Warhammer: Diskwars

xxxxxxxxoo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Diskwars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Tom Jolly
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Otázky ohľadne pravidiel.
12.11.2014 14:04:40

Pár nejasností
Prosím Vás mám pár nejasností:
1. ak mám svoj disk prišpendlený iným svojím diskom, tak ten spodný disk nemôže nič robiť dokým ten vrchný neodíde?
2. ak ja prišpendlím nepriateľský disk, dohráme kolo, tak budúce kolo môžem odísť z toho nepriateľského disku, ak som stále na vrchu?
3. ak mám strelecké jednotky tak ak majú vzdialenosť:
medium - tak môžu strielať aj do short vzdialenosti alebo len do medium?
long - tak môžu strielať aj do short a medium vzdialenosti alebo len do long?
siege:) - tak môžu strielať aj do short, medium a long vzialenosti alebo len do siege vzdialenosti?
4. ak mám všetko prišpendlené a aktivované a ostávajú mi už len rezervy môžem ich ešte počas ďalších command kariet v tom kole aktivovať? Alebo najprv musím aktivovať rezervy a potom disky na bojisku?
5. ak začiatočná zóna poskytuje cover a počas hrania už disk nie je celý v tej zóne ale len časťou disku, tak má ešte výhodu cover, alebo ak tam nie je celý už nemá cover?
6. na siege vzdialenosť sa berie ako úupech len critical úder že? a dostane vtedy zranená jednotka aj aktivačný token ak ho ešte na sebe nemá?
7. ak na command karte môže niečo urobiť caster, tak to môže zacastiť aj na seba?
8. ak disk nemá špeciálnu vlastnosť, tak môže vždy urobiť zranenie len jednému nepriateľovi? ak je napríklad medzi dvoma diskami, tak buď bude útočiť, alebo sa brániť? Alebo keďže sa riešia strety z vrchu, tak najprv naňho zaútočí nepriateľ a on sa musí brániť, alebo sa nebude brániť a dostane zranenie, a sám bude útočiť len na nepriateľa pod sebou? Čiže proste dáva zranenie len raz a len jednému disku?
9. ak je napríklad key slovo swift a za ním je len sekerka v čiernom krúžku, tak swift platí len keď disk útočí a keď bráni tak swift nemá?

Ďakujem.

12.11.2014 14:24:04

melo by to byt takto:
1.spodni disk se nemuze pouze pohybovat,ale muze provest strlecky utok nebo vyuzit svou schopnost, protože nedochazi ke stretu s nepratelskym diskem.
2.Ano, nasledujici kolo muzes odejit, pokud bys zustal tak by se opet resil souboj těchto dvou disku...
3. mohou i do kratke (short), ale nejdale na medium - na dlouhou a oblehaci uz nemohou.
4. muzes,ale nemusíš. protože pokud ma alespoň jeden hrac nejaky neaktivovany disk,tak musí všichni hraci hrat prikazove karty.
5.Ano, stále ma kryti. Staci když tento teren/oblast prekryva,ale nemusi na ni byt celou plochou.
6.ano,stale se jedna o kriticky zasah,takze zeton aktivace se na zasazeny disk umisti.
7.ano,disk proti sobe nemůže provezt pouze strelecky/normalni utok
8. oboji,strety se resi odvrchu,takze disk je vlastne účastníkem dvou ruznych stretu - v jednom se brani a v dalším utoci (první zraneni da jako protiutok a druhé jako utok)
9.presne tak, barva ikony urcuje jestli se jedna o utok nebo protiutok.

Snad jsem pomohl.

Jen ještě malickost, chtěl jsem prelozit i FAQ,ale nejak k tomu zatím nedoslo,tak jen davam informaci,kterou jsem tam nasel:
Hrdinove se nepocitaji jako jednotky... Hero "nerovna se" unit.

13.11.2014 07:48:31

EHM
1) Disk, který je pinovaný, nesmíš aktivovat. A bez aktivace nemůžeš použít ani střelecký útok, ani focus schopnost - Core rules, str. 8.
Jediné, co můžeš udělat, je použít tím diskem schopnost command karty, to nevyžaduje aktivaci.

13.11.2014 10:36:27

Aradraug
Ano, mas pravdu. Je to jak rikas, ale mi to hrajem tak jak jsem napsal, protože je logicke, ze když se pinuji dva spratelene disky,tak není důvod aby spodni nemohl delat absolutne nic, když se ani neucastni zadneho stretu. Berem to tak, ze třeba strelci jsou kryti pechotou... Ve FAQ od FFG se pinovani spratelenych disku neresi, tak jim mozna zkusim napsat. Ale presne podle pravidel je to jak rikas ty :)

13.11.2014 13:17:21

Peet
Určitě je to tak, jak píše Aradruag - zapinovaný disk nemůže nic dělat a jestli ho pinuje tvůj nebo soupeřův disk nehraje roli. Jediná výjimka jsou disky se schopností stalwart(nebo tak nějak:)) ty můžou svou focus abilitu nebo střelbu použít i zapinované, ty jsou nicméně až v rozšíření.

13.11.2014 19:17:20 | Upraveno autorem (porovnej)

zluda
jo jo, vzdyt jsem to rikal :) jen to hrajem trochu jinak, tak jak nam to prijde logictejsi. Ale pokud je to v rozsireni uz osetreno tak to budem hrat tak (vzajeme se pinijuci spratelene disky). U protihracu je to jasny, me jde jen o to když se pinujou pouze disky stejne rasy (hrace).

13.11.2014 19:28:01

tak
tak jsem prochazel diskuze primo na FFG a je to jak pise aradraug, nicmene tak jak to hraju ja tp hraje evidentne vice lidi,jelikoz tam padla presne otázka pinujicich se spratelenych disku... Tak jsem rad ze je objasneno i pro me a zacnu hrat,tak jak se ma :) Chvilku jsem o tom premyslel a rozhodl se tak jak jsem se rozhodl a dal to neresil,takze taky dik :) Ale stejne mi prijde moje ,ted uz asi, "house rule" logictejsi :)

13.11.2014 19:36:02

Ďakujem
A prosím Vás ešte k tým mojím otázkam:
3. číže napríklad aj jednotka čo môže útočiť na siege, môže útočiť aj na short vzdialenosť? Čiže ak je teda vždy len jedna vzdialenosť na disku uvedená ako strelecký útok tak to vlastne znamená, že je to maximálny dostrel? Čiže môže útočiť maximálne do tej vzdialenosti a to znamená že aj do bližších?
8. takže disk môže udeliť v tomto prípade zranenie disku ktorému sa bráni, a ešte aj disku na ktorého útočí? nemusí si vybrať komu dá zranenie? Môže dať zranenie obidvom diskom?

A nová otázka:) Ak je na command karte, že niečo môže urobiť caster, alebo hero, tak tento príkaz ho neaktivuje? čiže to môžem urobiť na základe command karty a nedávam na daný disk aktivačný žetón, a čiže to môže urobiť aj keď už je aktivovaný?

Ďakujem.

16.11.2014 08:40:31

Nawg
3. Ano
8. Ano. Pokud je disk obklopen jinými disky (disky na sobě leží v pořadi A-B-C, A a C jsou nepřátelské vůči B), tak si nejdřív způsobí zranění disky A a B (A hodnotou útoku a B hodnotou protiútoku), následně pak B a C (B útokem, C potiútokem).

16.11.2014 08:53:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Nawg
nova otázka - pokud je disk aktivovany,tak uz nemůže delat nic. A pokud touto prikazovou kartou aktivujete castera/hrdinu, tak muze vyuzit schopnost na karte, obycejna jednotka ji vyuzit nemůže. Takze ano, schopnost vyuziva poue disk aktivovany touto kartou.

16.11.2014 10:37:40

otazky
aůe podle me je většina odpovedi zcela jasna... chápu otázku na prispendleny disk jinym spratelenym diskem, ale zbytek je z pravidel snad uplne jasnej :)

Ale jsem rad, ze se vyjasnilo reseni prispendleni...ale stejne jsem zkusil napsat primo do FFG a cekam na odpověď :) kdo vi, třeba vydaj nejaky novy errata :) pac je nelogicky,aby sprateleny disk zabranil utoku jinému spřátelenému disku. Ale zas to ma dost velkej dopad na strategii,takze to zkusim zahrat tak jak se ma a uvidim co nam bude vic vyhovovat dokud nedostanu odpověď primo od nejpovolanějších :)

Rozsireni zatím nemam, tak jestli je to tam uz nejak podrobneji popsano, tak uvidim. Pravidla pro rozsireni na ffg bohužel ke stazeni nemaj. Uz se ke me dostala zadost o jejich prelozeni,tak pokud byste je někdo mel a byl ochoten naskenovat, tak bych se do toho pustil :)

Jinak stále cekam na nejakou kritiku k memu prekladu zakladnich pravidel at se muzu zlepšovat :) Diky

16.11.2014 10:41:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Velikost disků
Ahoj.
Můžete mi prosím někdo říct, jaké jsou průměry disků (malý, střední, veliký)?

Děkuji moc

18.11.2014 23:27:45

zasa:)
Peet prosím Ťa len ujasnenie, čiže ak mám už aktivovaného hrdinu, a používam command kartu, ktorá hovorí, že hrdina môže napríklad empowernúť non hero jednotku, tak to môže urobiť tento už aktivovaný hrdina? A keby nebol ešte aktivovaný ten hrdina, tak by ho táto schopnosť command karty aktivovala?

A prosím Vás pár vecí zasa:
1. vlastné disky môžu byť aj úplne na sebe že? Môžem ich takto aj reinforcnúť? Napríklad mám malý disk, a na ňom bude veľký disk, ktorý ho celý pokryje – môže to byť?
2. A potom napríklad mohol by nepriateľ útočiť ranged attackom na ten spodný úplne skrytý disk tým veľkým diskom?
3. Ak povolávam rezervy, tak sa riadim tiež číslom v zóne, čiže ak mám zónu kde sa na začiatku hry môžu dať len 2 disky, tak do tejto zóny môžem povolať za jedno celé veľké kolo len 2 disky?
4. A napríklad taká zóna, ktorá má číslo 1 a bonus, že disk reinforcnutý do tejto zóny nedostane aktivačný token, tak len jeden disk za celé veľké kolo môžem takto reinforcnúť? A inak ak mám dve spojené zóny tak to platí pre obidve zóny ten bonus že? A napríklad mohol by som tento reinforcnutý disk potom hneď aj aktivovať? A rátalo by sa to ako ďalšia aktivácia, alebo by to bola jedna aktivácia – najprv reinforcnuť ho a potom s ním aj niečo robiť?

Ďakujem,

A LordBhaal - veľkosti diskov neviem, ale môžem to pozrieť a potom napísať.

19.11.2014 09:15:22

Nawg
No vlastnost te karty vyuzije ten hrdina, kterého tou kartou aktivujes.

1. ano
2.rekl bych,ze ano,ale bude se blbe merit vzdalenost pokud to bude na hrane.
3.omezeni poctu disku plati porad,takze za cele velke kolo do ni muzes povolat jen 2 disky.
4.ano bonus ma cela zona a aktivovani toho disku by byla druha aktivace - první aktivace ho privola a jelikož na nem nebude zeton aktivace, tak ho pak muzes aktivovat znovu normalne.

18.1.2015 01:40:19

Spousta informací
Pokud neznáte, doporučuju. Je tam spousty zajímavýho čtení. Vysvětlení schopností na příkladech a řešení složitějších střetnutí...
https://snipertroll.wordpress.com/en/the-drill/

9.3.2015 15:54:48

Shluk
Zdravím, rád bych se zeptal, jak řešit shluk disků. Tedy je-li jeden disk zapinován a zároveň pinuje. V pravidlech je uvedeno, že může v souboji udělit zranění jen jednomu protivníkovi. Tomu by pak odpovídal i příklad v pravidlech. Krátce, dá disk uprostřed zranění nepřátelům pod i nad, nebo jen jednomu z nich. Díky.

13.3.2015 23:22:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Command cards
Zdravím, může mi někdo říct jakým způsobem se vybírají command cards? Díky

15.4.2015 09:29:32

Siege vzdálenost
Zdravím, když střílím katapultem co má siege vzdálenost, tak působí na tuto vzdálenost překážky? Respektive můžu střílet přes terén který blokuje výhled? Díky

10.12.2015 20:10:11

Pinování, command cards a siege weapons
ad Kulgan: při pinování může disk udělit dmg jednou útočně a jednou obranně. DMG se uděluje shora dolů, čili při discích shora A->B->C to probíhá tak, že A udělí útočný dmg B a B zároveň (není li nějaká schopnost) udělí obranný dmg A. Pokud B ještě žije, udělí útočný DMG C a C udělí obranný dmg B.

ad Bogy #1: Command karty k dané hře si vybírám sám před hrou. Můžu mít tolik command karet, jako mám hrdinů v armádě (a nesmím mít dvě shodné). Na začátku tahu dostanu všechny do ruky a pak si pro dané kolo volně vybírám ze všech, co mám v ruce

Ad Bogy #2: Podle vysvětlení, které jsem našel na BGG tak ve vzdálenosti větší než long můžou útočit všude se sníženou mírou úspěchu (popsáno v pravidlech). Na vzdálenost short-medium-long platí stejná pravidla jako pro ostatní střelce (tedy nelze střílet přes daný terén)

10.12.2015 22:30:10

command cards
Přidávám se k Bogymu. Jasně commad cards si vybírám před hrou, ale v jakém pořadí si je hráči vybírají? např. Oba hráči chtějí tu samou příkazovou kartu kdo ji získá? Ten kdo má iniciativu?

11.12.2015 10:32:38

command cards
Co jsem tak pochopil, tak se víceméně počítá s tím, že každej hráč má svoji vlastní hru. Čili tahle situace by neměla nastat ;o) My to řešíme tak ,že hráč s vyšší iniciativou vybírá první a pak se střídaj. Ale je fakt že můžeš stavět armádu na jednu určitou command kartu. Pak si prostě vytiskni překlad ještě jednou a můžete mít oba tu samou kartu ;o)

11.12.2015 10:53:38

Shluk a pinování
Ahoj, osobně jsem nepochopil asi základní věc. Pinuju nepřátelský disk a pak ho pinuju (?) dalším diskem, ale tak, že jsem i přes ten svůj původní (pravidla takovou situaci neukazují). Znamená to strikně podle pravidel, že ten můj vrchní disk vlastně nepinuje, takže se nezůčastní bitvy? Ergo opačně, chci-li útočit dvěma jednotkami na jednu soupeřovu, musím to zařídit tak, aby se ty moje disky nepřekrývaly?
Díky

1.11.2018 15:51:20

Shluk a pinování
Divodej:

Přesně sis odpověděl na svoji otázku, každý disk pinuje jenom jednu vrstvu shluku, tj. tvůj druhý disk nepinuje nepřítele, ale blokuje pohyb tvého spodního disku.

Ale může se hodit, kdyby ti například střelbou někdo zničil první disk, nepřátelská jednotka je pořád pinovaná a dostane zranění od tvého druhého disku.

1.11.2018 16:25:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: The Card Game - sbírka + bindery
Star Wars: The Card Game - sbírka + bindery
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas