Wings of War: WW2 Deluxe set

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Wings of War: WW2 Deluxe set - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Hobby Japan
Nexus
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

WW I Deluxe nebo WW II Deluxe set?

Predpokladam, ze se mi libi obe casova obdobi. Co byste mi doporucili? Procital jsem diskuzi k WW I, kde raDite co koupit, ale jeste nikdo neporovnal tyto dva sety. Nedavno jsem hral s Falcem tento WW II set a moc se mi to libilo a jedine ceho se u starsiho setu obavam je to, ze dvojplosniky mely nizke manevrovaci schopnosti a tudiz se musely hrozne dlouho po obloze nahanet. Pak jsem ale videl jejich karty a jedno z letadel tam melo pravouhlou zatacku, coz zadne letadlo z druhe svetove nedokazalo.

Takze jedina moje obava z WW I setu je, ze je ta hra rozvlacna a nudna, na rozdil od WW II setu. No a protoze WW II ted nejk neni v prodeji, tak bych potreboval, aby me nekdo bud rozmluvil prvni svetovou, nebo me do ni naopak navrtal. Co je tedy lepsi? I z hlediska expanzi...
Diky
7.3.2011 20:12:14

rbx
koukal jsem se jeste do navodu, ve WWII planujes dve karty kdezto ve WWI se planuji 3, tudiz ho mnohem tezsi reagovat na souperuv manevr ktery prave odhalil - protoze karta co v tomto kole polozis se projevi az po dvou predchozich manevrech, to je jedinne ceho bych se bal. Ale koukam ze je zase pekne ze maji ostrou zatacku (nejspise zpusobeno tim ze ve WWII dosahuje letouny vetsich rychlosti a tudiz delaji vetsi oblouk). Asi bych se WWI nebal, vyhodou je ze uz je venku vice hracek (jako balony, ktere vypadaji opravdu luxusne). Ale take by me zajimal nazor nekoho kdo hraje WWI.

7.3.2011 20:59:54

to rbx
Já bych šel spíše do WWII. Mám doma jak WWI, tak i WWII a WWII obsahuje pokročilejší systém hraní. WWII kromě plánování jen dvou, tedy de facto 1,5 tahu dopředu ještě můžeš i měnit rychlost a tím pádem i manévrovací schopnosti letadla. U WWI rychlost vůbec není, takže každá karta obsahuje jen jediný povolený pohyb a nikoliv dva jako u WWII pro různé rychlosti a navíc jak zmínil Falco plánovat tři tahy dopředu je prostě moc, ten třetí tah prakticky plácneš do prázdna a spoléháš, že to vyjde. Je pravda, že k WWI je k dispozici v prodeji mnohem více modelů letadel a dokonce balóny a bezva mapy, nicméně WWII už má také druhou sérii modelů letadel obsahující i střemhlavé bombardéry jako je německá Stuka nebo japonský Val a myslím, že budou celou sérii dále rozšiřovat. Na druhou stranu tu druhou sérii modelů WWII jsem nějak neviděl v prodeji v ČR.

7.3.2011 21:41:19

rbx
Mě v rozhodování pomohla videa ze hry; třeba:
WWI
http://www.youtube.com/watch?v=EuYWuW_SbwQ
http://www.youtube.com/watch?v=OHJKxyQBKH8

WWII
http://www.youtube.com/watch?v=CohixaaDYE8

...a pak jsem pořídil WW I :-) (ač fanoušek WWII)

7.3.2011 21:46:04

BeeIn
Jako ja stejne casem planuji doplnit i WWI protoze ten system mi prijde vybornej :) takze chuju mit ve sbirce i Red Barona s cervenym Fokkerem.

7.3.2011 21:52:02

rbx
Protože mám moc rád letadla z WWI (na Bigglesovi jsem vyrůstal), rozhodl jsem se po leteckém dni v Pardubicích udělat herní systém z WWII do WWI (podle reálných chcarakteristik letadel). Ovšem když jsme to pak hráli s klukama, narazili jsme na jednu překážku: Princip jednu naplánovat, jednu odehrát z WWII neskutečně tříští hru, není to moc konzistentní. Plánování 3 manévrů zas způsobuje, že se nedá moc reagovat na soupeře, člověk prostě "nějak lítá". Proto jsme zvažovali třeba plánovat 2 manévry místo 3 (+rychlosti), což by teoreticky mohlo dát kompromis, ale ještě jsme to nezkusili.

7.3.2011 21:58:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Set
Dle mých zkušeností je rozvláčná právě WWII - jeden zásah do motoru a nemůžeš dělat manévry ve vysoké rychlosti. Což znamená, že neuděláš immelmana, takže se budeš pět manévrů jen točit čelem vzad, proletíš kolem soupeře a točíš se zase.
Pokud nehraješ WWI s někým, kdo trpí analysis-paralysis, tak to celkem odsýpá.
Já bych volil WWI.

7.3.2011 22:07:42

Morthe
nerozumim tomu jak myslis ze system z WWII tristi hru ?

EDIT:
aradraug - prijde mi ze tahle hra je prave rychle, ja to moc neresim, proste polozim kartu jak myslim a letim, bam prask dmg. Navic nemusis hrat na specialni efekty.

7.3.2011 22:09:31 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Diky za radu
ale je to tak nejak 50:50.:-) WW I mam pred sebou, porad to obracim v rukach a nevim. Moc by se mi nelibilo, kdybych tam nekde delal zbytecne vykruty a neustale se navzajem mijel. Na drhou stranu to otaceni tam jde udelat velmi rychle. Immelmann mi ve dvojce zabere tri karty, tady jsem otocen za dve. Takze ta vetsi operabilita by mohla to planovani tri karet smaznout. U te dvojky se mi libily ty rychlosti a velmi rychla reakce na pohyb soupere.

Co rozsireni? Prinaseji do obou setu neco noveho? Existuji treba nejake skutecne kampane, jako treba utok na nemecke prehrady se skakajici pumou pri WW II, nebo nejake rekonstrukce zaskodnickych bitev pri WW I?

7.3.2011 23:27:04

rbx, Falco
rbx: Immelman tě ve WWI stojí taky tři karty - rovně, výkrut, rovně.
Falco: No je to tím, že naplánuješ kartu, odletíš kartu, naplánuješ kartu, odletíš kartu. Prostě se to moc střídalo a kluci si nestačili vychutnat ani jednu fázi, ani to plánování, ani ten pohyb po stole.

8.3.2011 09:07:07

Morthe
Je pravda ze je to rychle, a jak je ten mechanismus presne ve WWI ? Na zacatku naplanujes tri a pak jednu odehrajes a jednu naplanujes (takhle to asi nebude ale myslel jsem si to), nebo polozis tri manevry, pak se tri manevry odtahaji a pak zase tri polozis ? Jestli jo tak je to prijemna varianta a libi se mi v tom pripade take :).

8.3.2011 12:07:11

Falco
Tři naplánuješ a jak to mají všichni, tak postupně všechny tři odletíš, pak zase tři naplánuješ atd. Jediný co tam je blbý, že predikovat pohyb nepřátelskýho stroje na tři tahy dopředu se prostě nedá, takže se hlavně na konci kola lítá dost náhodně (na zas tak strašný to není). Proto jsme právě zvažovali stáhnout to na dva manévry, že by tam víc záleželo na umu hráče (navíc by tam šly hrát u rychlosti) - ale test nebyl doposud proveden.

8.3.2011 12:15:26

Morthe
Prave toho jsem s trochu bal, ze se tam budete nahanet o neco dyle. A strileni ? strili se po kazde karte pohybu nebo take az po vsech trech ? kdyby se strilelo po kazde tak je vetsi sance ze behem tech tri pohybu nekoho nakropis.

8.3.2011 12:18:18

Falco
jo jo, střílíš pokaždé, když se pohneš.

rbx: já mám IWW a jsem moc rád, ty letadla mi hlavně připadají hezčí :) IIWW jsem ještě nehrál, ale pořídil jsem to kamarádovi k narozkám, čili dvě mouchy jednou ranou :)

pokud vím, tak oficiálně žádné kampaně nejsou, ale fanbase je docela velká, tak zkus omrknout, určitě tam něco bude.

8.3.2011 12:38:00

kampane
jde o to ze tim jak je to jednoducha hrat tak kampane jsou v duchu setup&go, je fakt ze treba v pravidlech k WWII jsou nejake "scenare" ktere jsou v duchu, letka Junkers 98 leti na na britske ostrovy, musite je sundat. A postavi proti sobe dva Spitfiry, 3x Stuka a cile na bombardovani. Ale kouzlo je v tom ze tohle jde vymyslet z fleku, polozis si cile na bombardovani, nebo ve WWI mas ty vyborny balony a jedni branej a druhy utocej, a vubec, fanbase toho bude mit kotel vymyslenyho. (ale nepotreboval jsem nic hleda diky jednoduchosti vymysleni scenare, hned me napadlo ze poskozene letadlo ma dovezt dulezite informace domu ale naproti mu leti navsteva, horsi letadlo ale plne zivoty, a snaz se :) )

rychlolink na navod WWII kde jsou ke konci nejake priklady scenaru.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=24&esem=4

8.3.2011 13:00:54

Re
Já hrál oboje, (nostalgická vzpomínka: WWII byla snad moje první hra u mého zásadního dodavatele :-) ) a musím říct, že i když mám radši tématicky WWII, v tomto případě mi přijde lepší WWI a to z důvodu, který tu zazněl. Ve WWII plánujete příliš dopředu a pohyb nepřátel se dá jen obtížně predikovat...

8.3.2011 13:11:01

Eyron
nespletl sis to ? prave ze ve WWI planujes prilis dopredu ne ?

8.3.2011 13:48:03

děti
BTW – WWI se dá s odlehčenými pravidly (bez plánování) s dětmi (4+) - a je to docela zábava pro všechny strany.

8.3.2011 20:24:50

Falco
Fakt? Ve WWII se plánují dvě karty a ve WWI tři? Tak to se stydím...

8.3.2011 22:49:57

BeeIn
Nevidim duvod proc by to neslo i u WWII :) proste jenom karta letu a losovani zraneni.

9.3.2011 00:03:49

Eyron
Ve WWII naplánuješ před hrou dvě karty. Pak jednu odehraješ, neodehraná se šoupne na její pozici a plánuješ manévr na kolo další - takže v podstatě plánuješ pouze jeden manévr, na stole ti leží už jeden manévr naplánovaný.

9.3.2011 07:50:03

Vybíráme z Bazaru

Krycí Jména
Krycí Jména
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas