Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty

Pro ty, které to zajímá, tak tady je seznam karet a popis vlastností. http://www.boardgamegeek.com/filepage/46095
21.8.2009 20:13:00

Necromancy
Stránky MichalaKP jsou zřejmě "off-line", tak zkusím svůj dotaz dát sem (ne že bych tím nějak snižoval místí, ale přece jenom, na webu MichalaKP bylo na 99% jisté, že dostanu správnou odpověď :) ).

Chtěl bych si ověřit, zda chápu správně tuhle relativně novou a zřejmě hezky kombící schopnost se Sacrifice. Když zahraju jednotku se schopností Necromancy z discardu a stihnu ji do konce kola obětovat (Sacrifice), tak ji nemusím dávat na konci kola do spodu balíku že?

22.1.2011 15:15:34

Beholder
Máš pravdu viz.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_npm_sec.asp?eidm=23&esem=2
kde se hovoří právě o tom, že pokud je ještě ve hře, tak se musí dát dospod dobíracího balíčku.
Netuším jak toho chceš využívat se schopností sacrifice, můžeš mě lehce naťuknout? Dík.

22.1.2011 17:46:28

Deth
to je jednoduché :)...když např. Wight Lorda zahraješ z discardu a pak ho před koncem kola obětuješ (tzn. že půjde zase na discard a nezůstane ve hře), tak ho můžeš hrát stále dokola :). Kámoš mi takhle drtí silné jednotky s kombinací Wight Lord+Slave Pen. Je to sice drahé, ale efektní a moc hezké na pohled :). Prostě parádní kombo.

22.1.2011 17:55:46

Beholder
Před chvíli se mi rozsvítilo a došlo mi, to co píšeš. Ale jak uvádíš, je to drahé.

Já už asi 4 měsíce balíčky neladím, nějak nebyl čas. Sice kupuji každé nově vydané balení, ale zatím jen zakládám do krabice a těším se, až se dostanu k tomu, abych si pohrál se sestavováním.

22.1.2011 18:05:10

Deth
No já ladím tak možná jednou měsíčně a s nákupy BP jsme se teď trošku zasekli (teda hlavně díky spoždění Černého Rytíře :) ), takže jestli pak koupíme ze 2 naráz tak to bude dobrý závar pro stavění :). Ale naštěstí díky tvým scenům mám přehled, což je super a vím dopředu co mě čeká a občas si tak skládám v hlavě :). Problém je, že se ty karty už začínají hromadit (vím že třeba oproti MTG to nic není, ale mě to celkem stačí :) ). Album začíná těžknout a já mám tendence využívat co nejvíce karet, takže mám asi 6 decků (ale spolehnout se můžu tak max na 2,3 :)) ), s kartama pořád žongluju mezi balíky, protože mám docela dost karet, které jsou třeba ve více balících (proxy se mi tisknout nechtějí, ale několik jich mám). A minimálně další 2 decky mám v hlavě a čekám jen na nové BP :). Začíná mi to přerůstat přes hlavu na to že hrajeme max 1x týdně.

22.1.2011 18:19:17

poradny spoiler
na poradnou (viz. cardgamedb.com) databazi karet pro WH:I se jeste porad ceka?

5.2.2011 21:37:33

databáze
Slušná databáze karet W:I je http://deckbox.org/
Navíc se tam dají také stavět balíčky a vyhledávač je tam také.

5.2.2011 21:41:09

to vasekre
slusna je. jen ty scany mi prijdou docela maly. zkousel z toho nekdo delat proxy?

5.2.2011 23:48:04

opravené texty karet
Mám dotaz na zkušené, respektive znalé hráče. Zda se někdy v minulosti stalo, že by FFG vydali znovu karty, které již byly vydané, ale později se objevila jejich oprava podle FAQ.
Ptám se, protože list poupravených textů karet se stále rozrůstá, ač v posledním FAQ 1.4 to není tak hrozné. My teda opravy textů vůbec neřešíme, ale i tak mě to zajímá.
Děkuji za informaci.

8.4.2011 20:40:03

to Deth
mozna tohle pomuze
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2138

8.4.2011 21:20:27

ndru
Asi jsem tě nepochopil, nebo ty mě, ale nevím jak by mi to co píší mělo pomoci? Ledaže bych něco přehlédl nebo špatně přeložil.

8.4.2011 21:29:09

to Deth
mno. ja tam ctu, ze maji v umyslu tezkotonazni reseni (eraty a bany) drzet na uzde

otazka je jestli se ptas na nejake jednoceni wordingu ci zehleni logickych chyb textu nebo uprava efektu karty vzhledme k vyvoji hry

8.4.2011 22:09:19

ndru
Mám na mysli přímo vydání opravených karet. Tedy vydání skutečných karet s textem errata a ty "špatné" bych mohl "hodit do koše".

Jinak jak jsem psal, my si pro to naše hraní hrajeme za využití textů na kartách a vydané FAQy si pročítám jen já.

8.4.2011 22:14:05

Deth
Třeba u Core Setu AGoTu opravili ve druhém vydání gramatické chyby a různé překlepy. Co se týká pravidel samotných tak to se v nových verzích neopravuje. Od toho jsou právě FAQ. Tam se to dá popřípadě odebrat pokud by vyšly nové karty, které by to vybalancovaly. Prostě to jde takhle lehce upravit podle potřeby. To by se pak mohlo stát, že by byly dvě verze karet: jedna se starým textem a druhá s novým a to by nedělalo dobrotu.

To co ti napsal ndru, tak to je restricted list, který je alternativou k banování přesílených karet. Kde si z toho listu můžeš vybrat jednu kartu v plném počtu kopií a další z tohoto listu hrát nesmíš.

8.4.2011 22:15:27

to vasekre
navic to chapu jako prohlaseni, zeby radi omezili eratovani

8.4.2011 22:18:33

ndru
Ani ne tak errata jako právě ty bany. Menší errata ty karty potřebují. Třeba u AGoTu je karta, po jejímž zahrání vrátíš všechny charaktery do hry pokud soupeř nezahodí alespoň jednu kartu z ruky. Zprvu jsi to mohl hrát třeba dvakrát, protože poté již neměl karty naruce a už tomu nemohl zabránit. Tak se to zerratovalo jednou na fázi ale na restricted listu je to pořád.

Tam jde hlavně o nebezpečné kombinace a automaticky hrané karty, které přímo tu hru kazí. Díky tomu se i zvýší variabilita balíčku protože hráči jsou nuceni dávat alternativy, popřípadě trochu při budování zapojit mozek a ne dát všechny silné karty a k tomu "jen tak do počtu něco naházet".

8.4.2011 22:32:20

žádost o vysvětlení karty Khorvak Grimbreath
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/warhammer_lcg/card-of-the-week/cotw60/wi-khorvak.png
Nerozumím jak využít efektu této karty, prosím o vysvětlení použití, děkuji.
"Corrupted Chaos units you control may attack from any zone". Nakaženou jednotku přece nemohu dát do útoku, proto mě nějak nenapadá jak efektu využít. No a pokud jednotka nakažená nebude, potom zase nemohu označovat jednotku z jiné než zóny bojiště do útoku.

30.8.2011 20:35:12

Deth
V pravidlech sice je, že zkorumpované jednotky nemohou útočit, ale také tam je že platí tzv. zlaté pravidlo, tedy že karta má přednost před knihou pravidel.
Khorvak ti dává možnost útoku zkorumpovaných jednotek navíc. Dokud je tedy ve hře, tak se zkorumpovanými jednotkami můžeš útočit.
A pokud nějaká jednotka nebude zkorumpovaná a je třeba v kingdomu, tak s ní klasicky útočit nemůžeš.
Z toho vyplýva, že pokud je Khorvak ve hře, tak:
tvé zkorumpované jednotky útočí z jakékoliv zóny
nezkorumpované jednotky útočí standartně pouze z bojiště.
Pokud Khorvak ve hře není, tak zkorumpované jednotky útočit nemohou a nezkorumpované útočí standartně pouze z bojiště.

30.8.2011 21:00:06

vasekre
Dík za vysvětlení, na zlaté pravidlo jsem vůbec nepomyslel, protože tato karta tak zásadně "porušuje" pravidla, že jsem z toho byl naprosto mimo :-).

30.8.2011 21:03:50

Deth
Není zaco. ;)
Porušuje ale to je dobře, nové možnosti hraní jsou vždy fajn. :)

30.8.2011 21:08:17

Night Goblin Fanatic
Při včerejší hře, když jsem touto kartou vyčistil soupeři celou zónu od jednotek se objevila otázka, zda karta není příliš silná. Proto bych žádal o upřesnění, s jakou tištěnou cenou porovnáváte hodnotu tažené karty? Já to chápu, že se porovnává s hodnotou 2 karty Night Goblin Fanatic. No a protože nejsem angličtinář, tak ještě raději jedno potvrzení, že hodnota tažené karty musí být jiná, tedy podle mého jiná než 2. Souhlas?
http://deckbox.org/whi/Night%20Goblin%20Fanatic

11.9.2011 08:39:30 | Upraveno autorem (porovnej)

to Deth
imho se nic neporovnava. pokud je na tazene karte lichy printed cost, tak deal 2 damage, pokud sudy, tak obetujes goblina

11.9.2011 08:58:57

ndru
Děkuji za info. No, tak je kurňa znát, že nejsem angličtinář. Já si to vysvětloval jinak, protože slovo "odd" jsem si vykládat jako "nerovný" a vztahoval jsem to k ceně Goblina.
To jsem se pěkně sekl, jdu se červenat do kouta.

11.9.2011 11:41:21

to Deth
jj. ani jsem netusil kolik ma odd vyznamu. kazdopadne lichy tam sedi nejlepe (e;
muj verny pritel je slovnik.cz

11.9.2011 13:19:26

ndru
Můj přítel je PC Translator 2010, ale když nemám ani základy angličtiny, potom může dojít k takovému omylu jako u Goblina.

Už slyším švagra "no jo, tak to je jiná, to bych tu hru vyhrál já", protože právě o jednom z mých tří včerejších vítězství rozhodl tento Goblin, přitom jsem táhl kartu s tištěnou cenou 0.

11.9.2011 14:08:46

Vybíráme z Bazaru

Terra Mystica (eng/fr)
Terra Mystica (eng/fr)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas