Vysoké napětí

xxxxxxxxoo hodnoceno 379x (Seznam vlastníků)

Vysoké napětí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost ve dvou?

Jak je to s hratelností ve dvou? U "příbuzné" hry Pravěk jsem četl, že VN se pro dva moc nehodí. To už je prý lepší již zmíněný Pravěk.

Ani jednu z her nemám/neznám, takže uvítám postřehy k oběma, co se hry ve dvou týče.
19.11.2012 20:53:50

Hratelnost ve dvou
Tuhle hru jsem miloval ve dvou na brettspielweltu, partii stihneš za 15min, protože ti počítač vše přepočítá, rychle doplní a hra hezky ubíhá. Já osobně bych Vysoké napětí ve dvou nehrál, protože zabere moc času a nemám z toho tak dobrý zážitek, zvolil bych jiné hry. Pravěk se mi nelíbil herně, takže jsem ho po dvou kolech odložil.

19.11.2012 21:21:09

dva hráči
mě to více bavilo ve více lidech, pak je dražba dražbou, ale dá se to zahrát jako tvrdá počítačka

20.11.2012 00:06:31

Vo 2 urcite nie.
To ani radsej neskusaj, prisiel by si tak o vzrusujucu drazbu a hadanie, kde su niektori manici schopni vydrazit 50 elektrovu elektrarnu za 120 a taktiez by nebolo take "dusno" na mape. Doporucujem minimalne 4 hracov.

20.11.2012 10:14:04

Vysoké napětí x Pravěk
Měl jsem oboje (teď už mám zase jen Vysoké napětí) a za sebe bych doporučil napětí, ať už ho budeš hrát v jakémkoli počtu hráčů. Obě hry jsou na první zahrání velmi chytlavé, rozdíl je v tom, že Pravěk se mi přestal líbit po asi 10 hrách, zatímco napětí mám rád i po asi 500 hrách.

Dřív jsem prosazoval na napětí min 3 hráče, ale čím dál častěji si ho zahraju rád ve dvou. Hru může totálně zkazit slabší hráč: nesmyslným nasazením prvního města, koupí slabé elektrárny, nevykoupením zboží z trhu, nepřihozením do dražby... Většinou nezahodí šance na výhru jenom sobě, ale stáhne sebou i jiného hráče, případně někomu dá velkou šanci vyhrát. To ve dvou odpadá a každý je svého štěstí strůjce.

20.11.2012 15:33:48

-bacil-
A čím tě Pravěk naštval?

21.11.2012 08:27:22

Pravěk
Naštval, to zas ne. Není to špatná hra, jen Vysoké napětí je lepší. Ale konkrétně:

- herní doba: je to krátký, naše hry trvaly kolem 6 kol, za tak krátkou dobu se žádná strategie rozjet nedá
- nevyrovnanost kartiček: je velký rozdíl jestli dostáváš 1 nebo 2 mamuty a když dostaneš tuhle kartu v dobrý čas, soupeř nemá šanci se bránit. Dražba není, kartičky na mamuty jsou tam asi 3, přičemž ta nejsilnější se nám do hry nedostala nikdy, takže ani sebrání mamutů z loviště jinou kartou moc často nejde. Je to dost o štěstí.

21.11.2012 15:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ESCAPE ROOM - Úniková hra
ESCAPE ROOM - Úniková hra
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas