Timeline: Objevy

xxxxxxxooo hodnoceno 120x (Seznam vlastníků)

Timeline: Objevy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
REXhry
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

krpy ve dvojce

příde mi dost nešťastné když se ilustrace karet vylučují s daty na nich a zde tomu tak je... podle karty"znaménka plus+ a mínus-" byli tyto znaky vynalezeny 1481 ALE na kartě "zlomky" se již mínus vyskytuje a přitom ty byli vynalezeny dle karty -1650 (tedy více než o 3000 let dříve...)
13.11.2011 15:02:50 | Upraveno autorem (porovnej)

1a2
Trochu nestastne to je, nicmene tim, ze to bylo vynalezeno ve starem Egypte, tak by bylo tezke tam dat neco, co by bylo srozumitelne a pod cim by si lidi ten zlomek mohli predstavit. Prece jen kdyby tam byly hieroglyfy, tak to pusobi divne a hra je urcena i pro mladsi publikum. Ale to "-" tam samozrejme davat nemuseli...

13.11.2011 15:21:38

další co moc nechápu
další co moc nechápu jsou objevy pozůstatků lidí to že tam jsou čtyři vývojové stupně (australopithecus1942, člověk neandrtálský 1856, člověk kromaňonský 1868, člověk rozumný 1934) člověka dobrá je to HARD ale proč ne, ale co tam pak dělá ještě "první nález lidských fosílií" 1830 (což byli mimochodem pozůstatky člověka neandrtálského)...

13.11.2011 18:15:50

a co teprva
kdyz jsem zaryty involucionista

13.11.2011 22:10:09

1a2
No my se sestavou karet nic delat nemuzeme, bohuzel. Priznam se, ze ty fosilie mi samotnymu prijdou taky trochu moc. Ale co se tyce tech dat, tak teprve v roce 1856 doslo k vedeckemu popsani neandertalce (ostatne podle nalezu v Neandertalu).

13.11.2011 22:51:07

ad zlomek
tak trochu jsem si zvykl, ze obrazky na kartickach byly navodne. tj. zhruba odpovidaly dobe (trebas podprda ve vynalezech je silena konstrukce a ne ultramoderni gelova pushupka). takze pokud neco objevili v egypte tak bych tam imho mely byt ty hieroglyfy

18.11.2011 08:03:38

ndru
jj na obrázky se už zde nedá moc spoléhat kdežto ve vynálezech byli leckdy nápovědou...

20.11.2011 14:11:11

to 1a2a3a4
chm. to je pak docela na pytel. si jeste budu muset rozmyslet, jestli do toho vubec pujdu /e;

20.11.2011 14:43:00

Vynálezy vs. Objavy
Napriek tomu, že som TL:Vynálezy predal, páčili sa nám (len to chcel málokto hrať, aby sa vraj "nestrápnil"). Bolo možné vydedukovať približnú dobu vzniku podľa hist. súvislostí.
Ale TL: Objavy som od zverejnenia prvých kariet považoval za totálnu tipovačku a nepodarený diel. TL:Hist. udalosti by ale zas mohli byť dobré :), aj keď tým vynálezom sa máločo vyrovná :).

20.1.2012 08:36:11

obtížnost
Abych pravdu řekl, já se o něco víc obávám o hratelnost historických událostí. Ono je přece jen dost lidí, co se zajímají o historii a většina těch událostí je opravdu známá. Pak se často stane, že budou vyhrávat furt ti samí (byť to taky nebude pravidlo - při testovacím hraní dva studenti historie taky často tápali :-)
Objevy mají sice moc koster, ale i tak málokdy člověk vůbec neví kam s tím. Zábava je to stejná. A ideální to bude pro nastavování obtížnosti, až si člověk začne míchat balíčky dohromady ;-)

20.1.2012 10:42:20

Zbytečné rozšírení
Tak nevím, tohle rozšíření je nějaké divné.
Asi tím, že tady se člověk nemá v podstatě čeho chytit, nemá šanci ani zdaleka odhadnout, kam co patří, jako je tomu třeba u vynálezů nebo historických událostí, kde to může alespoň trošku odhadnout.
Většina karet mi přijde zbytečná.
Cena se mi zdá také předražená, myslím, že u rozšíření nemá cenu dávat tak pěknou krabičku, která dle výrobce podstatně navyšuje cenu. Vždyť přece rozšíření bych sloučil s původní hrou.

Ještě, že jsem si toto rozšíření nekoupil, snad rozšíření historické události dopadnou lépe.

21.9.2012 10:42:01

proti gustu
na rozdil od lamky.... je to nezbytecna samostatna hra, kterou jde vyborne kombinovat s hrou drivejsi (a urcite to bude mozne i s hrami budoucimi). a uz se tesim na dalsi barevnou kovovou krabicku do stohu
potvrdilo se mi, ze hra ma nekolik urovni/variant. treba 'vedecky az do krve' - kdy se hraci spiknou proti hre a hledaji, co vse je spatne. vyborna je i party varianta - kde vznikaji takove herni pojmy jak 'pred pandou' a 'po pande'. skvely je i vyukovy rozmer, kdy i dejinami kovani zahy zjistuji sve prazdna mista a trhliny

21.9.2012 10:51:59 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Jsem s ndruem, samostatná hra, cena mi přijde úplně ok, jsem rád, že vyšla česky a prostě tenhle díl je těžký, právě proto, že se nemáš často čeho chytit. Proto mám i tenhle díl rád, protože sakra netuším, kdy byli objeveni Pigmejové. Oproti nějaké korunovaci Napoleona, což je prostě zívačka...

21.9.2012 11:06:12

Vybíráme z Bazaru

Ego
Ego
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas