Union Pacific - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy....

V pátek objednáno. V pondělí doručeno. Hned samozřejmě odehráno. Dvakrát.A druhý den s jinou skupinkou,opět.Vím, že je to krátká doba, ale tahle hra si nás hned získala jako acquire. Jednoduchá (pravidlově), zábavná,napínací. Má vše, co od takovéhle hry očekávám. Naprostá spokojenost. Všichni účastníci svorně nadšeni.
Nečekejte propracovaný akciový trh. Je to oddychovka, která umí rozpoutat emoce, a v plném obsazení vám těch 90 min. uteče jako voda.
29.1.2013 20:08:58

petrin
Souhlas :) V teto hre trpim pokazde tim, ze mam pocit, ze se blizi vyplata dividend a ja nestacil jeste vylozit tuhle kartu a polozit tahle vlak :) My to hrali max ve 4, netusim, jestli plnej pocet nemuze hodne prodlouzit herni dobu. Ale asi ne, kdyz pises, ze to uteklo.

29.1.2013 20:18:08

herní doba...
Opravdu přesně 90min. Druhá hra 98 a dnešní 87 min. Vždy plný počet. Více lidí,rychleji se otočí karty a dividendy za dveřma. Vopravdu mazec. A to ohlášení výplat .... od hromového supér až samozřejmě po ku... a do p.... .
Jen ze sezení za stolem tolik adrenalinu. :o)

29.1.2013 21:57:38

Opravdu je ta hra tak dobrá?
Přiznávám, že mám různé vláčky rád. Máme Ticket to Ride s různými rozšířeními, Steam, RT. I po této hře jsem se díval. Je opravdu hodně zajímavá, třeba i ve 3 lidech? Kdysi jsem četl, že je ve výhodě začínající hráč... Existují různé strategie? Díky za odpověď.

30.1.2013 22:21:29

stana
Nemám s tou hrou zas tak velké zkušenosti a jiné vláčkové hry bohužel neznám, ale určitě od toho nečekej velkou strategii. Významnou roli tu hraje náhoda, to však právě dělá hru napínavou. Zároveň to ale nesnižuje vliv hráčů na chod hry. Hráč má v každém tahu několik možností a jeho volba zásadním způsobem ovlivňuje volbu dalších hráčů.

Hráči ve hře určitým způsobem rozšiřují tratě jednotlivých železničních společností a zároveň získávají podíly v těchto společnostech. Nedá se říct, že by tu existovala nějaká pestrá škála strategií, všechno se odvíjí od základní myšlenky - mít co největší podíl v co největších společnostech. Nicméně v rámci tohoto je možné postupovat různě - někdo si bude držet jednu velkou společnost, někdo zkusí raději zabodovat ve více malých; někdo bude hrát opatrně a snažit se zabezpečit si vydobytou pozici, někdo (a to se často stává a bývá to nejzajímavější) se bude snažit uzmout soupeřům v některé společnosti vedoucí vliv.

Osobně mi ta hra přijde fajn. Zkušené hráče zpravidla neurazí a například příležitostní hráči, kteří chtějí zkusit něco jiného než Bang! a podobně, bývají z téhle hry nadšení. Není těžká a je napínavá.

A to, že čím dřív je hráč na začátku na tahu, tím větší má výhodu, to bude asi pravda. Zvláště, když hraje plný počet hráčů.

1.2.2013 21:37:26

J.J
nemám co dodat

2.2.2013 09:23:40

stana
ve své kategorii je opravdu dobrá. Se steamem bych nesrovnával. To je jiná hra.Taková,bez náboje. Union má výhodu v jednoduchých pravidlech a oproti steamu kratší hrací době. Má spád. Pro všechny hráče kolem stolu to není nuda, a nikdo nemá pocit že je v koncích,nejdou karty a tak. Vždy je co dělat. Hra k posezení v kruhu přátel i nepřátel. Hratelná je i ve třech, ale jako v ticket, čím více tím lépe.

2.2.2013 10:14:44

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci
Truhlaříci
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas