Vítejte na měsíci

xxxxxxxxxo hodnoceno 85x (Seznam vlastníků)

Vítejte na měsíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Blue Cocker Games
Autoři: Alexis Allard
Benoit Turpin
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Game play

Udelejte nekdo PROSIM Game play do videi.

Ja jsem z te pravidlove “pravniciny” tak na bednu, ze jsem si na 100% jisty, ze to hrajeme spatne. A klidne i solo, to je uplne samostatna kapitola (aspon 1 scenar (nebo 2 :-D))

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

10.2.2024 01:42:21

Co ti tam přesně není jasné, třeba poradím. Hrál jsem každý scénář aspoň jednou, některý dvakrát. Sólo vůbec těžké není, ba naopak.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

10.2.2024 11:09:09

Blue Cocker Games mají videonávody pro všechny scénáře, ale bohužel jsou jen v angličtině. Na druhou stranu je vysvětlování pravidel dobře strukturované a provázané s příklady na videu a s textem, takže i pro ty, co neovládají angličtinu, můžou být videotutoriály přínosné. :)

Z papírových pravidel jsem taky vždy vše nepobrala, ale videotutoriály hodně pomohly. Před každým scénářem stačilo kouknout na posledních cca 5 minut videa pro daný scénář. Když jsem pak po běžné hře jednou zkoušela sólo, stačila mi k naučení už jen papírová pravidla.

https://youtu.be/rW21O2d0JK4?si=SzzCtPTbEAwwKc1X

10.2.2024 11:27:46

Vysvetlim, proc bych chtel videt, proc si nektere popsane veci vysvetluji ruzne.
Napr. jen zapis cisla - …Tato pole jsou seskupena do různých zón v závislosti na vybraném scénáři…
Kdyz to priblizim na 1.scenari - je zonou jen radek nebo v radku i prepazky oddeluji zony?
Mohu napr. v 1.sc na 3 radku (voda) napsat 1,8/3,6,10 Nebo musim 1,3,6,8,10?
Nebo zapis aktivni / neaktivni raketa
chyba systemu vs.aktivace rakety - zaskrta se zakrouzkovani po dokonceni radky aktivovanych raket nebo jina podminka?
8 raket nahore se pripadne skrta az po aktivaci vsech raket dole?
Sabotage - ...V průběhu fáze 5 oznamte... co brani vsem, aby oznamili sabotage v jednom kole? (tohle asi taky vyplyne z hrani)
A jak pisu ... solo je samostatna kapitola 
Ja verim, ze je to jednoduche. Ale proste mam vicero vysvetleni a verim, ze po shlednuti, to bude vse jasne a jednodussi nez se snazit pisemne popisovat.

NECO JSEM SI VYSVETLIL Z VIDEA. JETO SPRAVNE?
@Kallatea mmch to video jsem shledl a z jejich ukazky (ne sice 100%) ale predpokladam, ze spravne je: 
v tom mem prikladu cely radek 1,3,6,8,10
aktivace raket - si vysvetluju podle videa - kdyz mam sipku v uzavrene zone/prepazce, tak mohu vyplnit sipku kdekoli kde je prazdna, arketa se aktivuje a az vyplnim prostor u ni mohu ji hned brat jako aktivovanou
chyba systemu vs.aktivace rakety - odmazani krouzku - asi po aktivaci cele radky ??? A kdyz nemam zadny krouzek?
ASTRU jsem nechal na pozdeji, az bude OK vice hracu …

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

11.2.2024 03:10:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Celý řádek musí být očíslován vzestupně.

Když dokončíš sekci, ve které je šipka, můžeš vyplnit šipku u rakety v nějaké nedokončené sekci. Když dokončíš sekci s aktivovanou raketou vyškrtáš rakety v bodovací oblasti. Jakmile vyškrtáš všechno pod oblastí “sabotáž” začneš škrtat rakety v této oblasti a až poté můžeš škrtat 8 raket nahoře.

Raketu za chybu sytému zakroužkuješ hned když nemůžeš zapsat číslo. A vyškrtnout ji můžeš jakmile můžeš začít škrtat v této oblasti. I když nemáš žádnou raketu zakroužkovanou, stejně je musíš vyškrtat, aby si mohl raketu vypustit a ukončit hru.

Sabotáž, musíš mít vyplněnou celou sekci, aby se sabotáž aktivovala. Velmi pravděpodobně nebudou mít ostatní hráči ve stejnou chvíli vyplněnou stejnou sekci se sabotáží, a poději  se použité pole sabotáže už jiným hráčem neaktivuje.

Doporučila bych si projít znovu pravidla. Vše na co ses ptal je na straně 11. Přečíst si jen první scénář, zahrát a pak se případně pouštět dál pokud je mi ten první jasný. Přečíst vše naráz nemá moc smysl.

 

11.2.2024 11:53:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Zkus si rovnou druhý scénář, ten je mnohem blíž klasickému Vítejte na… a herně bližší těm ostatním. Ten první je v jistých bodech jednodušší, ale jinak dost atypický. Treba to půjde lépe a pak se k němu můžeš vrátit. Nicméně všechno je opravdu v pravidlech,pokud ti nepřijdou srozumitelná,tak pro ty scénáře to bude problém, každý je dost jiný. 

12.2.2024 08:27:24

Diky vsem za pomoc. Nemel jsem ted cas na zkouseni. Ale o vikendu vyzkousim podle rad a uvidim

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

22.2.2024 17:30:37

Vybíráme z Bazaru

Elder Sign (Temné znamení) + rozšírenia (EN)
Elder Sign (Temné znamení) + rozšírenia (EN)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas