Twilight Imperium: Shattered Empire

xxxxxxxxxo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium: Shattered Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Twilight Imperium 3rd Edition
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianty

Jelikož jsem se konečně rozhodl pořídit TI3 i s rozšířením, mám pár dotazů ohledně nových vezí Strategy karet z rozšíření. Jakou kombinaci používáte? Téměř všichni se shodnou na použití ISC II, naopak Warfare II je prý horší než originál. Jakou kombinaci hrajete?
29.8.2010 15:13:06

Strategy karty
Osobně jsme to vždy hráli s kartama s rozšíření a nikdy nás nenapadlo to kombinovat. Je fakt, že Warfare II není výrazně lepší, ale na druhou stranu pravděpodobně nebylo cílem udělat ji ještě silnější, spíše jinou.

29.8.2010 17:36:36

Kolouch
Díky. Používáte tu variantu rychlejšího začátku? Nevím teď, jak se to přesně jmenuje.

A ještě jeden dotaz: Nevíte, kde lze stáhnout technologický strom (včetně technologií z rozšíření)? Měl být na webu FFG, ale tam jsem ho nenašel. Bylo by dobré, kdyby ho měl každý u sebe, abychom si nemuseli furt posílat pravidla.

29.8.2010 18:33:28

sydo
třeba tady http://www.boardgamegeek.com/filepage/21615/techtree-ti3-pdf
nebo tady i s popisky technologií http://www.boardgamegeek.com/filepage/21391/techtreese-pdf
tady dokonce včetně rasově specifických technologií
http://www.boardgamegeek.com/filepage/24373/ti3_tech_tree_v11-pdf

Simulated Early Turns jsem nikdy hrát neviděl, ale možná to hru urychlí ... až otestuješ, dej vědět ;-)

29.8.2010 18:49:14

technologický strom
No já bych zkusil BGG.

29.8.2010 18:49:45

trohat
Ha, zajímavá stránka, nikdy mě nenapadlo, že je tak velký web o hrách... Jsem fakt blbej, ž emě nenapdane kouknout na BGG a ptám se tu jak trotl :) Díky za odkaz!

29.8.2010 18:53:59

sydo
tak ja se obcas taky ptam tady, protoze je to nekdy rychlejsi nez brouzdat po BGG nebo znovu cist cele pravidla jen proto, ze jsem z nich zapomel nejakou dulezitou veticku:-) Ted ale nevim, jestli je to nedostatkem casu nebo lenosti:-)

29.8.2010 18:57:59

sydo
no jo, docela mě pobavilo, že sem v hledání úspěšnější než sám velký guru :))

jo a ještě k tomu Imperialu - dá se to hrát i tak, že používáš Imperial jedničku, ale s tím, že místo dvou bodů za něj dostáváš jen jeden bod

29.8.2010 19:39:19

trohat
Velký guru si připadá jako totální troglodyt, že ho to nenapadlo :)

29.8.2010 20:10:40

varianty
Zpět ke strategy kartám - teď jsem se lehce vzdělával na tom webu, který mi ukázal Trohat a prý nejde kombinovat karta Bureaucracy s variantou age of Empires, která mě celkem zaujala. Dá se to nějak vyřešit nebo se s novými kartami musím spokojit s absencí této varianty?

29.8.2010 20:48:38

Age of Empires
Tuhle variantu doporučuju i já. Především proto, že cíle jsou dopředu dané a tak se jim dá už od začátku přizpůsobovat strategie. Je to prostě méně náhodné.

30.8.2010 11:34:32

Eyron
Mě se právě také líbí, al ekdyž jsem dělal průzkum, tak většina lidí hraje se setem strategických karet z SE a tam prý ta Bureaucrycy nejde skombinovat s touto variantou. Tak v tom mám guláš :)

30.8.2010 11:36:05

Strategy
Já jsem taky spíš fanoušek strategických karet z rozšíření, i když sem tam nějakou ze základu přihodíme, třeba Imperial(s jedním VP), Trade, Diplomacy... Přijde mi zábavné to kombinovat...

30.8.2010 11:36:19

Vybíráme z Bazaru

Formule D
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas