Vzducholodě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Běžný dotaz: jak se to hraje?

Procházím katalog her a koukám docela zajímavě vypadající kousek.
Zajímalo by mě jak se to hraje, a vlastně více info o této hře. Díky B.
20.2.2009 22:06:53

pet

Vzducholodě a O korunu a límec
Boldrick: vzducholodě jsou kostková hra, kde se pomocí různých kostek snažíš naházet co nejvíc (nebo spíš tolik, kolik potřebuješ). Během hry postupně získáváš karty, které ti přidávají kostky, nějaké bonusy nebo vítězné body. Typově bych si dovolil hru přirovnat ke hře O korunu a límec. Vzducholodě jsou, ale dle mého názoru o dost jednodušší a je v nich víc náhody. Z mého pohledu se jedná o velmi příjemnou rodinnou hru, kterou si celkem s chutí zahraju, když nemám náladu na nic složitého.

22.2.2009 21:46:22

Vzducholoďky
Zatím jsem hru nehrála, ale uvažuju o koupi. Jedni tvrdí, že je vynikající a druzí, že je děsná :) Může mi někdo naznačit, v čem je ten rozpor?
Taky jsem si povšimla, že zatímco na BGG je hodnocená dobře, tady je to bída (což je tu ale dost časté). Co je teda to, co by mě mohlo otrávit?

15.4.2012 19:50:19

PJ

ikri
Přiznám se, že z mé poměrně rozsáhlé kolekce kostkovek mám tuhle nejméně rád. Problémem je již petem zmíněný značný vliv náhody. Dvě pro mě zásadní vady: kostky nelze nikdy přehazovat a při neúspěšném hodu získáváš bonusový žeton, který pouze k dalšímu hodu může připočítat +1, což je dost málo. Několik neúspěchů a je to v pytli. Vzducholodě mám jednou za několik měsíců velkou chuť si zahrát a pak jsem na dlouhou dobu zklamaný. Zmíněná Koruna a Límec se mi líbí mnohem víc. Škoda, téma je pěkné a grafika vcelku stylová a funkční, ale náhody je tam prostě moc...

A mimochodem, všechno nejlepší k svátku :-)

16.4.2012 13:11:26

PJ
Jéje, děkuju :)))) Milé :)
Ano, ten pocit, o kterém mluvíš dobře znám, ten já mám ze hry Cabo da Roca, taky mám jednou za čas velkou chuť si zahrát, nikdy se dostatečně nepoučím, že ta hra prostě nefunguje a vše se opakuje :)
Tak díky za vysvětlení :)

16.4.2012 13:21:26

pár postřehů
Vzducholodě jsou dobrá kostková hra, která ale jak už řekli PJ a pet, má spoustu nahodilých faktorů. Mě osobně nejvíc vadí obracení karet vylepšení před každym hodem (navíc v zápalu hry se na to dá i zapomenout) takže jsme to vyřešili tak, že se otočí všechny karty najednou (z první etapy) a každý si tak rovnou může vybrat na co bude házet, čímž je hra v tomhle směru víc taktičtější a po několika kolech (5 až 7 podle hráčů se otočí i druhá etapa). Druhý problém je pak vlastnictví vzducholodě která dává vlastníkovi až moc velkou výhodu v kombinaci s bonusovými body, takže i tu jsme ze hry pro 2 vypustili. Pro mě osobně velmi příjemná jednoduchá kostková hra..

28.4.2012 10:43:41

spokojnosť
mne sa táto hra veľmi páči,
je pravda, že je tam aj kus náhody, ale je to podľa každého, kedy sa odváži dosiahnuť kartu...radšej teraz, hoci mám slabú továreň a mám šancu na úspech 1/3, alebo počkám kolo, risknem, že na to ostatní nepôjdu, a skúsim to s lepšou továrňou, kde budem mať šancu 5/6?? je to zaujímavá hra, keď som to hral prvý krát, tak ma to tak chytilo, že som to chcel hrať každý deň. teraz je to už viac-menej z mojej strany obohrané, zahrám si to raz za mesiac. v tomto smere by som privítal rozšírenie, nové karty a vzducholode, ktoré dodajú hre nový rozmer-ale ako hru by som ti to odporúčal-je pomerne lacná oproti iným

20.8.2013 15:12:23

to goncis
Jak tedy řešíte vlastnictví vzducholodě? I mě se zdá moc silná. Co takhle jednou použít za +2 body a vrátit?

23.11.2015 10:48:45

Zrovna o víkendu jsme hráli...
a ano, je tam hodně náhody. Prostě když nepadají kostky, je to na pendrek.
@ PJ - nikde jsem neviděl, že bys získával žeton po neúspěšném hodu. Žetony (několik) máš již od začátku hry a zbytek můžeš získat pomocí karet. Ale možná jsme to hráli špatně.
@ Goncis - Síla "vzducholodě", která majiteli přináší dodatečný +1 k hodu není nijak závratná. Někdy pomůže, jindy ani žeton a vzducholoď nestačí...K tomu odkrývání karet. Zatím se nám nestalo, že bychom zapomněli otočit novou kartu. Prostě je to první akce každého hráče.

Design je fakt super. Děti to baví a ani je nijak moc netrápí, že kostky ne vždy padaj, jak chtějí. Navíc smůla netrvá věčně.
Za mě a mé okolí je to fajn hra, kterou si rád zahraju.

23.11.2015 11:09:52

To Mysak
V pravidlech je cituji:
Neúspěšný pokus - Pokud hráč nedosáhne požadovaného výsledku, dostane jeden žeton bonusu z hlavní zásoby jako kompenzaci.
Hráli jste asi špatně, ale já zase možná špatně tu imaginární kostku.

23.11.2015 13:21:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: The Fall of Avalon
Tainted Grail: The Fall of Avalon
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas