Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sid Maier vs Vlaada

Ahoj možná se to tu již někde řešilo, ale nenašel jsem to a nebo přehlédl. Má někdo zkušenosti s oběma Civilizacemi? Tedy s tou od Vláádi a Sid Maier? Která je lepší?
17.11.2016 21:00:57

.... co chceš slyšet...?
Stejně koupíš obě.
Jsou to rozdílné hry na stejné téma. "Vizuálně líp" vychází Maierova cívka .... mapa, pár figurek, spousta žetonů .... i když já na starou laaďovu civilizaci nedám dopustit. Laaďova sice nemá mapu, ale tak nějak mi připomíná staré textovky na spectru co kdysi dělal. A možná i proto u nás o asi 5% vede nad Maierem.
Porovnat ty hry snad ani nejde. Americká je americká, nějaká "náhodička" sem tam, určitě lepší ve více lidech. Laaďova se dá hodně dobře odehrát ve dvou, třech po čase a čtyřech znalých. To samé platí i pro americkou, jen tam je max počet pět.
Ale ve dvou ji "hrát" je skoro bezesmyslu a začínat ve více lidech .... zbalíš ji,ještě než ji pořádně rozbalíš, a budeš si nadávat cos to zase koupil za šit. Tím chci jen říci, že dobře si ji zahraješ ve více lidech, co ji mají nahranou.
U Laaďovi si dobře zahraješ už první hru a s každou další to bude lepší.
Možná napiš co Tě konkrétně zajímá....

17.11.2016 21:24:01

petrin
Ahoj díky za odpověď, jednalo se mi o to, která z těch her je "kompromisnější" :).

Tedy ketrá je vhodnější pro hraní doma s rodinou a zároveň třeba i s klukama co hrajeme Forbidden Stars nebo Eclipse, tedy vhodnější intervalový střed.

18.11.2016 14:19:14

......
pro kluky Maier a rodina Vlaaďa.
Takhle jednoduché to je. Jen to bude dražší ..... sorry :o)

18.11.2016 15:52:36

petrin
Mno, tak já jdu pro kladívko a asi to čuně plný padesáti korum popravim :) a zainvestuji :)

18.11.2016 16:20:50

Adept-Astares
Hele .... neprohloupíš.
Klidně Ti ty hry pujčím, pokud jsi z ne uplně daleka od mého rodného města ... PRAHE. To je na dohodě.
No a pak třeba případně uvraždi to prase, aby jsi nekupoval zajíce v pytli, nebyl z toho jelen a nenadával jsi si či třeba někomu jinému do volů.
Kdyby něco, tak do zpráv, ať to tu nehnojíme.
Zdar a naditý prase.

18.11.2016 17:42:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Alhambra
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas