Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Titan ve 2 + hrací doba

Ahoj Sydo,
koukám, že se ti do rukou konečně dostal Titan. O téhle hře taky nějákou dobu uvažuju, páč mám hodně rád HOMAM a žádnou podobnou deskovku nemám. Graficky vypadá parádně...četl jsem si tvou recenzi, ale byl bych ti moc vděčný kdybys tu po pár odehraných hrách napsal své čerstvé pocity, popřípadě kdybys hrál někdy i ve dvou, tak by mě taky zajímal názor ( v recenzi píšeš, že je to ve dvou stejně dobré a kratší, to znamená jak zhruba dlouho? ). Hru bych převážně hrál s přítelkyní, která má taky ráda HOMAM, ale nemá moc ráda dlouhé hry ( po 3 hodinách Proroctví, už se mě prosila ať to zkoncuju :) ). Ještě bych chtěl říct, že uvažuju o Battlelore a malování figurek, ale to se nemusí povézt a navíc je to hodně velká investice. Titan je o hodně levnější navíc bez rozšíření...
30.1.2009 15:04:24

Beholder
JJ, je to podobné jako u Duny - "Dáme dnes Dunu?" "No, jak dlouho to trvá?" "Půl hodiny nebo i 6 hodin :)"
Ty staré hry mají prostě něco do sebe.

7.6.2009 00:28:08

Ach jo..Lidi!!
Tohle se fakt nedá číst.:)á bych asi ZH zakázal..
Dnes jsem kápnul na Tide of Iron..Hned jsem koukal po všech obchodech a už se na to těšil.Naštěstí jsem se trochu uklidnil, rozdejchal a říkal jsem si, že to nejhorší mám za sebou.A pak?Pak tu jeden nejmenovaný človíček, napíše herní zážitek z hry Titan...:) Opět můj rytuál, všechny diskuze,recenze komplet obrázky i na BGG a nakonec obchody.A výsledek?Chci ho!! Prostě ho musím mít.( Nebo si koupím spíš Tide of Iron?? V dálce tuším hrozivé combo...Koupím to vše najednou!Muhehe..:D )
_
To Sydo: Tak se dohodneme a já přijedu.Jen nevím kde by jsme si zahráli, Prahu neznám..Ale jsem určitě pro..:D

7.6.2009 00:45:08

touha to mít
Je fakt, že co jsem se dostal sem na Zatrolené hry, tak mám taky sto chutí kupovat kde co a musím se držet. Titana jsem včera dostal k narozeninám (spolu s Descentem).. obě ty hry jsem moc chtěl a na Titana se těším, až si ho příští víkend zahrajeme. Jak tady čtu ty vaše diskuze o něm, nemůžu se už dočkat partie ... teď se těším na odpoledne, až ho rozbalím a budu loupat žetony :)

7.6.2009 11:49:25

Tangram
tak takové nerozeniny bych si nechal líbit :) Já si k nim ve středu pojedu konečně vyzvednout ty Successors a kopil jsme si Nintendo DS. Co si člověk nedá sám, to nemá :)

7.6.2009 11:59:35

sydo
Já sem z Prahy a rád si titán zahraju.

7.6.2009 18:24:09

Hraní ve 2
S bráchou patříme k tvůrčím lidem, tak si občas Titana zahrajeme s malinkými změnami. Dnes jsme hráli každý se 2 Titány skrácenou verzi (každý hráč měl dva národy v alianci). Hra trvala asi 4,5 hodiny, ale oba jsme si ji maximálně užili, neboť jsme se dostali na vysokou úroveň Titana a k větším bojům.
Další hru jsme hráli podobnou Heroes Might and Magic, na plánek jsme rozmístili několik jednotek (druhý hráč ovládal stojící jednotky) a tím docházelo k většímu počtu bojů (tuhle variantu jsme hráli pouze jednou a zřejmě jsme rozmístili velmi slabé jednotky, neboť nedošlo ani jednou k vítězství stojících jednotek). Hráč, který zaútočil na jednotky si mohl vybrat jednu z jednotek za výhru, nebo si obyčejně najmout. Padlé stojící jednotky jsme vrátili do krabice. Každý měl jen jednu armádu.
Osobně doporučuji hráčům, kterým obvykle nedostává ke hře ve více hráčích zahrát si alianci, neboť hra je o dost rozsáhlejší než obyčejně, i když jednou jsme měli hru ve dvouch kolem 9hodin čistého času. (nedoporučuji obranou fázi, většinou se nevyplácí, je potřeba i dost útočit, pak se hra děsně protáhne!).

1.8.2009 00:16:52

Hra ve dvou
Tak mám za sebou čtyři hry Titana ve dvou.

První a třetí hra trvaly něco přes půl hodiny, hned záhy totiž došlo už v první bitvě hry ke střetnutí jedné z titánských legií a v obou případech dostal titan na zadnici. Poprvé jsem vyhrál já, podruhé můj spolubydla.

Druhou hru jsem z časových důvodů vzdal, protože bych ji stejně projel, hrál jsem děsně špatně a soupeř měl už zhruba po půl hodině velkou převahu. Podařilo se mi ale šikovně manévrovat s titánskou legií a zbylými legiemi podnikat alespoň záškodnické útoky, takže se hra protáhla na několik hodin. :) Navíc jsme ještě ani zdaleka neměli zmáknutá pravidla (nemáme ani teď).

Čtrvrtá hra byla nejzajímavější, měl jsem po 4 hodinách (ano, pořád hrajeme pomalu, navíc soupeř hrál dost defenzivně) asi 6 legií, soupeř zhruba jedenáct. Můj osobní dojem je, že své legie příliš tříštil, ale s tím jsem se mu samozřejmě nesvěřoval, vyhovovalo mi to. :) I přes tuto převahu se mi podařilo vcelku chytře vyhrát, i když nutno říct, že s jistou dávkou štěstí. :) Vyhlédl jsem si totiž na "outer ringu" jednu z jeho velkých legií a pronásledoval ji svými dvěma oddíly. Zaútočil jsem svou první legií (5 gorgon, 2 kyklopové) a úkázalo se, že je v jeho legii titán. To mě potěšilo, protože i kdybych prohrál, tak jsem měl o dvě pole "vzadu" další legii, která tam číhala, aby případného přeživšího soupeře nemilosrdně dorazila. I když měl kromě titána v legii i nějaké warlocky, rangery a lvy, tak se ukázalo, že drtivý útok pěti gorgon je schopen tuto legii zdevastovat a zbytky (titana a rangera) bez potíží ve třetím kole dorazil jeden zbývající kyklop a gorgona. V této hře se krásně ukázalo, že není možné pohybovat legiemi po mainboardu jen tak ledabyle, hlavně tedy titánskou legií. Já osobně jsem praktikoval "nárazníkovou taktiku", svou titánskou legii jsem měl chráněnu zepředu i zezadu slabšími legiemi, které v případě útoku mohly dát mému titánovi čas na ústup.

Jedním slovem: geniální hra s kouzelným "oldschoolovým feelingem"! Nemůžu se dočkat toho, až budu mít pravidla v krvi a hlavně až si zahraju ve třech, případně ve čtyřech hráčích (zájemci? :))

Pokud ještě váháte nad tím, co si přát od Ježíška a máte aspoň trochu rádi fantasy, neděsíte se záplavy chrastících kosteka a strategicky i takticky hodně hluboké hry, už dále nehledejte a skočte po Titanovi, nebudete litovat.

Hodně se mi zamlouvá fakt, že je hra po stránce pravidel velmi jednoduchá, ale různorodost různých taktických map a hlavně strategického mainboardu a mnoha možností pohybu/verbování, činí počet různých strategií téměř nekonečným. :) Troufám si odhadnout, že ani po stovce her nebudu mít vše "pod palcem". A to je moc dobře.

3.12.2009 23:04:30

LOL
"Jedním slovem: geniální hra s kouzelným "oldschoolovým feelingem"!" :D

Jsem trotl, původně tam mělo být "Jedním slovem: geniální.", ale jelikož já hubu nezavřu, tak jsem musel ještě něco dopsat. :D

3.12.2009 23:06:21

marte
Pro hru ve více lidech se klidně hlásím.

4.12.2009 09:18:41

marte
Já se také hlasím pro hru ve více lidech ale dej včas vědět at si zařídím volno.Hru ve více lidech bych chtěl určitě zahrát.

4.12.2009 19:05:43

kosibratr & sydo
No, jelikož jsem student, tak mám v tomhle ohledu asi větší možnosti. Kdy by vám to třeba vyhovovalo?

Jediné dny, kdy sedím ve škole od rána do večera, a jsem tak večer úplně mrtvý, jsou středa, ve čtvrtek bych mohl až někdy od sedmi, což taky není nic moc. Jinak bych si mohl udělat čas snad kdykoliv. Takže nadhazuju pondělí, úterý, pátek a víkendy, přičemž tento následující týden bych preferoval spíš až od toho pátku + víkend.

5.12.2009 11:09:41

marte
Výkendy nemužu věnuju je rodině nebo sem v práci,mužu dopoledne ale občas i večer když to budu vědět s týdenním předstihem.

5.12.2009 21:21:07

další Titanista :)
Tak zanedlouho také rozšířím řady. Zkoušel jsem výukovou hru a celkově mi hra fest sedí. Vysvětloval mi to mistr na deskové hry (sice Eurovky, ale tohle vyjímečně hraje taky) a byť mi přišlo že pravidla tak nějak náhodně cucá z palce, po zpětném přečtení je nakonec vysvětlil v podstatě všechny(až na střelbu, tu jsme nepraktikovali).
Při cvičné hře jsem nasadil taktiku rozdělení legie na dvě, nějaké to rekrutování a hrr do souboje. Načež mi bylo slušně vysvětleno, že to byl velmi iracionální tah (prostě úplně blbě) útočit se slabší legií ve které je navíc Titán (tak sem prostě myslel že má Titán nějakou výhodu v boji, bohužel). Každopádně se mi podařilo do boje povolat anděla a souboj skončil mým vítězstvím - zůstal sám titán s jedním životem ! Co bude asi frustrující je ta závislost pohybu na konkrétním hodu. Abych se s Titánem dostal do věže potřeboval jsem hodit 3 nebo 5. To je hodně nepravděpodobné v krátkém čase naházet. Dovedu si představit že se mohou nahánět protihráči po hracím plánu pěkně dlouho. Každopádně se samotným Titánem odhaleným ještě na začátku hry se asi stejně vyhrát nedá, bylo by divné kdyby jo. Ale na vyzkoušení pravidel super.

Jo a když jsem si chtěl psát na papír co jsem průběžně zjistil o soupeřově legiích tak na mě protihráč a 2 přihlížející, hry znalí, koukali jak na vola. Vždyť je to přeci deskovka a ne šachy :)

13.7.2010 12:20:42

panzer
Ono to nahánění netrvá tak dlouho, jakmile jeden z hráčů získá teleportaci, dost to hru zkrátí. A odhalení Titana také nemá moc vliv, stejně to časem přijde a většinou bývá po pár klech jasné, kde Titan je. Psaní na papír je sice nefér, ale pokud si někdo dokáže pamatovat přibližné složení soupeřových legií, má veeelkou výhodu. Hodně zábavy!

13.7.2010 12:30:25

Vybíráme z Bazaru

Nemesis: Aftermatch
Nemesis: Aftermatch
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas