Washington's War

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Washington's War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
PHALANX
Autoři: Mark Herman
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak sem s tím. O všem co k dané hře patří. :)
6.9.2010 12:06:20

hra
Zatím jsem pouze rozbalila. Není čas. Dneska ještě přihodím obrázky karet.

6.9.2010 12:19:58

sappho
Koukal jsem na naskenované obrázky a v tom přehledu hry mi to toho Hannibala opravdu hodně připomíná.

6.9.2010 12:35:25

Parxel
Přesně proto jsem ho tam dala.

6.9.2010 12:36:21

sappho
Dík. ;-)

Kupovat asi nebudu, ale zajímě to.

6.9.2010 13:36:29

Nová errata
https://docs.google.com/Doc?docid=0AaKQb2vSJY2BZGR4MzQ3ajVfMWMzdHhjN2N2&hl=en

ať to třebas nehrajete zle...

9.12.2010 09:49:45

ocasek
Díky. Zatím jsme do hry moc nepronikly, ale myslím že Vánoční volno přinese nové příležitosti.

9.12.2010 09:53:18

hrajete někdo?
Po pár hrách mi to připadá jako super oddychovka, do hodiny a půl hotovo, možná až moc jednoduchý :)) Určitě tam ale bude spousta vychytávek na který jsem ještě nepřišel... hrajete někdo Washingtona?

Jinak mě docela mrzí, že tam nejsou žádný designer notes, některá pravidla by stála za objasnění... (např. proč američané tolik trpí přes zimu...)

6.6.2011 13:45:28

KungPao
Zatím ne, neboť jsem dal při koupi přednost Wilderness War.
Ale na Washington's War také brzy dojde, protože mě láká tématem.

6.6.2011 18:09:40

KungPao
Já si vysvětluji, že američané tolik "trpí" přes zimu, protože to prostě byla jen partyzánská armáda. Mark Herman v C3i 24 uvádí, že 1 CU ve hře představuje "guerilla army". A to je přesně o čem ta hra je. O partyzánské válce a hlavně o politice. Válčení je druhořadé. Podstatné je, jak se Američanovi daří burcovat lid a naopak Britovi držet jej pod kontrolou.

Mám nahráno určitě přes deset her a WW opravdu zbožňuju. Vzhledem k pravidlům to oddychovka je, ale hloubkou hry je to pro mě asi momentálně silnější, než Twilight Struggle.

Takže krom Labyrinthu máme asi další domácí úkol :) Co VASSAL PBEM? Hraje se to dobře.

6.6.2011 19:55:56 | Upraveno autorem (porovnej)

KungPao
My zatím hrály jen dvakrát. Nějak stále na tuhle hru nepřišla řada. Každopně i po těch dvou hrách se mi to zdá jako super rychlovka, která baví.

Američané trpí přes zimu asi proto, že nemají pořádné základny, vybavení. Jak řekl Jezura, jsou to partizáni.

6.6.2011 21:25:45

už jsem přišel na to, co mi v té hře chybí
a to je atmosféra :(

Ta hra je výborná, mechanismy precizní, je to perfektně vyladěné, grafika je super, ale chybí mi tam ten "feeling"... možná je to tím, že o té době moc nevím, ale hra mi přijde tak trochu suchá.. Možná je to tím, jak je to moc perfektní :D Třeba když jsem rozbalil Halls of Montezuma nebo AMDT tak na mě ta atmosféra úplně dýchla, ale tady nějak nic..

24.6.2011 09:29:39

Kung Pao
Tomu nevěřím! :-) Chybějící atmosféry jsem se bál třeba u Wilderness War, ale nakonec mě to při hraní úplně pohltilo. Ale je pravda, že téma Franouzsko-idniánské války mě hodně baví.

Nicméně shodou okolností jsem nedávno narazil na článek o Valley Forge (např.: http://en.wikipedia.org/wiki/Valley_Forge). Myslím, že to, jak Americká vojska zimovala, dost objasní, proč vždycky trpěli. Nakonec Sappho a Jezura uz to napsali.

24.6.2011 10:05:36

vinas
mě ta hra děsně moc baví, jen mi tam prostě něco malinko chybí, ale třeba se to spraví...
odkaz je zajímavý, třeba ta hra atmosféru získá až si o tom pořádně načtu...

24.6.2011 10:23:21

atmosféra
Pro mne to atmosféru má. Strašně se mi na tom líbí ta asymetrie stran.. Pro každou je to jkiný příběh. A asi proto, že to je možná nejjednodušší CDG, si člověk může víc vychutnat detaily. I když zbožňuju klasiku Twilight Struggle, tak při hraní toho si ty atmosférické detaily tak nějak nestíhám vychutnat.

24.6.2011 15:25:04

První hra
O víkendu jsme si s manželkou poprvé zahráli tuhle hru a musím říct, že první dojmy jsou celkem dobré. Trochu jsme se v tom sice plácali, ale to bylo to způsobené především tím, že jsme zatím moc nevěděli na co se soustředit a občas se sám vloudila nějaká ta drobnější chybka, např. ve winter attrition jsme občas zapomněli hodit za osamocené jednotky, ale jinak celkem nic zásadnějšího.

Pravidla nedojsou nejkratší. Na druhou stranu jsou hodně dobře napsaná, někdy možná až moc podrobně, ale díky tomu jsme v podstatě v průběhu hry nenarazili na žádný zásadnější zádrhel.

Jako velké plus vidím asymetrii obou stran a to nejen v odlišných vlastnostech generálů (viz podoba s Wilderness war), ale především v odlišných pravidlech pro každou stranu. Např. pro každou stranu platí odlišná pravidla pro nasazování jednotek, winter attrition, pohyb a mnoho dalších větších či menších odlišností, které odpovídají reáliím té doby.

Dál se mi líbilo zjednodušené pojetí karet. Většina karet má jen operační hodnotu bez události, takže člověk nemusí moc vymýšlet, jak různé události kombinovat do sebe, ale musí se víc soustředit na to co, může za dané operační body provést. My jsme v první hře zápasily hlavně s tím, že poté co jsme umístili žetony kontroly, tak jsme si moc nevěděli rady, jak dosáhnout toho, aby jsme odstranili protihráčovi žetony. Samozřejmě řešením je izolovat žetony protihráče, ale neměli jsme zažitá pravidla, tak jsme tak trochu tápali.

Nakonec nám to až tak nevadilo, protože na mapě byly generálové a tak se válčilo a válčilo.

Malou výtku mám k rozlišení jednotlivých kolonií, protože přestože jsou oddělené, tak jsme se v nich trochu ztrácel a měl jsem chaos, které území patří kam. Na tohle je hlavně na začátku potřeba dávat dobrý pozor. Jinak velmi pěkná hra, rozumná doba a herní mechanismy tématicky odpovídají době.


11.7.2013 13:51:19

Vybíráme z Bazaru

AZ kvíz od Dino Toys
AZ kvíz od Dino Toys
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas