Uchronia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: IELLO
Autoři: Carl Chudyk
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

podělte se o dojmy

někdo něco? :)
22.4.2013 15:04:58

dojmy
Tak jsme dneska poprvé otestovali s Jarmukem, zatím jen ve dvou hráčích pár her.
A musím říct že se mi to opravdu líbilo. Uchronia má všechno co mám na hrách rád -
velmi jednoduchá pravidla a přitom masakr kombinačně. Mechanismy krásně fungují, hra je svižná (tedy ve dvou - nevím jak ve víc hráčích). Furt mám pocit že hru kontroluji - ne jako u mnoha her kdy nějak hrajem a pak na konci zjistíme kdo vlastně vyhrál.
Znovuhratelnost vidím velkou - budov je opravdu hodně.
Interakce taky akorát - hlavně díky nájezdům Drakonianců.
Je fakt že hra se rozjíždí, rozjíždí a pak během pár kol najednou bodově poskočíme a je konec - to by mohlo vadit hardcorovým analytikům - ale je to daň za svižnost hry.
Taky by hra mohla obsahovat nějaký průběžný počítadla bodů - ale to se dá snadno vyřešit třeba 20-stěnkou.
Dinosauři tam sice jsou, ale v podstatě si jich člověk moc nevšímá - prostě staví město :)
P.S.
Myslím že kdyby tohle někdo z českých vydavatelů počeštil tak je z toho pecka - cena/výkon

6.5.2013 16:37:58

čí
musím souhlasit, o počeštění si to říká.
Jsem nadšen, bohužel zatím jsme hráli jen v těch dvou lidech a tak nevím jak to bude vypadat ve více, ale zase bude víc možností.
Po dohrání hry jsem měl pocit, že bych dal ještě a ještě a ještě další. Nejvíc bych to asi přiroval ke karetním osadníkům, ale přišlo mi to vychytanější ve smyslu toho co můžu ve svém tahu udělat za akce. Opravdu doporučuji.

7.5.2013 09:04:52

taky už hrál
jojo, spokojenost. Miluju jak je nakreslená. Překvapilo mě to spojení antiky a dinosaurů, ale pokud znáte legendy o Lemurii tak víte, která bije.
Hráli jsme to ve čtyřech kolem půlnoci, takže už celkem unaveni, ale šlo to.
Stopro čeština je nutná, jinak to nemá šťávu. furt luštit ty anglické popisky je děs a problém pro anglický nemluvící našince. Chce to další Národní Obrození.
Musím to někde sehnat a přelepit češtinou.
Herní systém je fajn a příjemný. Dynouři jsou roztomilý XD

12.8.2014 14:37:25

Vybíráme z Bazaru

1995: Milosevic's Last Gamble
1995: Milosevic's Last Gamble
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas