Tide of Iron: Fury of the Bear

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Tide of Iron: Fury of the Bear - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tide of Iron
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupě se Stalingradem?

Zdravím všechny :)

tak bych si chtěl ToI zkompletovat a konečně pořídit i východní frontu. Koukám že na Fury of the Bear jsou karty v grafice (bůh žehnej Kubisovi :) a na Stalingradu teď pracuje. Co mě ale zaráží je že na Fury of the Bear nemůžu nikde najít žádný scénáře (ty původní jsou údajně špatné). Tak nevím má vůbec cenu pořizovat Fury of the Bear? Zas se Stalingradem velikost armády bude jen částečná. Taky se chci zeptat v diskuzích tu zmiňovaná potřeba Errat nebo FAQ se týkala jen scénářů nebo i pravidel? S angličtinou na tom dobře moc nejsem. Scénáře si přeložit dokážu ale věci co se týkají pravidel už moc ne..Takže jak je na tom tedy Fury of the Bear?
20.8.2015 15:09:37

FotB...
Rozšíření FotB si klidně koupit můžeš, v tom chybu neuděláš.

Problém je jen v neexistujících a asi už nejspíš nikdy nevyjdoucích erratech and clarifications k FotB scénářům. FFG přeprodalo licenci na ToI firmě 1st Games,
která teď vydává reprinty příp věci pro ToI nové, a FFG už se v tom vůbec angažovat nebude.

Klidně se jich zkus zeptat přes dotazovací formuláč na jejich webu (EN nutností :-(). Na mé dotazy mi nikdo od nich neodpověděl, ale to už neřeším.

Ovšem ty errata a nejasnosti se týkají cca 2-3 scénářů z 8 - nemám je teď po ruce. Takže cca 2-3 scénáře si nezahraješ nebo budou těžce nevyvážený. Pravidla FotB jsou v pohodě.

Principielně nepotřebuješ mít "obě" půlky ruské armády, v ruských scénářích si vždy vystačíš s tou jednou - AFV (obrněná vozidla) jsou výjimka.

Kdybych musel sám volit, vyberu Stalingrad před Medvědem.

22.8.2015 20:35:18

fanouškovské scénáře..
..díky za vysvětlení. Přece jen si to koupím aspoň kvůli komponentům (Stalingrad přijde na řadu určitě hned potom). Jinak narazil jsi aspoň na nějaké dobré fanouškovské k FotB?

23.8.2015 02:54:38

ruské scénáře...
Existují (resp. existovalo) spousta fan scénářů na webu FFG v době, kdy ToI začínal a kdy vyšel jen základ, včetně scénářů z východní fronty.

Většinu z nich mám stažených. Principielně se dá odehrát ruský scénář jen se základem - Rusové mají zelené figurky, Shermany jsou T-34 apod.

Z pozdější doby už nevím. 1st Games mají na svém webu 2 neofiko scénáře, ale na oba potřebuješ Stalingrad. Ty jsem nezkoušel.

23.8.2015 17:18:33

Vybíráme z Bazaru

Kámen, zbraně, papír II
Kámen, zbraně, papír II
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas