War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

uprava bojov v hre

Rozmyslam o kúpe strategickej bojovej hry pre 2. A ako najvhodnejsie mi prisli War of the Ring a Conquest of Nerath. Obidve hry su pekné ale obidve hry sú dice fest- co je pre mna osobne velký problém pretoze naozaj nemám rád hry kde hodim 10 kockami a musím dúfat ze mi padne napr 5 a 6. A tak otázka znie dá sa War of the Ring alebo Conquest of Nerath upravit tak aby sa zredukoval pocet kociek??- cchel by som to spravit na stýl Pax ROmana - jedna kocka + shifty za rôzne výhody ...... Akurát neviem ako je to s kartickami v obidvoch hrách - ci sa nejako priamo dotýkaju bojov ako napr- pridá ti o 3 kocky viac a tak podobne. A ktorá hra by podla vas bola vhodnejsia na takúto úpravu
16.8.2011 10:54:47

Kostky
Jestli se hodně nepletu tak ve WoRu se háže maximálně pěti kostkami, což mi tak hrozné nepřijde.

P.S. Hned bych si to zase zahrál!

16.8.2011 11:04:37

chilly
No ono to mono neni tak hrozne ale mne vadí to ze proste len hádzem kocky a musím dúfat a nemám nad tým ziadnu kontrolu, preto to chcem prerobit do Pax Romana stýlu..

16.8.2011 11:10:28

Cwoki
Ještě máš hromadu karet, kterými si můžeš pomoci. Ostatně na kostkové štěstí musíš spoléhat i třeba u HiSu.

Ale rozumím o co se snažíš - trochu vědeckého přístupu..

Jenom nevím jestli zrovna WoR je ideální adept na takovou úpravu s ohledem na asymetrickou úlohu obou hráčů (týmů).

Zajímavější by podle mě byla úprava, kde by Saruman hrál sám na sebe.

16.8.2011 11:16:13

Cwoki
O Runewars si nerozmýšľal?

Inak nechápem prečo hľadáš hru bez kociek medzi hrami s kockami :)

16.8.2011 11:59:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Cwoki
Ono, upravovať tak mechanicky prepletenú hru ako War of the Ring je dosť zložité (ale zase nepoznám ju detailne) - najmä kvôli vybalansovaniu...

16.8.2011 12:13:18

boj
Mne hlavne ide o to ze ci tie karty nejak priamo zasahujú do bojov pretoze potom by to mohol byt problem, ale inak si myslim ze ak by som to spravil na stil ako je to v Pax Romane tak by sa akurat zmiernil pomer náhody v bojoch. A co sa tíka Runewars tak ten mám a predávam pretoze je to skor hra pre 4 hracoch nez pre dvoch aj ked aj v dvoch je to fajn

16.8.2011 14:00:32

Cwoki
Karty do bojů zasahují přes nejrůznější bonusy atd. Každopádně, jak tě tak poslouchám, doporučil bych jinou hru ;-)
Zrovna u WotR je docela bezpředmětné zkoušet vymýšlet úpravy systému. Hra je obsáhlá a dost komplexní + vyvážená (ne nadarmo se dlouhodobě na BGG drží v první 20 - 15. celkově, 8. War game rank a 2. tématicky;-)

16.8.2011 14:27:46

Kedrigern
No ok moze byt ale akú inu hru pre dvoch by si mi odporúcal. Ja uz som z toho dost zúfaly pretoze vsetky dobré hry sú skôr pre 4 hrácoch. A dobrých tatkických hier pre dvoch som az tak vela nenasiel s tým ze Battlelore som uz mal. Tide of Iron mam, a aj Runewars.....

16.8.2011 15:29:12

Cwoki
A chces tedy strategickou nebo taktickou? V nadpisu pises strategicka a ted zas mluvis o takticke.

16.8.2011 15:31:43

Cwoki
Chápu, že je to problém, ale určitě bych nezasahoval do zaběhnutého systému u WotR - pokud chceš strategickou hru, tak pro mě nic lepšího neseženeš a chce to prostě zkusit. Je důležité vzít v potaz, že strategická hra postihuje aspekt boje a bitev ze širší perspektivy a tedy nelze očekávat až takovou míru detailu a eliminace náhody podle tvých představ.
Na druhou stranu můžu říct, že když někdo hraje špatně, tak mu stejně ani náhoda nepomůže. Další věěc je, že tak jako v knize jsou ve WotR dvě dějové linie, což hru značně odlišuje (pochod Prstenu a bitvy DOBRO X ZLO).
Bohužel ti asi moc nepomůžu, co se výběru týká - mě vyhovuje i tebou zmiňnovaný Battlelore a to mi momentálně stačí z hlediska taktických her...

16.8.2011 15:54:09

sydo
No ja chcem hlavne hru pre dvoch. A ci to bude taktická hra alebo stretegická to uz je jedno. Strategických hier pre dvoch vela nie je. A taktických je o nieco viac ale ja som najviac nasiel z WW2 co neni svet ktorý hladám, z fantasy to je len battlelore ktorý som uz mal a magestorm ktorý my nepadol do oka hlavne zpracovaním. Zo stredoveku som nasiel tak akurát Battles of Westeros ale hladám o nieco nárocnejsie hry, a este nejaké hry od GMT ale tie na slovensku nie su k dostaniu a z CZ by ma to vyslo drahsie takze toto som si nechal ako poslednú moznost.

16.8.2011 15:54:33

strategicka hra pre 2
Je este nejaka iná strategická hra pre dvoch podobných kvalít ako to je u Wotru ?? Okrem Runewars a Conquest of Nerath

16.8.2011 19:56:40

Vybíráme z Bazaru

Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas