Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

styfi

TOI

Našel jsem na netu hru TOI cca 2600,- s českým překladem. nevíte někdo jak je to myšleno? Podle mě je to klasicky AN verze a k tomu možná nějaký papír s českým textem, ale karty budou asi bez českého textu co? dejte vědět...díky
14.2.2010 19:38:14

Deskovec
Dlouho jsem se rozhodoval mezi Conflict of heroes a TOI. Pro toi jsem se rozhodl díky možnosti mít různé druhy vojáků v jedné četě, to je prostě super. Jinak pravidla jsou pochopitelná, en je jich pro začátek hodně, než se to zažije bude to chvilku trvat, ale zatím jsem se nesetkal s logickou chybou nebo nějakou nesrovnalostí.

17.8.2010 14:04:19

rbx

tohle znate?
http://art-of-tactic.com/archives/101

25.2.2011 17:01:56

rbx
...díval jsem se na to loni v Essenu, ale přišlo mně to moc podobné ToI, a dvě až moc podobné hry nechci.

25.2.2011 17:24:09

Po pár prvních hrách
mám pocit, že šachy jsou oproti ToI Člověče nezlob se :-)

21.8.2011 10:55:22

ta"jemná"
No, zas tak by šachy nezhazoval... :-) Přece jenom tam mají obě strany naprosto stejné možnosti - až na to, že jeden začíná - a vše rozhoduje jen hráč sám (ne s pomocí kostek). Je ale pravda, že pravidla má ToI "kapánek" složitější. :-)

21.8.2011 13:12:58

Proč shazovat? :-)
ToI je dle mého názoru skvělá hra stejně jako šachy, které mám taktéž moc ráda. (Samozřejmě, že se tyto dvě nedají v žádném případě srovnávat)...jen má ToI oproti šachům "trochu víc pravidel" - tak jsem to myslela :-)

21.8.2011 13:24:14 | Upraveno autorem (porovnej)

to RBX; to ta"jemna"
RBX: vypada to zajimave. Sem v rychlosti prolitnul pravidla a libi se mi tam, ze resi postaveni jednotek (predek, zadek a boky) a ze to ma vliv na boj... Sice ma Klopik pravdu, ze to vypada jinak dost podobne jako TOI, ale zda se mi to ucelenejsi - rovnou tam maji letadla... No ale dalsi takova hra mi do bytu nesmi!

ta"jemna": nerikej, ze taky hrajes TOI. Si mi uplne vyrazila dech. Vsak si posledne rikala, ze si hlavne na karetky. Na neco TOIi podbnyho bych Te nesacoval :D

21.8.2011 20:40:27

Kubis
však v ToI jsou taky karty :-)

...celý víkend jsme strávili hraním této hry. U první hry jsme se málem kvůli "objasňování pravidel" pobili nad herním plánem místo našich bojových jednotek, které za tímto účelem byly připraveny na svých pozicích :-) a první scénář dohráli po 9ti hodinách...ufff. V neděli už to bylo lepší a stejný scénář jsme dohráli za cca 3 hodiny...

22.8.2011 09:19:42 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemna"
Tjo dobry.

Urcite si stahni prehledove tabulky terenu, vsech hernich zetonu (nahral sem je sem asi pred tydnem) a zetonu pro jednotky (tu jsem nahral teprve vcera a jeste neni uverejnena). Pravidla jsou pak docela jednoducha a hlavne logicka...

Jednodussi scenar se pak da odehrat za 2 hodky i s pripravou. Kdybyste nekdy shaneli partaka dej vedet...

22.8.2011 13:17:37

Kubis
dík, ještě to stáhnu k tomu všemu, co už mám (a že toho je) :-)
Pravidla jsou logická, jen je jich pro nás, začátečníky až až...Zatím máme trochu problém s výhledem výškový stupeň I, II...jinak dobrý!

22.8.2011 13:44:15

ta jemna
...nekecej, ze te ta moje vyukova hra na Slapech tak chytla. Planujeme na podzim pro ToIsty víkendovy turnaj, to abychom s tebou a Radkou pocitali.

22.8.2011 18:45:14

Klopik
Radku to nějak chytlo, hned jak jsme přijeli, tak jsem pro to musela jít a teď nic jinýho nhrajeme.

22.8.2011 19:03:06

ta"jemna"
tj super. Tak to prijedte na turnajek!

22.8.2011 21:26:53

Vybíráme z Bazaru

Duna Imperium + rozšíření + promo + insert + obaly
Duna Imperium + rozšíření + promo + insert + obaly
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas