Zaklínač: Dobrodružná hra

xxxxxxxooo hodnoceno 407x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
CD Projekt RED
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ocekavani, info, dojmy.

Lets hype!
10.1.2014 15:56:45

Dojmy
Ahoj. Mám PC verzi hry a musím říct, že je to pěkná nuda... Jediné, co stojí za zmínku, je mapa. Ta je nádherná. Detailně zpracovaná a opravdu hezká. Bohužel to je jediné pozitivum...

30.11.2014 15:03:02

PC verze
Krátce: Asi to mělo být něco jako MageKnight:BG, ale je to spíše dítě Talismanu s Arabian Nights. Provedení špičkové, grafika špičková, hra bohužel nudná. Ve více hráčích se to o trošku zlepší.

Dlouze: Provedení počítačové verze je takřka bezchybné, takto přesně si to představuji. Vadí jen malé drobnosti, třeba že se nemůžu podívat na mapu, když se rozhoduji jaký přijmu quest. Grafika úžasná, to předpokládám bude i u papírové verze. Bohužel za provedení pokulhává samotná hra. Je to přesně uprostřed mezi Arabian Nights a Talismanem. Běhám po mapě za questem (AN), dějí se mi +- náhodné věci (T) a vylepšuji postavu odlehčeným deckbuildingem (v boji neberu náhodně ale k dispozici mám celý svůj balík). Co se mi líbí, že každá postava se hraje podstatně jinak. Mám ale strach, že když si člověk zahraje za každou 2x, že už ho moc nového nečeká. (snad mi někdo zkušenější vyvrátí, ale Witcher Card Game nás omrzelo taky rychle a tam mi to připadalo variabilnější)
V singlu celkem nuda, raději si dát nějakou normální pc hru. Včera jsme to ale zkoušeli ve více lidech a bylo to snad i zábavné, hlavně když už si hráč trošku vylepší postavu a kalí se u toho. Co mne oddělalo, tak se hra nedala uložit. Takže jsme přišli o hodiny postupu a hra šla nasraně z disku. Bavilo mne to asi stejně jako PC/Android Talisman (ne Talisman:Prologue, to byla úplná capina).

(hodnoceno dle PC plné verze, solo i multiplayer)

30.11.2014 16:16:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Srovnání s Talismanem
S tím Talismanem bych souhlasil. Co se týče hratelnosti samozřejmě. Bohužel od toho asi většina fandů bude čekat víc, takže je nejspíš čeká zklamání. Jako desková hra ve více hráčích to bude asi o něco lepší... uvidíme...

30.11.2014 17:45:12

dojmy z elektronické verze
Při prvním zveřejnění od FFG jak se hra bude hrát, jsem jako fanda Zaklínače docela vychladl a nějak jsem přestal hledat a sledovat další informace k této hře, proto mě překvapila elektronická verze, která vyšla v minulém týdnu a je dříve jak desková verze.
Tak co za těch 6 eček to vyzkouším a sosnul jsem do tabletu. Hrál jsem zatím jen singleplayer a vyzkoušel postupně všechny postavy.
Vyrovnnost postav nedokážu posoudit, ale nejintuitivnější hraní je za Geralta, Triss si musí líznout nějaké dobré kozla a Marigold (Dandalion) to odehraje už nějak sám, jeho schopnost dobíjet karty za peníze mi docela sedla a hrálo se mi za něj skoro nejlépe, Yarpen je takový nemastný neslaný (ale hrál jsem jen jednu hru s ním).
Kromě první hry jsem si nastavoval jen 2 protivníky, protože sledování tahů AI mě fakt nudilo, měli to udělat trošku jinak.
Talisman nesnáším skoro stejně jako Carcassone a Osadníky, ale tohle mě fakt baví.
Myslím že papírová verze bude trvat 2-3 hodiny při standartní hře na 3 questy. Toho ovládání a posunování žetonů a ukazatelů je tam opravdu dost. Prodleva mezi tahy je docela dlouhá hlavně když se nakumuluje více bojů, ale boje mi přišly jako ta nejlepší část celé hry. Strašně mi to připomínalo Temné znamení a možnost spouštět efekty na kartách a kombit mě neskutečně baví.
Questy jsou moc pěkně příběhově řešeny a český překlad přidá více na herní atmosfeře. Líbí se mi že questy se nesou přesně v duchu Sapkowského příběhů a přestože splníš quest najedničku tak v rámci světa se to stejně nepovede tak jak by jsi čekal. Svět není černobílý, ale šedivý.
Herní mechanismy mi připadnou docela zajímavé, jde poznat že to dělal Ignacy a konečně použil své napady co se mu nevlezly do Robinsona a měl je v jeho prvních verzích.
Hra se mi líbí, ale moc často se asi na stůl nedostane. Počkám na kvalitu českého rpovedení, prozatím mi stačí elektronická verze.

2.12.2014 08:55:46 | Upraveno autorem (porovnej)

PC vs. na desce
Asi týden máme anglickou verzi a hráli jsme dvakrát (ve dvou a ve třech). Mám i PC verzi a jsou tam pravidlové rozdíly. Na desce mě to baví mnohem více. Rozdíly mě překvapily, několikrát jsem kontroloval, že hrajeme na desce správně a už jsem si tím dost jistý.

Je to rozhodně méně náročné a epické než Hra o trůny nebo Descent, ale když nehledáte souboj mozků (můj případ), ale dobrou zábavu s atmosférou, tak je Witcher myslím výborná volba. Po pár hrách na zkušenou to bude imho za dvě hodinky odehrané. A souhlasím, že stojí za to, číst doprovodné texty na všech kartách, pobaví a dají hře příběh.

30.3.2015 20:53:11

Po několika hrách
Tak jsme odehráli několik dalších her a vyzkoušeli všechny postavy. Žádná z postav mi nepřijde ani příliš silná, ani nudná či slabá. Ve dvou jsme poslední hru hráli za 90 minut, ve třech kolem dvou hodin. Pro mě hra příjemně plyne a zabaví.

6.4.2015 20:14:28

První hra ve 2
Ač se je to k nevíře, první hra ve 2 s učením nám zabrala cca 3h. Musím pochválit celkový vzhled hry. Na celkové hodnocení je ještě brzy.
EDIT: Tak herní doba se natáhla kvůli jednomu špatně hranému pravidlu :-)

24.5.2015 12:38:28 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Co tam bylo za chybu?

25.5.2015 09:06:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyba
Špatně jsme hráli získávání "lup". Místo toho, abychom si je brali rovnou po příchodu do lokace, získávali jsme je jen pomocí karet Pátrání.
EDIT: Jinak ta hra si vyloženě říká o rozšíření v podobě nových postav (aspoň 2), monster a karet úkolů. Bohužel dle BGG se oproti ostatním FFG hrám, Zaklínače neprodalo tolik, zřejmě se rozšíření zatím neplánuje, což je škoda .

25.5.2015 09:19:46 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Mé dojmy ze hry jsou více než pozitivní. Bezvadně jsme se u toho bavili.
Skoro u všech karet je popis nějaké události. Karty jsme četli nahlas a dělá to dobrou zaklínačskou atmosféru. Mapa je krásná a vtáhne vás i s kartama do děje.
Hra sice není tak dokonalá jako Mage Knight, zato má daleko výraznější atmosféru a to je její obrovská přednost.

25.5.2015 12:51:11

BladeBrown
Mno. Ona to není FFG hra (e; Jen mají licenci nebo jak se tomu v deskoherním světě říká. Spíš půjde o to, co s tím udělají poláci. trzewik ma dozajista spousty nápadů.

25.5.2015 13:00:00

PC verzia
Muzika a grafika proste nebíčko. Atmosféra intenzívnejšia než chuť poopičnej vifonky. Keď som sa naučil hrať za každú postavu, Geralt ma baví najmenej. Chcelo by to len viacej kreatúr na zabíjanie a časom aj viacej udaostí a možno nejaké nové questy, ale hlavne tých nepriateľov tam moc nedali.
Inak, hru doporučujem !

25.5.2015 14:12:48

Vybíráme z Bazaru

What Do You Meme (EN)
What Do You Meme (EN)
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas