War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Michal

Dotaz na pravidla - desny gulas

Zdravim,
Nedavno jsem zakoupil WoR a super. Ale nejak se mi nepodarilo dat dohromady logiku hry. Pokusim se popsat sve postrehy a snad mi nekdo poradi. Budu vdecen.

1) Ceske preklady jsou super a uplne super preklad karet az na drobnost. Akce tipu armada nebo shromazdeni (proste znal ledviny) umoznuje hrat i stejnou kartu. Az na to, ze ase asi jaksi pozapomelo dane karty oznacit. Za SN to neni problem oni nemaji na kostkach rozliseni mezi armadou a shromazdenim ale co za zlo? Co se tyka karet pro postavy je to jasne na vrchu karty je proste mec.

2) Vubec jsem nepochopil lov na prsten. Muj vyklad:
Zlo odlozi kostky na patrani (max spolecniku v druzine), pak se hodi, bezi akce a nakonec? patra zlo po prstenu a to poctem K6 kostek jako melo odlozeny pocet kostek? proti 6? Pokud padne pak je SP nalezeno, tedy je odtajneno a zaroven taha z hunt poolu body poskozeni. Z body se SP musi vyrovnat a to bud objetovanim spolecnika nebo prstenem a jeste dostane korupci? Tehle casti vubec nerozumim. Lov = korupce? Proc je psano "pokud je pouzit prsten SN musi posunout zeton na stupnici rovne ucnku lovu"?

3) jednou je psano, ze SP muze se jednou posunout aniz by dalo kostlu ZLU a jinde zase ze vzdy za posun da kostku jak to je?

Tisecere diky za pomoc
Michal

¨






26.9.2009 16:30:16

pravidla
V pravidlech je opravdu chaos. Už jsem tu někde slibovala, že během podzimu mákneme na lepším překladu. Zkusím ti trochu odpovědět:
1) Označení karty je na líci karty. Na rubu ne,aby to soupeř neviděl.
2) Není odtajněno vždy. Až podle toho jestli je na vylosovaném čtverečku symbol odhalení. Vyrovnat se s poškozením pomocí prstenu=korupce. tzn posun na počitadle korupce.
3) Kostka se dává pokaždé ale až po vyřešení celého lovu. TAkže modifikátor poskytuje zlu až v případě, že by ses v tom samém kole pohl ještě jednou. Příklad: použiješ kostku pro pohyb, zlo hází posle svých červených na lov, vyřešíte lov, a pak teprve odevzdáváš svoji modrou kostu do jeho přihrádky. A hrajete dál.
PS. zrovna bod 3 je tady trošku upravené v těch korekturovaných pravidlech. Pokusily jsme se opravit alespoň ty nejhorší chyby. Celé je uděláme časem.

27.9.2009 09:38:53

Michal

Sappho
Boze jsi zlato. Dekuji nicmene:
1) S tim to tak neni. Podivej se na orginalni karty maji u textu takovou ikonu bud je tam mec, nebo prapor nebo ledviny ci jak tomu mam rici :)
U ceskych karet tam tohle NENI. Co se tyka dobra je to jedno nebot prapor na kostce nemaji a maji ho vzdy jen s ledvinou. Takze zdali zahraji armadu nebo shromazdeni (ledvinu) je jedno. Ale u zla je prapor a ledvina zvlast takze na jejich kartach to musi byt odliseno nebot mohou zahrat karty zvlast dle kostek. Co se tyka mece tak na kartach kde je na vrchu mec je i vzdy u textu mec. Bud jsem uplne mimo nebo si toho do dnesniho dne nikdo nevsiml :)

2)ok super, dekuji
3) Pletu se pokud reknu ze lov je na konci? Po odehrani vseho?
Takze kostky - akce
Posun SP prvne - nic
akce treba armada
Posun SP - podruhe - kostka jde ke ZLU
konec akci
LOV na prsten - dva uspechy - jednou taha kartu - 3 - korupce 3 - lze kompenzovat elfim prstenem prave max 3 nebo zabitim spolecnika dle levelu nebo ponechat korupci SAPPHO vykladadam si dobre nebo spatne?
vraceni kostek
nove kolo

4)Pposledni asi lehky dotaz :) Boj na planine se resi okmazite ze? Boj ve meste taky? Boj ve tvrzi jen jedno kolo a pak je nutne dale oblehat symbolem armada ze? Co kdyz nepadne?

Jeste ti jednou moc diky za osvetleni pravidel nebot nemam tuseni kde to zjistit :)

27.9.2009 11:30:16

Michal
Jestli máš český překlad karet tady ze stránke tam tam to opravdu není. Symbol je pouze na originálu. A na českých je pouze jako vodoznak.
2) pleteš se. Lov je ihned po pohybu. Modrá kostka se dá do přihrádky Stínu po dokončení lovu a pak se zase pokračuje v hraní kostek a zase se můžeš na základně nějaké hnout a opět se loví atd.
Vykládáš si to s tím prstenem špatně. To že se účinek lovu kompenzuje prstenem, neznamená, že můžeš na jeho kompenzaci použít jeden ze tří elfích prstenů. To že se tam píše, že se kompenzuje prstenem, znamená že posuneš ukazetel korupce.
4)Obléhání tvrze probíhá vždy jedno kolo. Můžeš jej prodloužit, tak že elminuješ eletní jednotu a rozměníš ji na jednotu obyčejnou. Pokud ne, tak prostě na základně jedné kostky obléháš je jedno kolo. Pak zůstaneš u tvrze, obléhaná armáda uvnitř a holt musíš počkat do dalšíh hodů kostakmi co ti padne.

PS.: mám pocit,že v těch pravidlech máš docela hooodně zmatek. Zas tak špatně napsané nejsou. Doporučuji si je ještě 1x -2x pročíst. Já sama je studovala týden, než jsme hrály.

27.9.2009 12:31:48

Michal

Shrnuti
Ja jsem cetl original a pak preklad co byl v kabici a pak preklad ze strane, asi jsem si v tom diky tomu udelal pekny gulas :)

Rekapitulace:
k tvemu bodu 2)
1) Takze lov je vzdy kdyz se SP pohne? Nebo kdyz se pohne podruhe?
2) SP se pohne da kostku, ta se pripa k jiz odlozenym a lovi se?
Pohneli se podruhe ma zlo dalsi kostku pak tedy ma jen jednu nebot z odlozenymi jiz lovilo?
3) S tim prstem mi to porad neni jasne...psala jsi ze lov = korupce tedy kdyz ZLO vytahne korupce 3 mam na vyber:
a) zabit spolecnika level 3 a vice
b) ponechat 3 body korupce
c) pouzit prsten ale v tom si rikala ze to tak neni tedy jak?

k tvemu bodu 4) jasny to jsem z pravidel pochopil, spis jsem si chtel ujasnit, ze utok na mesto je stejny jako boj na poli tedy resi se az do konce uhned. Pravidlo 6 pak 5 znam.

Jinak snad rozumim uplne vsemu, ale lov mi neni jasny z pravidel tak nechak vychazi ze korupce a index skody lovu jsou dve ruzne veci. Pokud jsem pochopil neni tomu tak a jedna se o stejne veci.

27.9.2009 13:34:30

gulas
Ty ani nectes co ti pisu.
1. lov hned jak se pohne. Tzn. kdyz se hne za kolo 3x tak se bude lovit 3x a pokazde hned.
2. SP se pohne, lovi se a pak se pridava kostka. A ta modifikuje lov az pokud se hned znovu v tomtéz kole.
3. Prsten.......to je špatně napsané v pravidlech. Použije prsten znamená prostě posune korupci. Žádný prsten se nepoužívá. Elfí prsteny jsou na něco jiného. Tím prstenem je tam myšlen Jeden Prsten, obrázek u šoupadla korupce.
Lov... máš na výběr, obětovat společníka nebo přičíst korupci, nebo kombinaci. Při lovu je taženo 3 a společník kterého objetuješ má 2 tak zbytek 1 přičteš ke korupci.

27.9.2009 13:59:16

Michal

ale jiste ze ctu :)
Jiste ze to ctu :)
1) chapu, porad mi ovsem neni jasne a to neni ani v pravidlech jak se rozdeluji kostky lovu. Tedy pokud se pohnu lovi se a dle jakeho pravidla? Zlo si hodi kolika kostkama chce a zbytek si muze nechat kdybych se pohl znova? nebo musi hodit vsema?

Elfi prsteny meni kostku, jasny to se mi zase zmotalo.

27.9.2009 14:48:55

pravidla
samozřejme to v pravidlech je. Zlo hodí tolika kostkama kolik si jich v první fázi kola odložilo do Hunt poolu. Což je v pravidlech několikrát zopakováno. Pokud jich tam má ale třeba 7 tak stejně házi max. 5. Musí hodit všema co tam má. Pokud se pak znovu pohneš tak hodí zase stejným počtem + modifikátor za tolik modrých kostek co už jsi mu odevzdal za přecházející pohyby.

Výpis z pravidel: 10.2.1 The Hunt Roll (hod kostkami pro Lov)
Pokaždé když S.n. pohybují Společenstvem, Stín hází kostkou aby určil výsledek lovu. To se dělá následujícím způsobem: nejprve určí Stín úroveň Lovu (Hunt Level),která je rovna celkovému počtu kostek v krabičce pro lov (Hunt Box – vkládání kostek bylo popsáno již dříve).
Pak hráč za Stín hází počtem kostek, který je roven úrovni Lovu (maximální počet házených kostek je však „5“). Vyšší úroveň Lovu jak 5 nepřidává žádné další kostky pro hod. Jako zásah se počítá každý výsledek, který je „6“.

27.9.2009 16:01:37

Michal

Diky
A to neslo napsat presne jak jsi rekla? Tohle mi z toho teda nejak nedoslo :) A je mi jasna sila korupce :)
Sappho mas svuj nick opravnene, jeste jednou moc diky za pomoc

27.9.2009 16:09:24

není zač
Pokud ještě něco bude nejasné, jako že bude, protože Faq k této hře je dost dlouhý, klidně piš, lepší jsou ale osobní zprávy.

27.9.2009 16:12:28

Michal

osobni?
Mas nejaky mail nebo neco co ctes casteji?

27.9.2009 16:30:50

mail
Všichni registrovaní zde, si mohou navzájem posílat zprávy, at zbytečně nespamujeme diskuzi tady. Takže pokud tu nemáš registraci, tak vzhůru do toho.

27.9.2009 17:07:13

já si myslím
že dotazy na pravila tu klidně můžete řešit veřejně, já si to třeba u téhle hry rád přečtu, pořád jsem se do ní nedostal a nemám jí nahranou tak, jak bych chtě, takže její velká chvíle pro mě teprve přijde a každé info navíc je dobré :-)

27.9.2009 18:38:58

registrace
Ale registrace nových účastníků by se hodila :)

27.9.2009 19:21:44

registrovan
Provedeno :)

27.9.2009 20:55:55

Pravidla
Já osobně jsem měl taky veliký problém s pochopením pohybu společenstva a řešením samotného lovu, ale díky této zajímavé diskuzi je mi lov i pohyb jasný, akorát jsem v překladu našel zmínku, že hra obsahuje zjednodušená(rychlá) pravidla pro zelenáče a teď mě zajímá jestli je obsahuje i překlad nebo jsem celou dobu četl ony pravidla pro zelenáče :)

14.12.2009 09:07:54

sappho
Díky, ó moudrá!!!
Já to celou dobu hraju blbě (asi 3x). Na lov házíme jednou a to se všema modrýma kostkama, které se do Hunt Poolu přidaly kulivá pohybu. Musím se doma omluvit své dcerušce, protože jsem jí naposledy porazil sprintem na konci a myslím, že by mne za použití správného výkladu (tři hody na Lov a ne jeden hod s +3 modrýma kostkama)chytila ...

14.12.2009 16:52:36

Sappo
Jn Sappo je skvělá. Pokaždé když si nevím rady tak dobře poradí. Třeba teď s tím lovem bych to hrál urco taky špatně.

14.12.2009 17:03:05

:)
Ještě se budu červenat :) Stále makáme na tom novém překladu, ale trochu to trvá, jelikož to prokládáme překladem Battlelore - Heros a očekáváme každým dnem pravidla k Runewars. Ale jedno můžu říct, ty pravidla jsou i tak dost složitá a chce to je hodně pozorně číst. To zjištuji až teď při dělání nového překladu. Zpětně člověk zjištuje, že v tom původním překladu je vše i když mírně chaoticky.

14.12.2009 17:06:54

Sappo
Náhodou až na část pohyb společenstva a lov je vše docela snadno pochopitelné. A po tomto nádherném vysvětlení už ani lov není problém :)

14.12.2009 17:15:24

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci
Vítejte na měsíci
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas