Tournay - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Pearl Games
Z-Man Games
Autoři: Alain Orban
Sébastien Dujardin
Xavier Georges
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Ad bodování prestižních budov které dávají body za počet např. bílých karet. Měl jsem nejasno jestli se bodují karty jen viditelné, nebo i překryté.

Tady je odpověď přímo autora na bgg:

for the prestige cards, you only tak into account the VISIBLE cards of your district.
For the prestige points on the cards (building or personnage), you count the VISIBLE and the INVISIBLE cards.

Pochopil jsem to tak, že pro určení počtu vyložených prestižních budov (kvůli konci hry) a aby se počítaly VB se berou pouze viditelné prestižní budovy. Zato pro samotné bodování počítám i překryté karty např. osob pokud jsou předmětem bodování.

Prosím, pokud je Vaše angličina lepší než moje (slovo tak v EN mi nic neříká) potvrďte nebo vyvraťte moji dedukci...
5.4.2012 06:50:38 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
Podle me tim mysli body, ktere jsou primo uvedeny na karte. Prekryte budovy a osoby ale podle me nemuzes zapocitavat, kdyz pocitas bonusy z prestiznich budov (i v napovedni karte je napr. u "Tour des Six" uvedeno: "2BP/1BP za každou kartu osoby VIDITELNOU
v hráčově okrsku").

5.4.2012 08:00:00

kew:
budeš mít pravdu, ta moje anglina nestojí za moc...

5.4.2012 08:22:10

platba prestižní budovy kartou
Pokud při platbě pestižní budovy použiju kartu ze svého okrsku a tato karta překrývala jinou - stane se ta spodní opět aktuální? Nikde jsem nenašel že by tomu bylo jinak ....

Díky

5.4.2012 09:20:41

rach
ja myslim, ze by mela, pokud jsi ji nebyl predtim nucen zahodit. Sice to moc nedava smysl (prestavim budovu, pak ji zbouram a na jejim miste najednoustoji ta puvodni) :) ale z hlediska pravidel bych to tak povolil.

5.4.2012 11:59:33

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
Akt. cena: 7 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas