Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

herní komponenty

Tak jsem si konečně rozbalil svého Titána a jsem opravdu nadšený! Žetony jsem dal sušit, jak jsem se včas dočetl :) Překvapilo mě jen pár věcí (bezvýznamných, doufám :) - jednak na mě z krabice hned po otevření vypadla mrtvá moucha :D (zřejmě nějaký čínský druh), dále mi na jedné z kostek chybí číslo 1 (mám tam prostě jen prázdné pole) a konečně na dvou žetonech nemám nic vytištěno (žetony jsou prostě prázdné, předpokládám, že jsou rezervní, je to tak?)
Na kostkách je jakýsi šedý povlak, který snad půjde něčím vyčistit (nějaké tipy?)
Máte někdo podobnou zkušenost?
5.8.2010 07:38:17

Sjone
Koukám, že ses do toho nákupu her hezky opřel :) Titan, Twilight Struggle... samé dobré kousky! Nenech se odradit složitějšími pravidly. Titan i TS jsou vcelku jednoduché hry, ale kdyby mi nebyl Titan vysvětlen mistrem sydem, tak bych si pak doma nad pravidly asi dost lámal hlavu :)) a přitom je to tak jednoduchý... Takže doporučuju zahrát s někým, kdo to umí, pak už jen prolítneš pravidla aby sis ujasnil detaily a můžeš hrát o sto šest.

Ty nedostatky ohledně komponent jsou u Titána podle mě minimální.. (tím teda nemyslím chybějící sheet), takže tím se taky nenech odradit. O vyschnutí žetonů se tu mluvilo, já je normálně rozprostřel na jeden den na koberec jeden vedle druhého a ráno byly úplně ok.
Kostky se mi taky ze začátku nelíbily, ale teď už si bez nich Tiana nedokážu představit :) nicméně jsou to obyč šestistěnky s hodnotami 1 - 6, takže nahradit je by nebyl problém.

Sakra já bych si zahrál...

31.1.2011 16:15:17

KungPao
Tak si ho dnes zkusím pořídit, proletím pravidla, pak se můžem někdy sejít a zahrát si. (jestli chápu dobře, tak jsi z Prahy) Nedělám si iluze, že by to se mnou můj brácha chtěl nějak často hrát, protože je časově dost vytížený a tahle hra je delší :)

31.1.2011 16:23:15

Sjone
klidně se někdy můžeme domluvit a dát po práci u nás v doupěti, rád si zahraju a naučím.

31.1.2011 16:27:16

sydo
K Vám se chystám v úterý pro TS, tak mi tam jedno rovnou schovej :) Ale pak uháním hned pod Vyšehrad na hraní s Ikiri a spol, takže to budu mít spíš tak na otočku, uvidím, jak to stihnu v práci :)

Jinak samozřejmě rád tvojí nabídky zneužiju :)

31.1.2011 16:34:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak Titana jsem si donesl včera večer domů. Už se mi hezky suší a dnes mi čeká loupání. Já jsem dostal asi tu základní vezi, takže rozšíření s mouchou mi chybí :D

1.2.2011 11:12:36

Sjone
tak počkej na jaro a rozšíření si vyrob

1.2.2011 11:18:48

Ella
Nerad čekám, snad by stačilo navštívit nějaké pochybné restaurační zařízení, tam to žije celoročně.

1.2.2011 11:23:59

Sjone
Jsem z Kladna, ale v Praze jsem pomalu víc než doma, takže není problém se někdy domluvit.

A gratuluji k Titanovi :)

1.2.2011 16:25:11 | Upraveno autorem (porovnej)

kungpao
Diky. Parada, tak ja se ponorim do studii pravidel a pak se ozvu :)

1.2.2011 18:11:40

Tak mi taky došel
Včera mi od kluků z Tomovek taky došel Titan. Ale jakožto dost velký puntičkář na vady u nových her musím bohužel konstatovat, že ve Valley Games si snad s balením vůbec hlavu nelámou. Po rozbalení folie na mě čekala nemalá překvapení - u vrchní části krabice odtržený kompletně jeden spoj, na spodní části krabice rýha přes celou šíři - díky tomu je zprohýbaný ten plastový pořadač na umístění žetonků a nejde to moc napravit, tudíž by v tom žetonky na té straně blbě držely. Navíc na spodní části krabice neidentifikovatelná malá šmouha - zřejmě plíseň, jak to bylo ve vlhku. Dále pak posunutý tisk u dvou sheetu (Serpenty mají část čísel mimo žetonek a u grifů jim dole téměř mizí pařáty). Celá hra "krásně" voní nějakou chemií, když jsem to otevřel, tak to bylo vlhké až hrůza (a to jsem předtím byl skoro vlhký já, jak jsem se na hru těšil :( )Pravidla jsem od sebe musel dostávat pomocí pravítka, jak byly jednotlivé stránky slepeny, sponky jsou prorezlé, až mám pocit, že se rozpadnou.

Suma sumárum - hru bohužel budu reklamovat, protože od nového balení bych očekával, že bude v pořádku (jsem ochoten přežít nějakou drobnost, třeba si usušit žetony a vyměnit prorezlé sponky), ale tohle je na mě bohužel moc. Takže zase budu čekat, než si zahraju svého vlastního Titána.

Ach jo.

19.8.2011 10:09:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Pitrs82
Tohle jsem už u Valey Games také reklamoval u Hannibal a celkem v pohodě. Akorát to chce vydržet 1-2 týdny. oni to kluci z Valey game mají celkem vymakaný, ale s kvalitou je to trochu horší.

19.8.2011 10:35:31

Pitrs82, Parxel
Titana jsem mel presne v tom stavu ktery popisujes. Ale kupoval jsem ho ve se slevou jako poskozeny kus, takze jsem neprotestoval. Zato Hannibala mam "pígl nýgl" - bez chybicky.

19.8.2011 10:44:42

Vybíráme z Bazaru

Donuty
Donuty
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas