Voyages of Marco Polo, The: Agents of Venice

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Voyages of Marco Polo, The: Agents of Venice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Marco Polo
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hans im Glück
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je potřeba?

Původně jsem si to chtěl koupit v Essenu. Když jsem to ale uviděl, nějak zásadní mi to pro obohacení hry nepřišlo. Ano, možná trochu víc variability, ale přišlo mi to trochu zbytečné.
Může se k tomu někdo vyjádřit?
Díky.
7.1.2018 09:37:15

stejný názor
Marco mám opravdu rád, takže jsem byl na tohle dost zvědavý. Nicméně bych řekl, že (alespoň benátky, což by mělo být gró tohohle rozšíření) hře spíše škodí...

7.1.2018 09:41:33

...
hra která už v základu má obří variabilitu podle mě nepotřebuje rozšíření a navíc, co jsem čet pravidla a diskuze, tak to spíše hře škodí, jak píše pelly.

7.1.2018 13:48:53

Objektivní hodnocení
Mám odehrány dvě partie s tímto rozšířením ve 4 hráčích. Myslím, že posuzovat tento “balík” jedním hodnocením je velmi unáhlené a neadekvátní. Pro objektivní hodnocení je zapotřebí rozšíření rozdělit do tří skupin.
1. Rozšíření přináší do hry pátého hráče.
2. Je zde spoustu malých “staronových” rozšíření (pět postav, “konečně” šest těžkých obchodních úkolů, tři bonusy měst, čtyři karty měst a čtyři karty úkolů).
3. V rozšíření jsou dva úplně nové a pro hru nezávislé moduly (Benátky a společníci).
Pokud se má hodnotit toto celé rozšíření, tak určitě samostatně a na základě těchto tří skupin.

7.1.2018 14:54:20 | Upraveno autorem (porovnej)

...
a jak to hru mění? mně připadá, že kvůli těm benátkám (které jsou potřeba k pátému hráči) cestování po běžné mapě moc smysl nemá. Pomocníci nevypadají zle, ale nevím jestli jsou zase až tolik potřeba...
jinak co se týče toho, že se má dělat názor na každou část rozšíření, tak vzhledem k cenně rozšíření to moc smysl nedává, nezaplatím cenu původní hry abych tam měl pár kontraktů navíc a nějakou tu postavu (které se zdají být neoriginální v porovnání s původními)

7.1.2018 15:13:06

hrano jednou
Koupil jsem, ale zatim mne az na jednu vyjimku opet donutili hrat bez toho :-(

Moduly:
1)Obecna cast rozsireni:
1a) nove "tezke" kontrakty
1b) nova mala mesta
1c) nova velka mesta
1d) obecne hratelne postavy
1e) nove cilove karty
Vsechno to je fajn, hru to nekomplikuje pridava to variabilitu, nove moznosti...

2) Benatky:
- nova mapa
- na mape se necestuje klasickou figurkou - stavi se palace pres jedinou novou akci
- je to urcite jista alternativa ke klasickemu cestovani, ale co si budeme povidat nektere postavy hure cestovaly uz v zakladu. A ty co cestovaly "snadneji" budou cestovat i nadale, ale soucasne by mely stavet i ty palace, jinak nedosahnou na ten bonus za polozena mesta (5, 10 bodu).

Za mne - ano je to neco navic. Ale rozbiji to "klasicke" strategie, ktere i pres ohromnou variabilitu cele hry uz proste mam trochu ohrane (pote co jsme hru trenovali na 4pohar). Takze za mne je to vitana zmena ve hre kterou mam rad a pritom je tam co objevovat noveho - a to je pro mne ten nejvetsi plus.

3) Agenti:
- nehral jsem zatim
- beru to opet jako dalsi variantu k objevovani v dalsich hrach

Celkove zatim nelituji, ale rozhodne bych to rozsireni asi nedoporucil pokud tu nekdo nema hodne ohrane...

7.1.2018 20:37:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Agricola v CZ (Mindok) + rozšíření
Agricola v CZ (Mindok) + rozšíření
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 3 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas