Vzducholodě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Konec hry

Kdy by měl správně nastat konec hry? Pominu-li, že když je dostavěn Hindenburg, tak druhá možnost podle pravidel je: "když bude na čtyřech políčcích vzducholodí ležet nanejvýš 1 karta". Chápu to tak, že konec nastane např. když je na každém políčku vzducholodi právě jedna karta, což si, myslím, bude nastávat nejčastěji, neboť ty původní tři karty, co jsou při přípravě hry umístěny na každé políčko vzducholodí, jsou seřazeny podle obtížnosti, takže by mělo být snazší usilovat o druhou kartu na daném políčku než o tu poslední. No ale pak se neotevře možnost stavět Hindenburg, protože na žádném políčku nebudou dobrány karty, avšak přitom už nastal konec hry. Víc by mi totiž s ohledem na stavbu Hindeburgu dávalo smysl, aby konec hry nastal tehdy, až zbude jedno poslední políčko vzducholodí s jednou poslední kartou. Nepochopil jsem něco špatně?
13.10.2017 10:37:21 | Upraveno autorem (porovnej)

když bude na čtyřech políčcích vzducholodí ležet nanejvýš 1 karta
Tedy když tam zbývá jediná, úplně poslední karta - tak jsme to hráli. Jednou to vyšlo na vyčerpání karet = zbyla tam jedna poslední a jednou jsme dostavěli Hinderburg.
// A mimochodem, toto patří do dotazů, ne do diskusí.

13.10.2017 10:48:32 | Upraveno autorem (porovnej)

ano, je to tak...
jakmile je postaveno 11 vzducholodí nebo Hindenburg

13.10.2017 11:01:19

Díky
Díky za odpovědi. Jsem si to myslel. I když tedy ani zdejší Paladinův neoficiální překlad pravidel, ani třeba ten anglický na BGG tento výklad příliš nepodporují, ale stejně se mi to nezdálo.

Do dotazů jsem to nedal záměrně, protože jsem čekal spíše diskuzi.

13.10.2017 14:57:15

Vybíráme z Bazaru

Iss Vanguard
Iss Vanguard
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas