Tikal II: The Lost Temple

xxxxxxxooo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Tikal II: The Lost Temple - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Game Works
Autoři: Michael Kiesling
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?

Tak to teda koukam! Tikal mame moc radi, tak mne to hodne zaujalo. Poznal nekdo tuhle hru natolik, ze ji muze nejak zhodnotit a napsat o ni par radek? Predem diky.
5.11.2010 22:22:02

PJ

Bluda
Mám Tikal 1 také moc rád. Graficky a zpracováním je dvojka úchvatná, plastové figurky sice nejsou moc extra, ale líbí se mi. Co je geniální, tak je malý komiks místo flavor textu na začátku pravidel, kde se hráči jen tak mimochodem seznámí i s autory a několika mechanismy hry. Skvělé a originální!
Co se týče pravidel, je to úplně něco jiného než jednička, je to jednodušší a méně počítací, je tam více náhody a silnější téma. Zatím jsem pravidla procházel jen včera večer a už jsem byl utahanej, takže je to jen nástřel. Po druhém přečtení budu chytřejší a napíšu víc. Také výhledově plánuji překlad...

5.11.2010 22:31:10

Joe

V skratke
mi T2 pripadá viac dobrodružná hra ako T1. Niečo ako Tobago...

5.11.2010 22:45:01

Insert
Každopádně insert v krabici je hodně dobře zvládnutý, nad ním smekám. Už jen kvůli němu mám chuť si to koupit, abych ten insert mohl ukazovat :-) Kéž by to tak měly všechny hry.

5.11.2010 22:47:26

PJ

Bluda
Ano, co napsal Joe je docela výstižné!

5.11.2010 22:47:51

Hmm...
tak se mam na co tesit. Pokud to ma pripominat Tobago, tak by to, myslim, take nemuselo byt zle, je jasne, ze to bude neoc jineho nez pouze jednicka v jinem kabate.

Jinak na Tobago mam taky uz hooodne dlouho spadeno, jen trosku vaham, protoze podle tech diskuzi to asi uplna bomba nebude, ale ten herni material je proste super. Ale myslim, ze nase rodinka by si to uzila, ono kolikrat kdyz se hraje s detma, tak muze pak byt hratelnost uplne jina nez v nejake dospelacke parte...

6.11.2010 00:02:32

a
kedy by to mohlo byť dostupné aj u nás?

8.11.2010 17:59:26

Zpracování?
Jak tak prohlížím fotografie, tak to vypadá, že je hra bez textu na herních komponentách. Je tomu skutečně tak? Tedy i neangličtinář si hru zahraje, když budou přeložena pravidla?
Děkuji za info.

8.11.2010 18:05:27 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Deth
Ano, hra samotná je krom pravidel zcela bez textu.
A překlad pravidel bude...

8.11.2010 20:44:36

PJ
skvelé, hru už vlastním - dokonca aj s podpismi autorov aj ilustrátora, a teším sa na CZ pravidlá:-)

20.11.2010 12:01:47

cena
Máte někdo prosím info jaká bude asi cena hry? Tikal je skvělý, dvojka, aspoň graficky, zatím vypadá podobně. :)

9.1.2011 16:03:45

zasa
cena +- 1200,-Kč

9.1.2011 16:24:39

PJ
ahoj, chcem sa len tak orientačne spýtať, ako to asi vyzerá s prekladom k T II?

15.1.2011 15:57:33

PJ

johan
Vůbec nijak, na delší práci teď není čas. Navíc se stále se zaobírám korekturou překladu k Survive... Možná v v druhé půlce února, ale nechci nic slibovat.

15.1.2011 20:59:09

PJ
ok, nevadí, v podstate hrať to vieme, ale mať to na papieri je predsa len istejšie.

15.1.2011 23:18:58

pravidla
Tak jsem nějaký překlad dal dohromady, zájemci ho najdou zde ke stažení.

23.3.2011 00:10:44

hmm..
vidím, že na Tikala sa superlatíva len tak sypú a čo hovoríte na jeho "nástupcu" Tikala II? Má s ním niekto skúsenosti? Alebo, nestojí fakt ani za povšimnutie, ako sa to snaží nahovoriť recenzia?

22.8.2012 21:44:50

johan
Recenzi neber vazne, neni to pravda. Ackoli obecne tento druh her nemam moc rad, tak si myslim, ze Tikal II je slusna hra a rozhodne za povsimnuti stoji. Pocitej ale s tim, ze je "vice nahodna", nez Tikal. Rozhodne to neni ale na skodu, je tam strategie a planovani a podle me i napeti. Doporucuji odzkouset. S Tikalem nesrovnavat, jedna se o naprosto odlisny kousek. Rekneme, ze jak jsi v Tikalu odhaloval chramy a snazil se je obsazovat, tak v Tikal II se souboj prenesl do chramu a bojujete mezi sebou, kdo v chramu odhali vice pokladu atp.

22.8.2012 22:39:48 | Upraveno autorem (porovnej)

U mě víc než dobrý
Přečetl jsem si recenzi, několik měsíců váhal a nakonec neodolal a koupil. A jsem moc rád, že jsem se nenechal odradit.
Krásně to vypadá, má to atmosféru. V porovnání s Tikal I se u toho víc "vyblbnu". :)
Ten komiks mě potěšil, protože to je přesně to, co mi u některých her chybělo.
Jediná výtka: barevnost figurek. Červená, oranžová ok, ale ty další dvě mohly být jiné. Nelíbily se mi už u Tikal I, ale tady mi to vadí ještě víc. Ale to se dá vyřešit.

15.4.2013 14:39:42

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne Katakomby Kalicha rozšírenie CZ
Bloodborne Katakomby Kalicha rozšírenie CZ
Akt. cena: 58 €
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas