Thunder Alley - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Carla Horger
Jeff Horger
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

dojem

Hrál někdo? Viděl někdo? Jaké to je?
5.8.2014 09:51:04

PnP verze
Ahoj, vyrobil jsem si PnP verzi, která je dostupná na webu gmt. Zatím jsem odehrál jednu hru sám, při které jsem se učil pravidla (jel jsem najednou za 3 stáje) a jednu hru ve dvou. Mám doma Formuli dé, ve které jsem „odjel“ desítky závodů, takže to samozřejmě srovnávám. Takže nejdůležitější věc v TA je, že nejde o to vyhrát závod, ale získat nejvíce bodů dohromady jako tým. Body se získávají (stejně jako v NASCAR) za konečné umístění, za alespoň jedno kolo strávené ve vedení a za nejvíce kol ve vedení. K pohybu s auty se používají karty (race cards), kostka se ve hře vůbec nevyskytuje. Na každé kartě je počet bodů pohybu, které může hráč použít při jejím zahrání, dále poškození, které musí při jejím zahrání přidat aktivovanému autu (toto poškození může hráč odebrat při pitstopu, jinak při nahromadění poškození dostává vůz penalizaci k pohybu, nebo je vyřazeno ze závodu) a typ pohybu (případně ještě speciální akce). Typy pohybu jsou čtyři, při solo pohybu hráč pohybuje pouze s aktivovaným autem, při zbylých třech pohybuje zároveň i s auty okolo sebe. A to je právě jádro hry – využít chytře karty, které mám v ruce, abych zároveň popojel s co nejvíce svými auty a co nejméně s sebou „tahal“ i auta ostatních hráčů. Poslední důležitou věcí je druhý typ karet (event cards). Tato karta je vytažena vždy po aktivaci všech aut a většinou má za následek poškození některého z vozů, zhruba v polovině případů způsobí žlutou fázi, po které následuje restart.
Musím říct, že se mi hra moc líbí, protože závod skutečně působí dojmem závodu NASCAR. Problémem je, že to asi u nás moc lidí neocení, protože tento typ závodů u nás není moc oblíbený. Po většinu závodu není pořadí vůbec důležité, jde jen o to pokusit se s co nejvíce svými auty získat bonusový bod za kolo strávené ve vedení a nenechat žádné ze svých aut ztratit kolo (tato auta jsou ze hry vyřazena a dále nepokračují). Teprve když se závod začne blížit ke konci začíná mít smysl pohybovat se na předních příčkách. Takhle přesně to funguje i ve sktečnosti. Pokus srovnám s Fdé, tak tam je nejdůležitější předvést, jak já říkám, moment of magic, tzn. zariskovat a mít štěstí, dostat se do trháku a pak už to jen udržovat a ti vzadu musejí taky riskovat, pokud se chtějí dotáhnout a často na to doplatí. V TA může člověk něco podobného taky udělat a dostane se do trháku, jenže pak přijde žlutá fáze (a ona přijde) a začíná se nanovo. Takže jak říkám není to pro každého, ale pokud má někdo rád NASCAR, je to naopak jasná volba. Mě asi nejvíc vadí, že člověk jede za modrý, za žlutý, říká jim osmičko, jednadvacítko, nemá s nimi prostě vztah. Asi je to schválně, protože jde o tým, ale já si myslím, že kdyby ti závodníci měli jména (i smyšlená), tak by mě to bavilo ještě víc. Takže já mám v plánu vyrobit si ty autíčka se skutečnými jezdci a předělat si ty týmový tabulky nebo jak to říct a myslím, že pak to bude ještě větší zábava. No když to po sobě čtu, přijde mi, že to vypadá, že ta hra není napínavá, takže to musím zdůraznit. I když vlastně většinu závodu o moc nejde, tak je to napínavý od začátku až do konce a člověk se neustále snaží vymyslet jak dostat ty svoje co nejvíc dopředu a zabránit tomu druhýmu to udělat taky, pokud možno ho zablokovat, nebo mu aspoň roztrhat vláček, když se mu ho podařilo dát dohromady.

15.8.2014 10:47:15

Guide
Na BGG jsem právě dočetl ten parádní obrázkový guide na tuhle pecku. Jestli to někdo bude k nám dovážet, tak to koupím. Dík Fanisovi za postřehy, které celkem sedí k mým očekáváním.

30.8.2014 23:11:41

Šampionát
Myslíte, že by šlo také hrát hru tak, že odehrajeme ty 4 závody a budeme hrát jak na vítězné družstvo (tedy pohár konstruktérů), tak i šampionát jednotlivců? Vím, že primírně je to o týmové soutěži, ale řekl bych, že i soutěž jednotlivců může bt zajímavá :)

30.8.2014 23:44:43

šampionát jednotlivců
Určitě můžeš počítat body i jednotlivcům, nic ti v tom nebrání, problém je akorát to, co jsem už jsem psal níž, že to není moc zábava, když je to jenom autíčko s číslem. Kdyby to byli skuteční závodníci, určitě by bylo zábavnější snažit se s některým z nich ten šampionát vyhrát.

1.9.2014 09:43:43 | Upraveno autorem (porovnej)

re: Fanis
No nebude problém na začátku si vytisknout mapování číslo jméno :) Po prvním závodě to budeme znát nazpamět.

1.9.2014 18:00:43

autíčka
Kdybys měl zájem, můžu ti poslat autíčka se skutečnýma jezdcema z NASCAR, ještě to nemám úplně hotový, ale skoro jo. Samozřejmě by sis to musel sám nalepit a nebude to tak dobrý, jako ty autíčka ve hře (což mně je ale jedno, když mám jenom pnp verzi), ale zase by to bylo zajímavější pro hodnocení jednotlivců. Na druhou stranu to taky záleží na tom jestli NASCAR aspoň trochu sleduješ, protože jestli ty závodníky vůbec neznáš, tak je to asi zbytečný...

1.9.2014 19:03:27

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas