Vítejte na měsíci

xxxxxxxxxo hodnoceno 85x (Seznam vlastníků)

Vítejte na měsíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Blue Cocker Games
Autoři: Alexis Allard
Benoit Turpin
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahojte.

Aké máte z tejto hry dojmy? Pítam sa z toho dôvodu pretože vyšlo niekoľko podobných hier čo sa týka žánru. Tak sa rozhodujem ktorú. 

2.12.2022 12:53:30

Zatím mám odehrány první 2 scénáře kampaně v sólo hraní a jsem celkem nadšený, moc se mi to líbí. Hru ve více hráčích jsem zatím nezkoušel.

2.12.2022 15:37:45

Z her flip and write máme jen Vítejte ve svém vysněném domově, takže velké porovnání nemám. Nicméně Vítejte na Měsíci se nám zatím líbí dost, stihli jsme už odehrát jednou celou kampaň, a přestože v Domově mám většinou navrch já, tak tentokrát jsem prohrál 3 ku 5. :) Jednotlivé scénáře jsou dost rozdílné, takže věřím, že to jen tak neomrzí. Já se nemůžu dočkat až začneme kampaň znovu.

2.12.2022 17:03:44

Myslíte,  že by to mohlo zaujať aj ženu? Predsa len , stavba rakety, let atď. asi pre nežné pohlavie nie veľmi zaujímavé. 

2.12.2022 17:21:48

Asi záleží, jaké hry běžně hrajete. I když hry se zvířátky jsou u manželky oblíbenější, tak hrajeme fantasy a sci-fi docela dost, takže tohle pro nás není taková změna.

2.12.2022 20:06:41

Můj první dojem je ten, že kdyby mi ta krabice spadla na nohu, tak je z toho těžké ublížení na zdraví :o) A zbytek dojmů dodám po 24.12.

8.12.2022 08:05:59

Já na sci-fi nejsem vůbec, ale tato hra se mi líbí moc. Pokud má žena ráda flip and write hry, nešlápnete vedle.

14.12.2022 21:23:52

Tak nevím. Nechal jsem se nalákat od klukúů z Rexher a koupil si to. No a přijde mi to jako složitější sudoku - a sudoku nemám rád a nebaví mě. 
jsem jediný s tímto pocitem?

2.1.2023 23:06:08

Ahoj. Máme za sebou první 3 mise a jsme nadšení. Každá mise je výrazně jiná, komplexita jde pěkně nahoru. Uvidíme, jestli nadšení vydrží po celou kampaň. 

31.1.2023 12:08:05

@5forPeanut jak moc sudokoidní to je? Dočetl jsem, že je tam jen jeden scénář sudokoidního typu, zbytek by měl být v jiném ražení, jak to tedy je?

Momentálně hodně hrajeme kartografry a ostrov dinosaurů a v mezičase pokukuji po další roll and write hře, je lepší tato, nebo Vítejte ve vysněném domově?

18.3.2023 12:45:02

@PetrR S dovolením také zareaguji. Vítejte na měsíci je sudokuidní hlavně v tom ohledu, že je potřeba kontrolovat si umístění čísel tak, aby byly seřazeny od nejnižšího po nejvyšší (to platí i pro Vítejte ve svém vysněném domově). Ve většině scénářů stačí hlídat jen jednotlivé řádky. 

Ve scénáři #3 (a o něco méně ve scénáři #4) je pak potřeba kontrolovat také sloupce. Na druhou stranu ale není nutné kontrolovat jako v sudoku čísla ve čtverci. Současně není potřeba si lámat hlavu s tím, jaké číslo by bylo potřeba doplnit - tohle řeší hra. Dá ti tři kombinace číslo-akce a ty si z nich musíš vybrat takovou, která se ti hodí nejvíc. Volba ideální kombinace se navíc s postupem scénářem zjednodušuje skrze to, že zbývá méně a méně polí, kam lze číslo vepsat.

Kromě toho je u všech scénářů (s výjimkou #1) potřeba také vyhodnocovat příslušnou akci, což je podobně důležité jako volba čísla. V tomto se hra dle mého zase sudoku vůbec nepodobá.

Srovnání s Vítejte ve svém vysněném domově nemám. Zdá se ale, že obě hry mají slušnou znovuhratelnost. K Vítejte na měsíci ale doplním, že ten má znovuhratelnost větší, než se na první pohled zdá. :) 

18.3.2023 13:49:01

@PetrR Všichni o tom básní. Nás to doma vůbec nebavilo.

Pokud by někdo řekl pojď si zahrát vítejte na měsíci tak mu řeknu že nejdu - a to hraju prakticky cokoliv. Jsem eurohráč, hraju wargame, zahraju i panství hrůzy. Tohle mě vůbec něeoslovilo. Na mě to působilo tak že jen hlídáš čísla a zakresluješ.

18.3.2023 20:19:03

Vybíráme z Bazaru

Mafia City
Mafia City
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas