.2009 22:58:26

re: Beholder
No férové to možná není, ale zase to zvyšuje vyrovnanost :) Myslím, že zvýhodnění poslední hráče (nebo penalizace lídra) má relativně dost her. My občas tohle pravidlo v zápalu boje zapomeneme uplatnit :)

18.3.2009 10:14:08

Richmond
No přítelkyně nedávno vyhrála i když jsem v posledním kole strategicky zůstal o jeden bod pozadu (mohl jsem dát do karavany, protože jsem stejně neměl co dělat, ale raději jsem si vzal kartu, abych ji nepředběhl a mohl jet podruhé za sebou první). Takže jsem nakonec stejně prohrál, jako skoro vždycky i když jsem měl všechny budovy a celkově to vypadalo že vyhraju a oba jsme s tím počítali. Takže už nechci Yspahan ani vidět :)

18.3.2009 10:28:21

hrál jsem
to zatím jen na komplu a jednou na deskohraní, příjde mi to jako rozhodně jedna z těch lepších her z toho co mindok lokalizoval a je zvláštní že větší slavě se těší vikingové i DK, které podlě mě herně takové kvality nedosahují.

18.3.2009 14:52:19

re: paladin91
No Yspahan mám taky hodně rád, ale Vikingové mi přijdou "obtížnější" nebo spíš více pro hráče.

18.3.2009 15:07:49

paladin91
já byl prvně s pc verze taky nadšený, protože to byla taková rychlovka na 10 minut a všechna za tebe dělal počítač a prohra mě něják extra nemrzela. U deskovky mě to nadšení pak přešlo ( mluvím za sebe ne za přítelkyni :) ). A i když i ve Vikinzích taky furt prohrávám, jsou podle mě lepší než Yspahan

18.3.2009 17:54:33

to richmond
nevím jestli více. V jedné hře je náhodá daná vylosovanýma figurkama a kartičkama v druhé kostkama. Vikingové jsou prostě pěkně vypadají dražební hra zatímco v yspahanu je to podle mě trošku bohatší na možnosti.
Ale nechtěl jsem se bavit o systému. Spíš mě překvapuje že yspahan si nachází cestu k hráčům méně než ostatní tituly a v kvalitě to podle mě nebude. Jestli to téma není pro veřejnost tak zajímavé jako ostatní ?

18.3.2009 17:57:00


re: paladin91
Ohledně Vikingů opravdu nesouhlasím s těmi možnostmi, je jich tam v každé partii opravdu mrtě a ohlídat všechno je hodně těžká práce :)

Co se týče prodejů Yspahanu, jsem také překvapen, možná reklama nebyla tak velká jako v případě Vikingů či Agricoly. Monžá některé lidi odradila kostka, netuším.

18.3.2009 20:50:21

2 beholder
Pravidla pro 2 hrace jsem prekladal ja. To vyrazeni jedne barvy bazaru jsem do pravidel pridal sam:)To u Ystari pravidel nenajdes. Prisla nam tak hra zabavnejsi, kdyz byly omezene bazary.Samozrejme to pravidlo muzes vynechat....btw pravidlo si pochopil spravne;)

18.3.2009 21:59:31

oplprokop
kurňa to je feedback, po měsící a půl :)), ale i tak dík, hráli jsem to bez toho pravidla

18.3.2009 22:07:07

2 beholder
jsem si toho hold vsiml az ted:)

18.3.2009 22:22:24

k tomu začánání v posledním kole...
to je fakt pitomina... Ve 3 i 4 hráčích všichni odehrají stejný počet kol a v posledním kole je zvýhodněn hráč, co je poslední, well, ale ve dvou odehraje o jeden celý tah navíc! Myslím, že správné řešení by bylo, že v posledním kole odehrají oba hráči již jen jednu akci, přičemž začíná ten, co má méně bodů. V takto vyrovnané hře je (může být) jeden tak navíc poměrně zásadní (v závěru hry klidně 10 bodů) a hra se pak více méně smrskává na to, komu se podaří tuto rozhodující výhodu jednoho tahu navíc urvat pro sebe...

28.7.2016 09:07:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dreamwars + rozšíření
Dreamwars + rozšíření
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas