Titanium Wars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Euphoria Games
IELLO
Autoři: Frédéric Guérard
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Už někdo zkoušel? Já po tom celkem pošilhávám, hodně se mi líbí grafické provedení, ale trochu mě odrazuje nic moc hodnocení na BGG. Budu vděčný za jakékoliv dojmy.
26.8.2013 16:13:52

Dojmy
Dobre ve 3, skvele ve 4.

Kazde kolo probiha stejne.
1) PENIZE: ziskate penize na nakupy (z planet, od vudce, z karet vylepseni).
2) NAKUPY: v teto fazi hry hraci kupuji jednotky (mezi ne patri lode a napr. minova pole, mezihvezdne rakety), vylepseni (kanony, pancerovani...) a budovy (mozno umistit na domaci ci ovladane planety)
3) SOUBOJ: kazdy hrac postupne vyresi vsechny sve utoky v poradi dle vynesene karty taktiky. Taktiky urcuji nejen kdy utocim, ale take CIM A NA CO utocim (vice druhu lodi ve hre). Takze s kartou taktiky je svazana i faze nakupu.
Bojuje se do posledniho prezivsiho. Ten ziska v danem kole planetu, o kterou se hraje. Planety prinaseji prostor pro nova vylepseni, penize a Titanium. Zdroj, o kterem je veskere valceni.
Ackoliv clovek hraje v podstate kazde kolo to stejne, je to super. Karet taktik ma kazdy v ruce minimalne 3, takze v kazdem kole musite planovat a nakupovat trochu jinak.

Za me perfektni hra. Ve trech se obcas stane, ze se dva spolci proti jednomu, ale tato aliance nemuze trvat vecne. Nakonec muze vyhrat vzdy jen jeden. Pocet bodu Titania, ktere jsou potreba nasbirat pro vitezstvi, je mensi, nez bych volil ja, ale je to aspekt hry, na kterem se da domluvit pred hrou.

12.11.2019 17:26:14

Super
Tohle je hra, která se tady na bazaru objevuje za cenu kolem 200 Kč. což vůbec neodpovídá tomu, co tahle hra nabízí (v dobrém). Po grafické stránce tomu není co vytknout. Pravda je, že každou stranu provází jakýsi příběh, který ji spojuje s konfliktem, žel zrovna tohle v té hře nefunguje. Nějaký příběh během hraní nevnímáme. V tomhle směru, hrát za nějakou frakci s nějakou konkrétní ideou je nesmysl. Nicméně samotná hra je super.

Jádro herní strategie tvoří karty planet na které umisťuješ budovy (zase karty). Každá budova ti dává jiný druh benefitu (peníze, technologickou úroveň, zvedá limit karet taktiky v tvé ruce apod.) Není to samo o sobě nic složitého, ale tohle mě na hře v baví. Rozhodnout se, co posílit, kde se vytunit.

Pak každé kolo běží rubačka o planetu. Problém je (to může někomu vadit), že stavíš jednotky podle svého výběru, ale aktivuješ je pomocí karet taktik a ty snímáš náhodně. Karta taktiky krom toho i říká, na jaké jednotky můžeš útočit. Tohle může hráče limitovat. Co se mi naopak líbí je, že každá jednotka se chová hodně jinak a lze je vylepšovat. To zase dává hráčům spoustu prostoru.

Není to sice nějak hluboká hra. Je to rubačka, je to moc hezky vyprodukovaný a prostoru pro herní rozhodnutí je tam podle mě hodně. Náhoda může pomoct k vítězství. Zase je to odehraný za cca. 45 minut. Žádná obří krabice, jazykově je to nezávislé, angličtinu nepotřebuješ. Na každé kartě frakce je popsána nějaká schopnost, ale to je v pravidlech přeložené, tak se to dá vytáhnout odsud. Můj názor je, že je to tady podceňovaná hra.

12.11.2019 19:56:36

po roce a kousku...
Zase jsme odehráli pár her. Tentokrát jen ve 3 hráčích. A stále mě ta hra neskutečně baví. Ano, jede se v podstatě stále dokola to samé:
- zjistím, o jakou planetu se bojuje (+ událost pro dané kolo)
- získám peníze podle planet a vylepšení, které vlastním
- podle karet Taktiky, které mám v ruce, zajistím nákupy nových budov, jednotek a vylepšení k jednotkám.
- pak se hrají karty Taktiky a podle pořadí se útočí...vznikají aliance - velice krátkodobé a velice nestabilní, vybuchují minová pole, odpalují se mezihvězdné rakety a křižníky mizí z oblohy rychlostí blesku...a vítěz daného kola, šťastný majitel nové planety, už si zoufá, že příští kolo bude cílem flotil všech svých nepřátel.

Po první kratší hře (možnost ovlivnit délku hry pomocí cílového počtu Titania na planetách) jsme dokonce začali hrát na nejdelší variantu. Jedna hra okolo 60 minut.

Hráči si na začátku hry vyberou vůdce své frakce, každý vůdce má svou vlastní schopnost, každý jinou. Zatím jsme nepřišly na to, že by někdo byl moc slabý nebo naopak přesílený. Veškeré schopnosti byly ve hře platnou pomůckou a mnohdy hojně využívanou.

Rozšíření hru obohatí, ale nikterak ji nezmění, co se týče samotného hraní. Je krásným bonusem, ale Titanium Wars je plnohodnotná hra i bez rozšíření.

Za týden se zase náš vesmír rozzáří vybuchujícími raketami a hořícími křižníky. Titanium-nerost, který stojí za všemi válkami našeho světa.

31.1.2021 20:40:17

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown - CZ verze - nová, ve fólii
Nemesis Lockdown - CZ verze - nová, ve fólii
Akt. cena: 2700 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas