Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

První kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc

Kampaň na verzi 1.5:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15
11.10.2017 12:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Mythic
Autorské právo stranou (v jaké míře koupili práva na JoA nevíme), ale že autorovi nezaplatili dohodnutou odměnu mluví celkem jasně.

14.1.2020 13:30:05

Luke
Rozhodně to není tak jednobarevné, jak píšeš. Nikde nepadlo, že autor nedostal zaplaceno. Bylo řečeno, že se vede spor o částku, kterou autor požaduje.

Po přečtení obou stran a trochu vlastního názoru to vypadá, že se už delší dobu nemohou domluvit na výchozí částce, ze které se má vypočítat suma pro autora hry.

Autor hry si někde na internetu dohledal, kolik měla Mythic zisk na první kampani a rovnou bez komunikace vystavil fakturu na procento z dané částky.

Mythic mu tuto fakturu neproplatili, protože ji rozporovali v tom, že výchozí částka, kterou autor hry uvádí není čistý obrat a zaslali mu souvis veškerých nákladů, které měli s vydáním hry (jako třeba stornované objednávky, reklamace, inzerce atd). To autorovi nevoní, protože je výchozí částka mnohem nižší a tak prostě trvá na svém.

Protože se ale dlouhodobě nemohou domluvit, Mythic autorovi zatím zaplatili zálohu, než se spor vyřeší. Nicméně Autor vypadá, že se nechce domluvit na sumě, kterou předkládá Mythic a už to dospělo do fáze, že se začíná mstít, což začlo udání kampaně na Kickstarter.

A to se ještě může stát, že ve výsledku může žalovat Mythic autora za to, že jim svým jednáním poškozuje jméno a odrazuje backery, kteří v PM žádají refundaci a nebo v rámci PM svý dolarový pledge nevyužili. Protože takové dovětky smlouvy dost často mají.

14.1.2020 14:53:33

Korenar
Já jsem pochopil, že autorovi zaplatili "advance", což je pevná částka bez ohledu na jakékoli prodeje, zcela běžná u těchto smluv. Nicméně zatím nedostal žádné tantiémy (ani formou zálohy, jak uvádíš, jelikož se nejsou schopni dohodnout na částce). A bez toho, aniž by s ním tuto záležitost vypořádali, spustili kampaň 1.5.
Zajímavé by bylo zjistit, kdy autor tento projekt nahlásil. Jestli během kampaně, jak vypadá z jeho prohlášení (a KS to prostě nechal doběhnout), nebo až po.

14.1.2020 17:05:24

UmmA
Já myslím, že někde na KS ve vyjádření Mythic jsme četl, že dostal zálohu, ale možná to bylo jak píšeš.

Nicméně autor nahlásil na KS podle mě téměř jistě až po ukončení....KS je v tomto nekompromisní a zarazilo by to hned. Podle mě je toto otázka 24h od nahlášení po smazání stránky...dnes je to bohužel běžná praxe, že se nejdříve jedná a pak se teprve ptá.

Každopádně nevyřešené autorské poplatky nemají přeci smluvně nic společného se zahájením kampaně 1.5, to jsou dvě zcela odlišné věci a velmi pochybuji, že by to smlouva zakazovala.

Za vším ale hledejme prachy...vůbec bych se nedivil, že celý spor je v tom, že autor chce novou smlouvu a vyšší odměnu u kampaně 1.5...proto z jeho pohledu mluví o tom, že se jedná o zcela novou hru a novou kampaň....Mythic ale chtějí jet podle staré smlouvy, ale to nikdo nevíme, jen moje osobní spekulace ze zkušenosti :)

14.1.2020 17:32:58

Korenar
A ty mas nejake jine informace, ze hajis Mythic? :D dovedu si predstavit, ze tu je opacny pripad, nez mel Sapkowski s CD projektem, dohodnuta odmena 6% je pro Mythic prilis vysoka a snazi se realny ziska na kampani minimalizovat. Rozhodne se casteji stava, ze licencni (autorske) smlouvy zneuzivaji strany, ktere si licenci zakoupily, nez strany, ktere licenci poskytly.

14.1.2020 21:11:43

Sapkowski
Tak u Zaklínače byla speciální situace dle polského zákona, kdy je možné vyžadovat kompenzaci nad rámec smlouvy, pokud autor nedostal spravedlivou odměnu (jinými slovy ta smluvně dohodnutá se ukázala jako příliš malá ve srovnání s úspěchem hry).
Nemyslím si, že kampaň 1.5 bude protiprávní (i když ve smlouvě mohlo být, že licenci mají jen na 1 kampaň), ale jsem přesvědčen, že Mythic to s autorem vůbec nekonzultoval. A jelikož mu nezaplatil za kampaň první, tak jeho práva poškozuje. Ale nakonec se určitě dohodnou.

14.1.2020 21:43:50

#UmmA
Na bbg psal Leo do komentářů, že s autorem kampaň 1.5 konzultovali a mají emaily jako důkaz.
______________
aka WantonDuke

14.1.2020 23:25:22

Kulashaker
No napsali to vychytrale - konzultovali s ním vývoj další verze (která pak šla na KS), autor sám tvrdí, že tu hru chce dále rozvíjet, to mě nepřekvapuje, ale nenapsali, že se s ním dohodli na dalším KS!!! Obě strany se ve svých vyjádřeních v různých bodech přesně míjí a spíš se snaží vyvolat dojem.
Zatím bych to rekonstruoval tak, že po splnění 1.KS Pascal Bernard poslal Mythicu fakturu a začalo licitování o přesnou částku. Nicméně zároveň probíhal další vývoj hry. Mythic se to rozhodl poslat co nejrychleji na KS a s autorem to neřešil, což ho i vzhledem k nevypořádané faktuře určitě naštvalo, ale počkal a doufal, že je to snad přiměje zaplatit. Když se tak ke konci roku nestalo, tak to začal řešit nátlakověji.

15.1.2020 09:04:23

Umma + Kulasher
Pánové, nic proti, ale věštíte z křištálových koulí. Jde o spekulace jedné či druhé strany, čerpat z vyjádření na FB/BGG kdekoli jinde, to je zcela irelevantní... Nikdo nevíme, jak ten vztah mají postavený, jaká práva na koho a v jaké míře přešla při převodu té jedné firmy na Mythic, kolik skutečně zaplatili a kolik skutečně zaplatit měli.
Obě strany jedou nějakou dojmologii...pro nás je podstatné, jestli a zda M. dotáhnou všechny své rozjeté projekty a jestli je to nějak ohrozí či ne.
Ale těžko jim kdokoli z nás bude dělat soudce na základě částečných informací, vyjádření jedné či druhé strany, co budou vždy nějak zabarvena a na základě sympatií - antipatií...

Ad Zaklínač a Sapkowski a dodatečná odměna. Tam S.uplatnil, pokud se nepletu, celoevropsky prosazovaný, tzv. bestsellerový paragraf (tím se u nás také obecně autoři začínají ohánět, protože u nás platí také), přičemž ale paradoxně nikde není konkrétně řečeno, odkdy se dílo z dané kategorie (kniha, hra, CD atd atd) obecně začíná jako bestseller brát.

§ 2374 OZ

(1) Není-li odměna za poskytnutí licence ujednána v závislosti na výnosech z využití licence a je-li tak nízká, že je ve zřejmém nepoměru k zisku z využití licence a k významu předmětu licence pro dosažení takového zisku, má autor právo na přiměřenou dodatečnou odměnu; tohoto práva se nemůže vzdát.

(2) Výši dodatečné odměny určí soud, který přihlédne zejména k výši původní odměny, dosaženému zisku z využití licence, významu díla pro takový zisk a k obvyklé výši odměny ve srovnatelných případech, pokud je stanovena v závislosti na výnosech; tím není vyloučena mimosoudní dohoda stran o výši dodatečné odměny.

15.1.2020 09:45:18

Apocalypse update
Navzdory skepsi, které jsem už sám propadal, vydali konečně update, na který čekám od chvíle, kdy jsem hru pořídil! :)
Apokalypsa do battle modu!
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15/posts/2731854?ref=ksr_email_backer_project_update_registered_users

16.1.2020 08:29:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Fleder
Že je to celoevropské jsem nevěděl.
Jako je to trochu věštění, ale zároveň nic z toho, co jsem psal, neodporuje ničemu z vyjádření Mythicu ani Pascala Bernarda.

16.1.2020 09:00:58

Apocalypse: update updatu
Aby to nebylo tak jednoduchý, Mythic se zas ukázali jako zářný příklad absolutní nekompetence, kdy levá ruka neví co dělá pravá a text pravidel v updatu už o hodinu později úplně převrátili v komentech, aniž by byli schopný opravit to i v tom textu pravidel.

"When playing a Battle Mode game, if you choose any Holy or Unholy army list, you may spend a specific number of your base Army points (based on the battle size) in the corresponding Apocalypse list instead of your chosen army lists. The points you may spend in an Apocalypse list are not extra points, they just represent how much of your actual army points you are allowed to allocate to said Apocalypse list. Apocalypse lists cannot be used by themselves, since they serve as supplements for the other Holy and Unholy lists."

ve zkratce: ty apocalypse body nejsou navíc. Je to jen počet bodů z originálního army listu, který lze použít pro apocalypse jednotky. Apocalypse army listy neahrazují klasické army listy, i když se tak tváří.

17.1.2020 07:56:45

1.5 Upgrade Pack

Ahoj , backnul jsem jen 6 dol., takže na ten 1.5 Upgrade Pack zdarma nemám nárok? Myslel jsem že těch 20 dol. utratím během otevření pledge , nebo jak to vlastně je ,díky moc Pavel

3.2.2020 21:27:20

...
Mělo by stačit útrata v PM, ale to je myslím musíš nějak kontaktovat a oni tě to tam přidají manuálně...jak to nemáš v rámci kampaně, tak se jim to do PM nepropíše.

3.2.2020 21:54:04

Vybíráme z Bazaru

Naše století
Naše století
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas