Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 516x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Light verze Vlaadců podzemí

Námět nejspíš pro Vlaadu:

Asi budu za troubu, ale neplánuje se i nějaká light verze Vlaadců podzemí? Např. cojávím, nějaká předpřipravená mise, která by zkrátila čas první partie? Ty příklady bojů proti hrdinům v pravidlech jsou gut, ale nějak z toho udělat samostatnou hru aby bylo zábavnější si to vyzkoušet.

Ta hra je fest časově náročná a jelikož vždy je u hry nováček, tak vysvětlování je docela zdlouhavé. Minule jsme nestihli dohrát ani jednu partii, protože klub se zavírá a paní bývá nervózní... A to jsme příklady bojů raději přeskočili.
26.5.2010 08:55:06

rychlá verze
Taky většinou hrajeme jen na jednu sezónu z časových důvodů.

26.5.2010 10:59:45

vysvětlování pravidel
Za léta, která jsem strávil vysvětlováním pravidel jsem přešel k této taktice. Takže takhle se to rozloží. Ted si vyber nějakou akci, třeba podle obrázku. Nebo udělej tohle a tohle. Většinou to lidem nevadí, a nebo je mi to jedno, že mu to vadí. A druhou půlku už ví celkem o co jde. A partie se tím tolik neprodlouží.

26.5.2010 12:46:46

to husak
ono záleží jak zkušení hráči hrají a taky jestli to znají, dá se to zahrát za jadnu a půl hodiny ve čtyřech.

26.5.2010 14:15:41

Adalpo
Právě že u nás je začarovaný kruh. Neumím to dostatečně, abych to vysvětlil v kostce. A neumím to proto, že je to příliš komplexní abych se to naučil doma s dětmi. A v klubu to nestihneme dohrát. páč na to je jen 2,5 hodin, což s neustálým nakukováním do pravidel nestíháme.

26.5.2010 16:11:47

Vybíráme z Bazaru

BIOS: genesis
BIOS: genesis
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas