Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Tato hra vypadá zajímavě, jako takový vylepšený Dominion, ale hodnocení na BGG zatím moc přesvědčivá nejsou. Hráli jste to už někdo? Jaké to je? Stojí to za to?
29.10.2009 12:01:45

první dojem
Včera jsem zkusil první hru sám na zkoušku a naučení pravidel a pak ve třech (kdy jsem já učil pravidla další dva, takže jsem v podstatě tři čtvrtiny hry hrál za ně) a zatím se mi to líbí. Hlavně je to mé oblíbené téma vezmi pár nabušenců a vydej se do podzemí lovit nestvůry :-)

Rychlé srovnání s Dominionem:
- složitější
- nutnost více kombinovat karty a jejich účinky
- ještě méně interakce mezi hráči
- více tématické

To je tak, co mě rychle napadlo. Mě se to zatím moc líbí :-) A výhodou pro amatérskou lokalizaci jsou verze karet bez textu - stačí naskenovat a doplnit CZ překlad :-)


Mimochodem, víte někdo, k čemu je ten balíček karet, který má na obou stranách rubový obrázek?

29.10.2009 12:14:25

Kadaver
My to zkoušeli v Essenu a líbilo se nám to. Takové Diablo na desce, jak to trefně popsal jeden z demo týmu. Nakupuješ vybavení, chodíš do jeskyní zabíjet potvory, zkrátka už to není taková abstrakce jako Dominion. A zpracování je super.

29.10.2009 12:14:40

já to mám taky v hledáčku
ale rovněž mě nepřesvědčují hodnocení a hlavně jeho počet. Asi zůstanu u osvědčené věci (Dominion + Intriky + Seaside :) )

29.10.2009 12:25:27

rbx

Beholder
Asi si taky budu muset ten Dominion zahrat, kdyz Merlin rika, ze je Thunderstone tezsi nez on. Kdyz jsme to v Essenu hrali, tak mi to prislo celkem jednoduche a jestli je Dominion jeste jednodussi, tak je to snad uz je jen princip "vetsi bere", ne?:-)

29.10.2009 12:30:08

to Beholder
Nesmíš tak řešit nějaký hodnocení, když se ti něco líbí, tak do toho jdi po hlavě :-)

29.10.2009 12:33:04

Merlin
na to "jdi po hlavě" bohužel nejsou peníze a ani čas, je třeba dělat preference :)

29.10.2009 12:36:03

rbx
nevím no, hraju Dominion, Thunderstone zatím ne, takže nemůžu srovnávat. Ale Dominion určitě není větší bere :. Už jsem se smířil s tím, že někomu v Dominionu vadí příběh, téma a kdoví co ještě, ale větší bere to určitě není. Však zkus, podle mě to stojí za to ;)

29.10.2009 12:38:57

to Merlin
Hodnocení na BGG už jsem se taky naučil neposlouchat, na Geeku zrovna není většina lidí podobně zaměřených jako já (např. Puerto Rico opravdu nemusím a nevím, proč ho tak vychvalujou). Hrál jsem už hodně her, které na Geeku měly nízké hodnocení a přitom se mi dost líbí. Ale i přesto to dává určitý náhled na hru, buď je fakt špatná nebo jenom nesedla té komunitě. Proto se ptám na váš názor a zatím jsem přesvědčen spíše o kvalitě té hry. Přesouvá se tak do kategorie, co bych rád nejprve zkusil, než ji pořídím.

29.10.2009 12:39:53

Mé krátké zhodnocení...
Mě Thunderstone hodně zaujal a mám ho na wisklistu.

+ těsné provázání tématu s mechanismy
+ téma (plenění jeskyň hrdiny je moje :-)
+ pár zajímavých drobností (jako úrovně jeskyně, ve které se postupně stmívá a tudíž, čím hlouběji chce jít hrdina plenit, tím více světla potřebuje - nebo se mu snižuje útok)
+ grafické vyznění (je to prostě můj styl obrázků :-)

- nedovedu zatím posoudit

Ale berte to jen jako můj současný náhled na hru...

29.10.2009 13:02:16

Thunderstone
Ja do Thuderstonu sel, protoze se mi libi vic tematicky. Dneska nactem pravidla a zitra nebo o vikendu ho zahraje. Grafika karet je super. Tak uvidime co se z toho nakonec vyklube.

Bohuzel Dominion me nejak nechytnul a asi ho budu prodavat i s rozsirenim. Jinak k tomu hodnoceni na BGG my nezbyva nez souhlasit s Kadaverem. Hromada nazoru serazena do statistiky. Myslim ze to je nadherny priklad toho jak statistiky nejsou schopny absolutne zachytit ruznorodost lidi.

Sam bych asi po roce co se pohybuje ve svete deskovych her nerekl, jak se mi behem roku zmeni preference her a dneska bych si nektere hry uz vubec neporidil a rozhodne bych se nerozhodoval podle nejakeho zebricku her. Byt i sestaveneho nezavislimi hraci.

Jak rekl Lary Flint "Nazory so jako diry v ......, kazdy mame jednu".

29.10.2009 15:53:12

kde jste to koupili?
to jste si to všichni dovezli z Essenu?

30.10.2009 07:28:47

to Lumirius
Stačí pohledat, jeden nový český perspektivní (nebo jak tady o něm všichni mluví) e-shop už to má v nabídce. Skrývá se pod zde velmi častým bannerem ;-)
Není nad to se šikovně vyhnout přímé reklamě :-)

30.10.2009 08:11:42

Hodně zajímavé
Jak moc je ale složitá aj na kartách? Jsou to často se opakující jasné výrazy, nebo spíš složitější obraty? Přece jen, přes 500 karet...

30.10.2009 08:23:08

Thunderstone
Tak mame za sebou prvni hru a to jeste ne celou, ale dojmy ze hry jsou rozhodne dobry.

Pokusim se dneska napsat radku a hodim to sem.

30.10.2009 08:30:00

to The Hammer
Mě ta angličtina složitá nepřijde a to nejsme žádný velký angličtinář. Karty naprosto v pohodě, jediné s čem jsem měl problém bylo v pravidlech hned na začátku, nechápal jsem co myslí tím "randomizer deck". Pak jsem prošel karty a hned mi to došlo.

Karty jsou jednoduché jasné fráze typu: battle: light -1 nebo battle: destroy one weapon. Takže není čeho se bát!:)

30.10.2009 08:43:04

to The Hammer
Přijde mi, že textu je víc než u dominionu a možná i složitější. Je tam třeba o hodně víc typů karet s různým textem, protože třeba nestvůry jsou vždy tak 1 - 3 karty, takže je jich víc druhů.

30.10.2009 08:43:35

Merlin
To sice jo, ale Dominion mohou hrat v Aj i anlictinarsky analfabeti. A pribehove je Thundestone lepsi o 100 procent.
Jdes do vesnice koupit zbran, protoze je to zbran a chces s ni zapichnout nejakou potvoru a ne jenom koupit jakousi "zelenou kartu" s cedulkou estate.

30.10.2009 08:52:59

to Parxel
Souhlas. Já neříkal nic o tom, že Dominion má zajímavej příběh :-) Jen jsem se vyjadřoval k textům, který mi přijdou přeci jen o něco obtížnější než u Dominionu.

30.10.2009 09:32:51

Kadaver
uff to byl rebus málem jsme to googlil :-)) Díky. Cena mě nemile překvapila, počkám na reakce dalších lidí.

30.10.2009 09:43:05

to Merlin
Sorry, trochu jsem odbocil od tematu.

30.10.2009 09:52:19

Díky all
Dominion mám rád, jak celý systém hry, tak mi nevadí ani jeho příběh...
Ale taky mám rád fantasy svět a spojit systém Dominionu s tímto světem zní hrozně lákavě, jenže kromě toho, že mám stopku :-( tak se ještě bojím té aj, hlavně proto, že hraju především s děckama...no, minimálně wish list

30.10.2009 10:10:30

to The Hammer
Jestli máš rád Dominion a fantasy tak tě žádná stopka nezastaví!

30.10.2009 10:17:39

Wish list
Taky pridavam;)

30.10.2009 10:53:10

Parxel
asi jsi nehrál ve dvou, že?

30.10.2009 11:00:12

Beholder
Ale jo prave ze hrali. Probudil jsem se v pul pate rano a nemohl usnout. Tak jsem si sel docist pravidla. V pet se objevila pritulkyne, kde jsem a tak jsem ji ukecal, aby si se mnou zahrala.

Hra sice nema zadne prizpusobeni pro rozdilny pocet hracu, ale ve dvou se da hrat uplne v pohode. Spis si myslim, ze ve vic hracich bude trochu vetsi tahanice o predmety a o hrdiny.

30.10.2009 11:08:24

Vybíráme z Bazaru

Old London Bridge cesky
Old London Bridge cesky
Akt. cena: 267 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas