Voidfall - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Dávid Turczi
Nigel Buckle
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s Twilight Imperium 4.edice

Je tu někdo kdo vyzkoušel obě hry a může nějak obšírněji porovnat? Díky předem

12.1.2024 12:30:35

To se těžko srovnává, jedná se o hodně odlišné hry. Obě jsou to skvělé hry, ale pocity u hraní jsou jiné.

TI4 je čistá essence ameritrashe, kde jde hlavně o příběh, politiku a kostky. Délka hry je u TI4 cca 3x delší. U této hry jde hlavně o interakci s ostatními hráči víceméně mimo hrací plochu.

Voidfall je naproti tomu heavy euro s prvky 4x(spíš 2,5x), kde není žádná náhoda a vše lze naplánovat a propočítat. Tedy u Voidfallu jde hlavně o mechaniky. Interakce je ve hře tolik, kolik jí tam chcete mít. Občas dojde k souboji mezi hráči,ale častěji dojde k tomu, že si každý sedí na jedné straně hexu a probíhá taková studená válka a každý musí vyhodnotit, zdali mu za to útok stojí. 

Voidfall ve 3 hráčích hrajeme průměrně okolo 2h15, ale záleží to na AP hráčích u stolu. Pokud se sejdete tři ápčkaři, můžete to hrát klidně 5 hodin. 

Mezi těmito dvěma hrami stojí Eclipse, který je taky hodně odlišný od obou, ale je více do eura než TI4. 

Každopádně Voidfall je z těchto her rozhodně nejkomplexnější a za mě je to v současnosti asi nejlepší hra, co jsem kdy hrál. A to mám TI4 hodně rád, ale v 9/10 případů bych sáhl po Voidfallu.

12.1.2024 18:09:08

Vybíráme z Bazaru

7th Continent, The: The Forbidden Sanctuary
7th Continent, The: The Forbidden Sanctuary
Akt. cena: 165 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas