Through the Desert

xxxxxxoooo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Through the Desert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Kosmos
PS-Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

Mám rád od Knizii Eufrat & Tigris ( na občasné herní sešlosti u Ringa nehodlám odejít domů bez partičky eufratu :) ) a taky mě na pc baví Samurai ( jen mi přijde docela drahý na to že v té krabici zas až tolik toho není, i když to co tam je vypadá moc hezky, takže zatím jsem se neodhodlal ke koupi ). Mohla by mě bavit i tato hra? Na planetě jsem ji viděl za hodně dobrou cenu a i když mě zrovna nelákají ti plastoví barevní velbloudi, tak herní systém mi přijde zajimavý...
15.3.2009 11:34:31

Velbloudi
Mam a patri to k mym oblibenym hram. Je to o kontrole uzemi za pomoci tech velbloudu, pomerne dost konfliktni, vecne nekomu neco blokujes, zvlast ve vetsim poctu hracu je to mazec. Me sosobne se to dost libi...

15.3.2009 13:30:25

...
právě, kontrola území...konfliktní - to má v sobě i eufrat. Proto si nejsem jistý když už máme eufrat, který je podle mě bezkonkurenční jestli stojí za to mít i tohle. Jestli prostě vždy raději nesáhnu po eufratu nebo je Pouští natolik specifická hra, že to stojí za to mít doma

15.3.2009 13:52:06

Beholder
Ja jsem hral oboji a osobne mi to prijde uplne jiny systemove - sbiranim bodu, vymezovanim uzemi. Podle me jsou ty hry hodne rozdilne. Eufrat je mozna o malicko lepsi, ale Pousti mam taky rad.

15.3.2009 14:08:04

hehe
ti barevní velbloudi jsou srandovní :)...takže tile-laying trilogy od Knizii je komletní...spokojenost :)

1.4.2009 19:09:31

Typ hry
Já kdysi dlouho rozvažoval, jestli koupit TtD nebo Haziendu. Nakonec jsem vzal Haciendu, ale jestli se ještě bude opakovat ta nabídka se selvou, tak nevím, nevím. Rozhodně ale čekám na recenzi, Beholdře! :)

2.4.2009 08:32:25

Richmond
určitě bude ;)

2.4.2009 09:56:02

první hry
Tak dneska proběhly první 2 hry ve dvou ( dostal jsem v obou od přítelkyně na pr**l :) ). Zatím to asi není na recenzi. Ale přece jenom bych vypíchl pár faktů. Hra vypadá jednoduše ( takový závar v mozku jako v eufratu zřejmě nikdy nenastane, ale kdo ví...) a je velmi rychle dohraná, spíše počáteční setup mi přijde dlouhý :). Nejdůležitější je pohlídat si ( a ve dvou to bude asi základ ) aby nikdo neurval velké území nedej bože dvě to už se pak asi nedá nic dělat. A druhá věc je aby nikdo neměl moc nejdelších karavan. Oba tyto základní prvky ( co se týče většího počtu bodů ) jsem v první hře neuhlídal, ve druhé hře jsem uhlídal pouze karavany, ale velké uzavřené území přítelkyně, které mě mimo jiné odtrhly od oáz mi byly osudné :). Každopádně zajimavá hra, která může být ve větším počtu ještě zajimavější snad Ringo neopovrhne partií :)...

5.4.2009 16:33:00

Beholder
No, mas pravdu, ve vetsim poctu je to o hodne zajimavejsi, pro dva ta hra zas tak super neni. Tri ci ctyri mi prijdou optimum:)

5.4.2009 16:50:53

Partii urcite nepohrdnu:-)
jsem zvedav jaka ta hraje. Sice se nikdy do meho wish listu nedostala, ale urcite ji rad zkusim.

6.4.2009 23:52:03

Kupuji
Meli jsem ji parkrat pujcenou z klubu her, a objednal jsem ji domu. Ve dvou az 3 hraci paradni hra.

Daji se modifikovat pravidla dle libosti, ktere pridaj urcity prvek nahody do hry
- otocene zetony se studnami licem dolu
- vsechni velbloudi se daj do pytliku a hraje se nez dojdou s tim ze hrac taha vzdy dva velbloudy
- lze hrat ze i jednoho si vybira a pak druheho taha z pytliku

7.3.2014 10:09:09

Vybíráme z Bazaru

Squaring Circleville
Squaring Circleville
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas