Warriors - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Face 2 Face Games
PHALANX
Autoři: Alan R. Moon
Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry

K této hře jsem se dostal náhodou a musím za ni poděkovat Husakovi a jeho bezedné krabici :)
Po výtvarné stránce docela rozporuplná hra. Grafika karet se mi opravdu líbí, ovšem tak mizerný tisk karet jsem v životě neviděl! Ne že milimetr, ale centimetr žádná míra! Obrázky ujeté na jednu stranu, každý jinak, sem tam bílý okraj...opravdu nechápu, jak se jim tohle mohlo povést...ovšem hned musím konstatovat, že na samotnou hru to nemá žádný vliv, protože se hraje s odkrytými kartami a navíc tahle hra vyšla i s rozšířením na doslova "pár korun", takže to tolik nebolí :)...zvlášť, když samotná hra je určitě prima a dokáže pobavit. Dá se hrát od dvou do 6 (s rozšířením) lidí, přičemž čím více, tím lépe. Je to hodně o náhodě, ale důležitá strategická rozhodnutí nechybí. Řekl bych, že nejvíc zabaví nenáročné hráče, třeba v našem klubu měla mezi mladými kluky obrovský úspěch a jde doslova na dračku a je vždy zamluvena dopředu. Pravidlově nenáročná, v méně hráčích i rychlá hra. Naopak v šesti se klidně může protáhnout i na hodinku. Bez rozšíření bych už to ani nehrál, draci přinášejí do základu (kde se vyskytují nemrtví, trpaslíci, goblini, elfové, trolové a barbaři) hodně zajímavý impuls...
Poděkování taky musím poslat Sharkovi za přeložená pravidla, neboť hru mám v němčině (podotýkám, že karty jsou bez textu) a bez jeho překladu bych si moc nepohrál...
Určitě tedy zajímavá hra, sice ne pro náročné hráče, ale svou cílovou skupinu by si tato asi ne moc známá hra mohla najít....ale asi bude už pozdě, v záplavě stále novějších a novějších herních "pecek".
11.2.2011 23:01:43

The Hammer
Docela rád bych ty pravidla probral. Koupil sem si to a chtěli jsme se ženou hrát,ovšem hned při rozdávání karet jsme narazily na problém. Pravidla jaksi počítají že má každý útočnou kartu,ale měl sem jí pouze já. Možná sem to jen špatně pochopil.

18.2.2011 23:24:36

to vance
to vance:

Je to tak, že pokud má útočnou kartu pouze jeden (opravdu se to může někdy stát), tak utočí pouze on a po ukončení boje se karty opět rozdají. Pravděpodobnost, že by se situace opakovala je malá, ale tak by se pokračovalo stejně. Body lze získat a pomocí katapultu a především při konečném ohodnocení oceněním ras.

to Hemmer:
Ve hře, kterou vlastním já, jsou karty v naprostém pořádku a po grafické stránce jsou opravdu úchvatné!

17.3.2012 14:58:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dreamwars + rozšíření
Dreamwars + rozšíření
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas