War At Sea - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Jedko Games
L2 Design Group
Autoři: John Edwards
Rok vydání: 1975
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Tak jsem upoceně přeložil pravidla této, na Avalon Hill, podezřele nenáročné námořní bitvy. Pokud budete mít někdo zájem, provedu ještě korekturu a pošlu sem.
Jinak hru budu zkoušet příští týden, je to taková kostková rubačka všech zámých lodí Osy a Spojenců, ale zase úplně na náhodu to není (pravidla 8 stran textu a na některá reálná historická omezení je pamatováno ) .
Zajímavé je, jak vydavatel na začátku několikrát upozorňuje, že se nejedná o historicky věrnou simulaci (alá Bismarck - 50 stran rules) a že tato hra jednoduchostí vybočuje z běžného sortimentu AH :)

A ještě poznámka pro wargamery: tak jak se tu zavedlo škatulkování na AT a EG, pro válečné hry by mohlo být zajímavé členění "seriózní simulace" - "rubačka" :)
28.3.2010 18:42:31

tak to
su zvědav :D díky

28.3.2010 21:07:10

panzer
A co takhle nějakou fotečku.

28.3.2010 21:55:03

fotky
Taky přihodím. Jak jsem psal, zatím mi ležela ve skříni a louskal jsem pravidla :)

28.3.2010 22:10:58

kostkova rubacka
Hm a nebude to nakonec uplne stejnej system jako Axis&Allies: War at Sea? Protoze tu udelali Wizards spolecne s Avalon Hill a je to takova kostkova rubacka...

29.3.2010 08:53:03

překlad pravidel
Tak jsem poslal překlad ke schválení. Byť jsem ho posobě přečetl, je to češtinsky dost kostrbaté, ale hrát se podle toho dá. Nelámal jsem si moc hlavu formulacemi typu "přeživší ponorka", "zběhnutá loď" apod. Každý si ale domyslí co je tím míněno.
Ještě udělám nějaké fotky, popis nebo recenzi až časem.

1.4.2010 23:05:22

Vybíráme z Bazaru

Planto Nubo ENG
Planto Nubo ENG
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas