Velbloudí dostihy

xxxxxxxxoo hodnoceno 246x (Seznam vlastníků)

Velbloudí dostihy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Eggert-Spiele
Lautapelit.fi
Pegasus Spiele
Autoři: Steffen Bogen
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

domácí pravidlo - destička pouště

Po několika hrách máme doma dojem, že prémie za vstup závodní jednotky na destičku pouště ve výši 1 EL je málo. Volba položit destičku pouště na závodní trať je tímto málo atraktivní (málokdy se totiž podaří její položení správně odhadnout). Navrhuji prémii zvýšit minimálně na 2, ale klidně i na 3 EL.
28.12.2014 14:11:38

destička
nemyslím si, destička je silná, dá se s ní hodně ovlivnit hra (kdo doběhne první či poslední) a vcelku přináší dost peněz...za mě určitě neměnit sílu

28.12.2014 19:11:37

destička vs sázka na vítěze/saláta
Mě spíš přijde docela malá kompenzace za špatně vsazenou kartu na vítěze či saláta. Mínus jeden bod za špatný tip mi přijde málo a svádí to k tomu, že na hromádky umístím všechny kartičky a stejně vždy budu v plusu...Co myslíte?

20.7.2015 10:32:08

Poušť/Oáza a Konečné sázky
Za mne bych nechal vše jak je.

Poušť/Oáza je zajímavá tím, že míchá pořadím a zmenšuje náhodu hodů kostkou. Už to je vlastně taková "odměna" a dá se s ní něco dělat. I bez ní se mi daří na jejím položení zahrávat body ... když se kouknu zpět, tak rozhodně jsem v průměru nad jedním a to stačí. Nakonec nejnevděčnější role "hození kostky" také dává jen odměnu jedna. To mi přijde opravdu položení této kartičky zajímavější.

Konečné sázky
Ale také každé vsazení je jeden tah, který lze využít i jinak. Neříkám, že by nebyl problém prosázet polovinu karet, ale nemyslím si, že kdyby byla penalizace vetší, tak by to hře prospělo. Podle mne by bylo méně zábavy, kdyby se člověk bál vsadit pro možnou ztrátu bodů a jen by o to zásadněji vydělal ten kdo hraje po "rozhodujícím předposledním hodu kostkou".

2.11.2015 12:19:11

Pravidla
Mě by spíš zajímalo, jestli kostička pouště lze jen otočit (to si myslím, že podle pravidel nelze), pak jestli jde jen vzít a už neumístit (podle mě není zmíněno v pravidlech) a pak jestli při přemístění kostičky pouště musí zůstat strana nezměněná (poušť/oáza, z pravidel mi to tak přijde, ale smysl mi to moc nedává). Jaký na to máte názor? Jak je to správně?

7.2.2016 19:12:30

re: Pravidla
Pokud leží, už ji neotáčíme. Při přemisťování je v pravidlech uvedeno, že se máš rozhodnout jestli poušť nebo oáza. Vzít a neumístit nehrajeme, necháme ji ležet kde je (v pravidlech je pouze psáno, že ji můžeš přemístit - teoreticky ji můžeš přemístit na políčka kde se již nezávodí a tím jako by nebyla nikde).

7.2.2016 19:30:59 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Myslím, že dovoleno je vše. Jen otočit, jen přemístit, přemístit a otočit i odstranit.

7.2.2016 20:09:02

re: Pravidla
A teď babo, raď ;) Každopádně díky za odpovědi.

7.2.2016 22:17:33

Karelik
Myslim, že hra potrebuje, aby mel hrac co nejvic taktickych moznosti na vyber. Jako prekladatel pravidel jsem presvedcen, ze to tak autor i myslel.

8.2.2016 06:27:35

Vybíráme z Bazaru

Legendary: A Marvel Deck Building Game
Legendary: A Marvel Deck Building Game
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas