Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otazky ohledne pravidel

po zahajeni zkusebni hry bych mel hned drobne dotazy :)

U sedeho slizu (gray ooze) je pravidlo pro boj:
Battle: Destroy one Hero unless at least one Weapon is attached.

Je tim mysleno, ze pokud pri fajtu pouziji zbran, ze musim pak jednoho hrdinu vyradit? A pokud ano, tak asi vybiram ja, ale muzu vyradit jakehokoli nebo jednoho z tech co pouzil zbran?

A druhy dotaz jsou milice povazovany za hrdinu? jde jim pridelovat predmety, vyrazovat je pokud karta odkazuje na hrdinu atd. ?
diky za help
2.2.2010 16:06:11

Dotazy
Zkouším začít hrát Thunderstone a první otázka, která mě napadá. Proč 8 druhů karet village, které se randomem vybírají, jsou potom do "vesnice" umístěny vždy jeden druh na jednu hromádku ( 8 druhů - 8 hromádek). Proč se karty 8mi druhů karet village nesmíchají dohromady, pořádně nezamíchají a poté se nevyrobí 8 hromádek, kde by všech 8 druhů bylo náhodně smícháno? Nepomohlo by to zajímavosti a variabilitě hry?

20.8.2011 14:27:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz
Mám dotaz k pravidlům - když má monstrum v textu např. Battle: gain 1 deases, platí toto i potom co monstrum mám ve svém balíčku resp. v ruce? Nebo to platilo jen pro dobu, kdy bylo monstrum v dungu?

30.8.2011 00:33:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Battle
pouze ve chvíli kdy na něho útočíš. Jak ho máš už v balíčku, texty mimo ty za "hvězdičkou" (trophy) neřešíš.

30.8.2011 07:16:55

Trader
Trosku nechapu preklad karty Trader z Dragonspiru, hru jsem si nove poridil a jsem z jejich slovickareni trichu zmateny. Znamena to, ze pokud zahodim kartu ve vesnici, dostanu na nakup pouze itemu 2 goldy?
Diky

10.11.2011 22:11:41

Trader
Je to bonus. Navíc ke svému nákupu si můžeš po zničení karty koupit non-hero kartu až o 2 drahší než sis předtím koupil.

11.11.2011 07:07:36

Trader
Aha, takze chapu to spravne ze ze si koupim kartu rekneme za 3GP, pak traderem vyhodim jednu kartu a nehlede na jeji hodnote si muzu koupit dalsi kartu (coz normalne nejde) za hodnotu 5GP, je to tak?

11.11.2011 11:25:19

Paya
tak jsem to pochopil já a hrajem to tak. Chvilku jsme uvažovali nad tím jestli se to nevztahuje k ceně te odhozené karty, ale usoudili jsme že ne, protože Pawnbroaker, kterým má tuhle funkci má trošku jinak postavený wording.

11.11.2011 12:01:11

Thunderstony a gauntlet
Jeste bych mel dalsi dotaz.
1) Karta z dragonspire, nejaky gauntlet, dava to +2 sila a +3 Mag. att. a muzete mit jeste jednu zbran. Zaroven ale na ni potrebujete 2 silu. Ja to pochopil tak, ze mam hero se silou 5, dam mu tu rukavici, ktera mu snizi silu na 3 ale zase sama zvysi na 5 tak mu muzu dat zbran co potrebuje silu max 5, je to tak? Nekde je ale karta, halapartna ze pokud ma hero silu 8 tak dela nejaky dmg navic, takze k tomu by byla vyuzitelna, jinak se vlastne sama sebe neguje.

2) V zakladnich pravidlech prvniho dilu je jen 1 zakladni thunderstone. Objevi se a konec. V rozsirenich jsou ale dalsi thunderstony co maji ruzne vlastnosti, mimo jine i treba z ezakazdy TS majitel dostane nejake body navic. Jak se to hraje s vice TS a kdy je konec? (mozna jsem nekde neco prehlidnul)

18.11.2011 10:18:19

Paya
1) tak tohle jsem si kdysi myslel taky, ale věc se má jinak po podrobném přečtení pravidel. Každý hrdina může nést JEDNU zbraň, která nemá větší váhu než je jeho síla. Ty rukavice potřebují sílu 3, ale zároveň zvýší hrdinovi jeho sílu a může nást další zbraň. Takže v tvém případě bude mít hrdina se silou s nasazenými rukavicemi sílu 8 a v případě že mu dáš halapartnu tak z něho bude pěkný řezník.

2) Thunderstony s nějakýma schopnostma (přidává světlo, peníz, atd.) jsou k užitku hlavně v kampaních, kdy hraješ více her za sebou. JInak nemají žádné jiné využití, že končí hra a je za 1 bod (někdy více).

19.11.2011 08:59:28

Lumirius
Ad 1) Mi se prave tak uplne nezda. Pokud se tedy bavime o stejne rukavici ktera je v Dragonspire. Ona potrebuje jen silu 2, takze ji jde dat i Milite. Kdyby potrebovala silu 3 tak milita odpada a tvuj vyklad pravidel by byl pravdepodobnejsi. Ja si myslim, ze se soucty vah zbrani v tomto pripade sectou s tim, ze je tam ten bonus na silu napr. k halapartne. Prijde mi to logictejsi teda. Mam rukavici ktera neco vazi ale prida mi silu a jeste sevru mec ktery taky neco vazi....

19.11.2011 13:52:56

Zakladni vec
Z pravidel mi neni jasne, jestli se musim rozhodnout, zda pujdu do vesnice/dungeonu/budu odpocivat, predtim, nez se podivam na 6 karet v ruce nebo az potom.

13.4.2019 18:53:46

Varouch
Rozhoduješ se na základě znalosti karet v ruce.

13.4.2019 19:26:48

Vybíráme z Bazaru

Hanamikojo cz + promo karty + obaly
Hanamikojo cz + promo karty + obaly
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas