Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Battle report

Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o dojmy z našeho duelu s Davidem (Kosíbratr).
Scházíme se v úterý v Bohnicích (:D) a valíme Titana. Ta hra má totiž úžasnou výhodu v tom, že pokud ji nezvládnete dohrát, není nic jednoduššího než zapsat si pozice a obsah jednotlivých legií, počty bodů a mrtvé jednotk. Příště jen legie opět rozestavíte a hrajete dál.

Hra začala optarně a bez konfliktů, každý mustroval jak mohl - David se vydal cestou kyklopů a gorgon, já bral trolly a podařila se i vyverna. Zatímco David množil jak mohl, mě se po ploše válelo jen pár legií, k bitvě došlo až na konci první seance - napdal jsem svou andělskou legií jednu z Davidových, shodou okolností také andělskou. Doufal jsem v zisk bodů a přivolání dalšího anděla, ale osud tomu chtěl jinak - domovský terén na poušti nahrával Davidovým lvům, nicméně nakonec z toho bylo finále Davidova naděla proti mým rangerům. Jenže zatímco moji rangeři stříleli asi jako střelci ze SpaceBalls, anděl s erozháněl mečem jako chmurný žnec a oběma rangerům amputoval křídla, jedne z nich ho posledním hodme zabil a bitva tak skončila vzájemnou eliminací - tedy bez bodů a strátou anděla obou stran :(

Včera bitva pokračovala - David se rozhodl vyřešit naše dilema na další poušti - dvě legie se tam navzájem blokovaly - opět se prokázala výhoda domácího terénu, tentokrát pro mě. Moji lvi dali trollům a kyklopům zabrat a poušť sem ubránil, jen abych byl o dvě kola později smeten další legií čekající opodál. Povzbuzen vítězstvím, rozhodl jsem se získat další body a zaútočit na Davidovu legii ve věži. Nikdy jsem na věž neútočil, ale David tam měl jen 4 jednotky a já měl trolly a ogry, tedy jednotky ideální k obléhání, jelikož nemohou ztratit skill level při útoku na hradby. Spolu s možností přivolat anděla jsem si byl jist vítězstvím. Netušil jsem, jak je obléhání věže těžké! I s andělem jsme dostal nasekáno a nejen, že Davidovi přežili dvě jednotky, ale ještě si za body mohl vzít dva anděly! Pěkná lekce pro příště. Chuť jsme si spravil později, když David na pláni zaútočil na moji legii sedmi rangerů. Ubránil jsme se a ještě získal anděla. V tu chvíli však situace pro mě nevypadala vůbec dobře - příliš jsem se soustředil na rangery a ty najednou došli - neměl jsme co rekrutovat. Moje Titánská legie navíc při útoku ztratila vyvernu - poslal jsme jí příliš dopředu a tím efektivně zničil mustrovací potenciál této legie - obrovská chyba! Nezbývalo než riskovat - Titan utekl do věže, tam bylo konečně bezpečné se rozdělit, a doufal jsem, že se budu moct teleportovat pryč do jiné věže pro warlocka. čas mě ale tlačil, jelikož se k věži začaly stahovat Davidovy legie. Měl jsem sice kolem pár slabých obránců, ale přesto bylo třeba spěchat. Po pár kolech jsme se konečně dočkal a dvě šestky za sebou mi přinesly dva warlocky. Situace nyní vypadá takto - David má asi 10 legií, které se hemží behemothy a jeho Titánská legie má myslím i Serpent! Já mám Titánskou legii s warlocky a titánskou teleportaci, jednu legii, která slouží jen k vytáhnutí anděla z ní a jednu legii "jakž takž", která by měla možnost zesílit, ale v záplavě Davidových legií to bude mít těžké. Jsem moc zvědav, jak to příště dopadne - budu doufat v teleportaci a Titánský souboj, případně lov malých legií a hon za archandělem.

A poznatky? Ačkoli už lehce pronikám do tajů strategické části, v taktických bitvách dělám trestuhodné chyby. Terén je extrémně důležitý - lvi na poušti nebo gorgony na brush jsou velmi silné, je třeba dávat pozor, na co kde útočíte a kde se bráníte. A na věž si troufněte jen když máte opravdu silnou legii :) Z žádné jiné hry (kromě ASL) nemám takový pocit, že bych se pokaždé něco naučil a že toho ještě strašnou spoustu neumím, to je to, co mě na Titanu přitahuje. A vizuálně u mě nemá konkurenci, strašně rád se na tu mapu dívám. Takže příště se ukáže, zač je toho loket!
14.1.2010 09:42:49

titan
do bohnic to mam kousek, rad dorazim. Jinak az to budu umet :) a budu u tchyne v Chrudimi muzem dat v Pardubkach s "ta jemnou".
Jinak sem volnej i dnes na vecer (odpadla mi prace) a klido bych neco dal :)

4.3.2010 14:57:34

titan
Tak že s tím čtvrtkem od 20 00 počítám a těším se že si zahrajem ve třech.

4.3.2010 21:28:03

Deal :)
... jen doufam ze vam nebudu kazit hru ... preci jenom to bude ma prvni hra ...nicmene se tesim moc.

4.3.2010 23:14:08

rbx

kosibratr
a nechces si nekdy prijet zahrat neco ve stredu k nam do artboxu, at poznam spravneho ameritrashera? :-)

5.3.2010 00:55:54

rbx
btw, co máte ted v artboxu v plánu?

5.3.2010 07:35:03

Bohnice Titan cup
Sydo, Kosibratr: pocitate s tim ctvrtkem? V kolik mam kam dorazit?

8.3.2010 10:12:07

Karas
Já s tím počítám, můžeme se sejít v 19:50 na Kobylisích a dorazíme ke Kosimubratrovi do hospody.

Elenistar: Asi Galaxy Trucker a ještě něco, klidně doraž, od 18:00.

8.3.2010 10:19:40

totalni epika
titan opet dostal svemu jmenu... ted o vikendu v jizerkach lezela hra temer dvacet hodin rozlozena na jednom stole. sydo samozrejme opet vyhral, kdyz mi vydrtil muj zasadni stack, ale stalo to za to. sice jsem na tu hru levej a stavam se snadnou obeti, ale neskutecne me to bavi :-)

12.2.2012 17:20:21

Valentitan
Dnes jsme se španělkou dohráli naší zamilovanou partii. Bylo to maso až do konce. Zhruba ve 4. kole jsem svou andělskou legii zaútočil na Ivčinýho Titana. Krvavá řež skončila živým titanem, který se zraněn odbelhal s jediným věrným medvědem. Říkal, jsem si, že je to pyrhovo vítězství a že z těhle jatek už se nevzpamatuje. Opak byl pravdou a během několika kol už s ním verbovala v tundře prvního Gianta. Následujících asi dvacet kol jsem se snažil pomalu získávat poziční převahu. Záhy jsem získal prvního serpenta. Na druhou stranu Ivča, stejně jako já, verbovala Unicorny po stádech. POslední tři kola hry to šlo ráz naráz. Náhodný kolemjdoucí by se divil, proč to hrajem. Když mám na plánu 10 stacků proti Ivčiným třem. Jenomže ženy bojovnice nic nevzdávají. V kopcích jsem se krčil s nařvanou legií jednorožců. Říkal jsem si, že se napřátelskému titanovi neubrání, ale alespon někoho vezme sebou do pekel. Naopak dva gianti a warlock začali pálit a zbytek andělů dodělal své. A já tam se vším chcípnul a na druhé straně zahynul jedinej warlock. Kromě toho Ivča se svou druhou silnější legií zajela až k věži, ke které jsem měl namířeno i se svým Titanem. Chtěl jsem pomstít své druhy a tak jsem svým titanem zaútočil. Toho času jsem vlastnil už 4 serpenty a bitva se dlouho nevlekla. Pravda jeden serpent zařval, ale anděl ho nahradil. Dlouho jsem se vítězstvím neopájel. Protože jsem si teprve potom, co Ivča hodila 6 na pohyb, uvědomil, že to byla léčka, do které jsem se ošklivě dostal. Poslední možnost, jak zvráti nepříznivý stav. Dvě Titánské legie se setkaly. Na bezejmených pláních. Přední val mé armády tvořili tři serpenti v čele s warlockem a na svých bocích mi trpělivě přešlapovali dva andělé. Proti nám do útoku vyrazili dva obři a dva jednorožci s andělem a titanem. Já nemohl nic rekrutovat a Ivča už dalšího anděla neměla. Karty byly rozdány a kostky vrženy. Na mé straně stál hlavně ukrutný počet životů. Na straně druhé panovala disciplína a zkušenost. (skill factor) Kolik myslíte, že na 18 kostkách padá průměrně šestek. Řeknu vám, že v této bitvě asi dvě. zhruba po třetím kole bitvy došlo k mé veliké taktické chybě. Neuvědomil jsem si, že po tom co zabiju Gianta, Ivčin Titan dostane volný průchod. Proběhla mezi mým andělem posledním serpentem a zasadila mi přímý úder do mého Titana. Vydržel jsem a vrátil zpět. Zbyl mu jeden život a mně dva. Věděl jsem, že je konec. Ivča vybojovala krásnou remízu já zažil jednoznačně nejepičtější vyvrcholení této skvělé hry.

15.2.2012 19:05:54

Elenistar
Parádní partie ... kvůli tomuhle ty hry hrajeme :). Díky za sdílení :)

15.2.2012 19:51:21

El
Ty bláho, to se někdo má, že zná takový ženský :D (co hrajou třeba Titan) Ty co znám já, tak pokud už chtějí hrát hry, tak je to: "A zahrajem si Českóó? Nebo Aktivitééé?" :-/

15.2.2012 20:02:17

to halbarad
jednu titanovku jsem si i vzal. clovek nesmi vahat, hned jsou rozebrany

15.2.2012 20:06:24

ndru
To mi povídej. I když já snad žádnou takovou ani nepotkal.

15.2.2012 20:07:40

elenistar
Parada, je hezke, ze to skoncilo smirne, i kdyz bys zaslouzil naklepat ;)

15.2.2012 22:07:25

sydo
V zásadě, i v kyselině, to je pro mne prohra. Protože, tak jak jsem to měl rozehrané, jsem to měl vyhrát. Jak pozičně na masterboardu, tak tu bitvu samotnou. Ale byla to paráda.

15.2.2012 23:24:56

Vybíráme z Bazaru

Legendy západu
Legendy západu
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas