Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Play-by-forum hranie Twilight Imperium3

Skúšali ste niekto hrať TI3 prostredníctvom fóra/emailu? Na nete sú stránky, ktoré takúto hru podporujú, menovite najmä www.ti3wiki.org.

Tam napríklad máte kompletnú sadu wiki šablón pre vytvorenie a sledovanie hry s mapou a jednotlivými kartami hráčov. Na fóre sa potom vedie samotná hra a každý z hráčov zadáva svoje akcie pre Pána hry, ktorý hru vedie a updajtuje.

Samozrejme po dohode s Fantasy Flight Games sa neuverejňujú texty kariet, takže je potrebné, aby mal každý k nim prístup. Ale samotná grafika tam je, takže máte všetko vizuálne pred sebou. Najlepšie tiež je, že keďže je to Wiki, dá sa dohľadať história ťahov a prípadne aj opraviť nepresnosti, ktoré sa môžu vyskytnúť.

Hry samozrejme vzhľadom na objemnosť TI3 trvajú aj zopár mesiacov, keďže sa updajtujú tak raz za deň.

Ale za vyskúšanie by to myslím stálo... Ja sa na jednu chystám ;)

A vy?
18.8.2009 11:02:49

Hmm.
Zní to dobře, já bych do toho klidně šel. Jestli jsem to správně pochopil, hraje se jeden tah denně? A je to TI3 v základu nebo i s rozšířením?

18.8.2009 13:46:10

Joe

V podstate...
...je to na dohode hráčov. Dostupná je grafika aj pre Shattered Empire, takže sa dá hrať aj s rozšírením.

A rýchlosť hry tiež závisí od hráčov a ich dostupnosti. Ak by boli čojaviem traja hráči, ktorí majú relatívne prístup k netu celý deň a s nimi aj Pán hry, nebol by problém updajtovať aj častejšie.

A takisto sa dá Pánovi hry pripraviť svoje ťahy dopredu (v rámci medzí), ak niekto potrebuje byť offline dlhšiu dobu...

18.8.2009 14:05:30

:-(
No tak to zní opravdu dobře, jen jsem zjistil, že mám tyhle stránky v práci banované, takže já asi nebudu pro hraní úplně použitelnej :-(

18.8.2009 14:41:15

Eyron
tak to by mě zničilo! Máš moji soustrast.

18.8.2009 14:47:32

Sydo
Díky :-) Já jsem se asi nevyjádřil přesně , zabanované jsou stránky pro hraní TI3, Zatrolenky jedou v poho, kdybych je měl zabanované, to by mě asi zabilo či bych plánoval výpoveď :-) Pracuju teď na jednom externím projektu a tady je nějaký podivný systém, který blokuje přístup na spoustu webů, zřejmě to funguje na principu nějakých klíčových slov. Např. Zatrolenky nebo hrajeme.cz jedou, ale BGG nebo hraj.cz ne...

18.8.2009 15:14:29

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy
Stezky slávy
Akt. cena: 525 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas