Vysoké napětí: Nové elektrárny

xxxxxxxxoo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

Vysoké napětí: Nové elektrárny - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Vysoké napětí
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 2F-Spiele
Lacerta
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevychází

Hrali jsme druhou variantu s obema balicky elektraren a vubec to nevyslo hra nesla dohrat protoze v 3 epose zahazovat kazdou druhou elektrarnu mi pripada divny mozna jsme to hrali spatne ale v pravidlech zadna vyjimka pro 3 epochu neni. Mate nekdo podobnou skusenost?
21.3.2010 12:10:40

Machista
Podobné zkušenosti nemám, nezapoměli jste třeba že v 3. epoše je vyložených 6 elektráren (místo 8) ... no nevím kde je chyba :)

21.3.2010 13:19:39

to Machista
Vůbec ti nerozumím. Proč by to nešlo dohrát??? Už jsem dlouho vysoké napětí nehrál, ale když jsme hráli s novýma elektrárnama, tak většinou variantu 2 s oběma balíčky a neměli jsme žádný problém. Prostě se bere každá druhá. Je to téměř totéž, jakoby by byl balíček složen z poloviny obou smíchaných balíčků - takže lastně z jednoho. Můžeš přesně napsat důvod proč by to nešlo dohrát?

21.3.2010 13:49:27

kren
Jasne bere se kazda druha na zacatku se odhodi dvojnasobny pocet karet (zalezi na poctu hracu) a pak se bere kazda druha karta az do konce hry. Jenomze nam se stalo ze nakonci hry nebyl nikdo schopen napajet potrebny pocet elektraren k vytizstvi protoze na to nemel vykon no vlastne se to jednomu povedlo ale jen diky tomu ze vydarzil tu nej elektrarnu ale to se mu nemuselo povest a vtu chvily by to proste neslo dohrat, jo a to jsme tam meli i ty elektrarny s +. Nevim mozna to byla nahoda nikdy predtim se nam nic podobneho nestalo o tam par her VN za sebou.

22.3.2010 15:27:18

Machista
Sice nemám rozšíření, ale předpokládám, že to bude stejné jako v základní hře. Tzn. hra je ukončena po dosažení příslušného počtu měst (dle počtu hráčů) a vyhrává ten, který dokáže dodat elektřinu do největšího počtu měst. To že nedokážeš dodat elektřinu do všech je tvůj problém a nic to nemění na faktu, že hra je ukončena a někdo vyhrává.

22.3.2010 16:21:50

Prebio
Naprosto souhlasím:) - a ve více hráčích se hraje na míň jak 21 měst (nebo kolik jich je maximum), nám se zatím ani snad nestalo, že by někdo nebyl schopný nějak extrémě ... maximálně o jedno město, pokud to beru z pohledu elektráren, pokud z pohledu paliva tak se to stalo víckrát :)

22.3.2010 16:33:34

to Machista - Citace z pravidel
Tak to asi celou dobu hrajete špatně. Tak jak říká prebio a Seils. Hra nekončí když hráč napájí předepsaný počet měst, ale končí jakmile hráč do své sítě ten předepsaný počet měst pouze připojí !!!

Viz. citace z pravidel A ZVLÁŠTĚ UPOZORŇUJU NA POSLEDNÍ VĚTU CITACE:
Jakmile alespoň jeden hráč připojí do své elektrické sítě patřičný počet měst, hra po čtvrté fázi (připojování měst)končí. Patřičný počet měst se liší podle počtu hráčů:

• Pro hru ve dvou hráčích je pro ukončení hry zapotřebí připojit 21 měst.
• Pro hru ve 3 až 4 hráčích je pro ukončení hry zapotřebí připojit 17 měst.
• Pro hru v 5 hráčích je pro ukončení hry zapotřebí připojit 15 měst.
• Pro hru v 6 hráčích je pro ukončení hry zapotřebí připojit 14 měst.

Vítězem se stává ten hráč, který v posledním kole hry dokáže dodat elektřinu do nejvíce měst ve své elektrické síti (tj. měl by nejvyšší příjem peněz v páté fázi). Pokud by dva hráči dokázali dodat elektrickou energii do stejného počtu měst, vítězí ten hráč, kterému zbylo nejvíce Elektro. Pokud stále není
rozhodnuto o vítězi, stává se jím ten, který do své elektrické sítě připojil nejvíce měst.

V některých hrách tak nevyhrává hráč s největším počtem měst, jelikož není schopen dodat elektřinu do všech měst.

22.3.2010 16:52:56

To alll
Jsem to ale zeslonil to je fakt ze staci ke konci hry jen pripojit mesta a ne napajet vlastne jsme to tak driv hrali ale po delsi pauze jsem tohle pravidlo nevybavil tim padem je vse objasneno :-)

23.3.2010 08:49:06

to Machista
Cha, cha, z toho si nic nedělej :D. Já tady mám někdy v diskuzích plno keců, jak někdo něco hraje blbě a nepodívá se do pravidel, ale musím sebekriticky přiznat, že takové základní boty, u her, které jsem třeba dlouho nehrál, dělám taky a pak se divím, jaktože je ta hra tak nevyvážená, když nám to minule tak šlo :D.

23.3.2010 08:56:13

Vybíráme z Bazaru

 Atlantis Rising (Second Edition)
Atlantis Rising (Second Edition)
Akt. cena: 1320 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas