Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla ke stažení???

Nějak se pořád nemůžu dopátrat pravidel. Jsou někde na netu ke stažení? V češtině samozřejmě, když hra vyšla v češtině.
26.9.2009 23:42:02

Nejsou
Taky jsem teď asi 30 minut naprosto marně hledal, zajímalo by mě, jestli je to záměr...

5.10.2009 21:34:14

Tak ani anglicky
Tomu říkám škandál :-/

5.10.2009 21:41:54

Ne, fakt nejsou
Docea mě to štve. Fakt nechápu důvod, vydavatelé asi nemají zájem, aby své hry prodávali. Pro mě jsou pravidla dost podstatná věc pro rozhodnutí o koupi, pokud je před hrou nemám k dispozici, šance nákupu dané hry se rapidně snižuje... Nicméně hru mám už půjčenou a pravidla naskenovaná...

5.10.2009 21:46:54

Merlin
pomuzeti nejak, kdyz ti reknu, ze ta hra perfektne simuluje presne to, co pocitacova Civilization 1 na urovni Civilopedie a rozkliknuteho managementu mesta, vyrobu jidla, vyrobu "stitu" (tedy nejake te rudy), stavbu kulturnich budov, vedeckych budov, divusveta, spokojenost obyvatel, korupce? Treba ten mechanismus nespokojenych lidi, to jsem fakt cucel ze funguje defakto uzplne stejne jak na compu. Fakt prava nefalsovana Civka, akorat ze bez mapy a na karetnim zaklade, tedy s malinkym prvkem nahodydle toho jake karty se vylozi a jake si ve svem tahu vemes. Neni to proste tak ,zes ikdykoliv reknes . tadyhle mam vojaky a hura jdeme utocit.

5.10.2009 21:51:18

tom

jiné jazyky
V angličtině je prý vydavatel nechtěl pustit, ale jinak jsou dostupný co vím tak minimálně v němčině a španělštině ;) Češtinu jsem ale taky nikde nenašel. Můžu je naskenovat, ale pokud to je záměr..

5.10.2009 21:51:36

to Ringo
Díky, o to víc se těším, až si to zahraju. Bohužel zítřejší herní návštěva chce hrát něco, co už všichni umíme ... takže to asi padne na Tomb.

5.10.2009 22:09:44

Jiné jazyky
Svého času jsem taky hodně dlouho hledal pravidla v angličtině a nenašel jsem je, takže čeština není jediný zajímavý jazyk, ve kterém nejsou. Kdyby byl zájem, tak mám anglickou verzi a na požádání by snad nebyl problém je naskenovat. Pro osobní účely samozřejmě :-)

6.10.2009 10:36:44

Re
Také jsem našel pravidla v němčině a španělštině, ale tyhle jazyky nedávám. Sám hru mám, takže moc děkuju i za nabídku na sken, ale není důvod. Sháněl jsem pravidla proto, abych je mohl poslat spoluhráči, který hru nehrál, aby je nastudoval. Opravdu je obrovská škoda, že vydavatelé takhle přistupují k hráčům, vydání textu pravidel by dle mého názoru měla být naprostá samozřejmost. Tohle mě natolik otrávilo, že teď hned téhle skvělé hře snížím hodnocení i tady i na BGG, protože tohle se prostě počítá :-/

6.10.2009 11:16:31

david

Karty
Co zase štve mě je to, že jsem nikde nenašel oficiální seznam kartiček :-(

6.10.2009 11:54:12

tom

eyron
Přesně z toho důvodu jsem hledal pravidla já. Nakonec jsem rozeslal odkaz na recenzi, která docela dopodrobna hru rozebírá a snad to nováčkům poskytne trochu vhled do hry. Pravidla to sice nejsou, ale je to jednodušší a názornější (obrázky a tak, což se hodí pokud při studiu pravidel není k dispozici hra), tak snad potom pravidla pochopí o trošku rychleji než kdyby vůbec nevěděli do čeho jdou. Jinak recenze o které mluvím má asi 450 thumbupů na BGG.

6.10.2009 12:10:23

Festival
Vezmu to trochu obloukem. Dneska jsem se seznámil s nějakým Filipem, který mi hodně fajnově a vtipně vysvětloval o čem je Dungeon Lords. Nakonec jsme se v rámci hovoru dobrali toho, že je to "ten Filip" z CGE.
Později mi napadlo, že bych na něj mohl mít ještě jeden dotaz ;-). Tak jsem za ním ještě jednou zašel a zeptal se zda by se nedala sehnat česká pravidla k TtA v elektronické podobě. Lehce mi vysvětlil jak je to s nimi a MindOKem ohledně TtA a "odeslal" mě ke stánku MindOKu, kde se dal do hovoru o téhle věci s jedním z MindOKářů :-). Rozhovoz mezi nimi to byl velice zajímavý a zábavný :-D a na jeho konci byla originálně perforovaná vizitka v mojí ruce.
Dostal jsem tedy vizitku na Pavla Prachaře (což snad správně chápu, že je pogo z MindOKu a hrajeme.cz) ať se mu ozvu na email. Takže snad v pondělí něco sepíšu a uvidíme. Na první dojem to byli fajn lidi, tak třeba ta pravidla nakonec budou :-)

8.11.2009 00:02:31

Oficiální pravidla v elektronické podobě
Tak dnes mi od Pavla Prachaře dorazil email s přiloženými pravidly. Děkuji všem co se podíleli na tom, aby se tak stalo a dávám je do placu i pro ostatní.

12.12.2009 00:22:13

Re
Tak to je moc dobrá zpráva. Pevně doufám, že se stane uveřejňování pravidel na netu samozřejmostí i pro české vydavatele :-)

12.12.2009 15:19:54

pravidla na stahnutí
co takhle si je stáhnout? http://czechgames.com/files/Through_the_Ages_CZ.pdf
a jsou tam i Dungeon Lordi a Lodenice http://czechgames.com/cs/category/webnews/

12.12.2009 18:42:28

...
No kde začít. Pravidla jsem sem nahrál dneska těsně po půlnoci (než jsem psal o tom že je mám). V té době nikde na webu veřejně nebyla. Do 24hod by se tu také mohla objevit, ale bohužel je zatím nikdo neschválil a možná ani z nějakého důvodu neschválí. Uvidíme, ještě je hodinka čas :-D.

K tomu co tu píše Dilli uplně nevím co napsat. Trochu to vypadá, že jsem úplně mimo a vlastně nikdy nebylo nic jednoduššího než si pravidla stáhnout přímo u zdroje.

Každopádně díky všem z CGE a Mindoku co měli prsty v tom, že jsou pravidla zveřejněna a bylo by fajn, kdyby se pravidla v elektronické podobě stala standardem. Důležitější práce je určitě dost, jen prostě by to bylo fajn :-).
A abych nezapomněl díky za nezapomenutelnou hru :-).

12.12.2009 23:14:39

pravidla na stiahnutie
Pravidla su naozaj na webe CGE s datumom uploadu 12.12. (to 2vkjmch: zeby za to mohol tvoj dotaz :o)), takze mi to od dilli pride trosicku nefer - vzhladom k tomu, ze prvy dotaz k nim tu visi uz 2 mesiace.

12.12.2009 23:29:04

Pravidla ke stažení
Od Dilli to opravdu vyznělo tak, že jako co tady vůbec 2vkjmch marní čas, že ta pravidla jsou tam už strašně dávno ke stažení. Trošku drsně napsané.
Každopádně díky 2vkjmch za obětavost a pravděpodobně i za popud, aby se konečně objevily i na webu. A Dilli taky děkuju za info a linky, obzvláště oceňuju pravidla k Dungeon Lordům, které právě louskám :-)

12.12.2009 23:56:15

to Miri
Ja jsem reagovala na Eyrona. Pravidla byly od 12. prosince 2009, 10:36:58, kdy je Ladinek na net zavesil. A ta Eyronova poznamka mi prisla mimo. Omlouvam se, nebylo to mysleno ve zlem. Jednoduse se vzdy, kdy se dostanu k netu snazim nejdrive zjistit co kde je noveho a pak ty novinky posilam dal. Moh sis vsimnout, ze jsem dokonce tu novinku zavesila nejdrive sem a ne na spolocenskehry.sk do Bleskovky. Tam se objevi az ted...

13.12.2009 09:05:46

...
No mě pravidla dorazila "Fri, 11 Dec 2009 14:13:36". Do večera nebyl čas a tak jsem někdy okolo půlnoci prohlédl stránky hrajeme.cz, mindok.cz a czechgames.com a jelikož ... jsem je tam nikde nenašel; kdysi na festivalu se mluvilo o tom, že když budou tak bodou veřejně ke stažení (že není důvod proč by nemohli být); v emailu ani pravidlech samotných nebylo napsáno nic o tom, že je nelze šířit mezi další hráče; a proč bych je měl mít jen já a ne ostatní ... tak jsem je sem přidal ke stažení.
Chtěl jsem se podělit, aby ta pravidla sloužila i dalším hráčům této hry (a jejich přátelům co si je můžou trochu přečíst dopředu a není jim pak před samotným hraním třeba vysvětlovat uplně všechno), když už si někdo dal tu práci a předělal je to téhle podoby a velikosti.
Asi už tu tedy nemusí být, protože jsou jinde, ale podle mě ani není důvod proč by tu být nemohla.

13.12.2009 13:54:54

A to je vše :-)
Pravidla jsou a co víc si přát ... snad jen hrát, hrát, hrát :-D

13.12.2009 13:57:17

to 2vkjmch
To je přesně ten správnej přístup. Podělit se s věcma, na které nemáš výslovně řečeno, že nesmíš. A taky oceňuju snahu ty pravidla tady zveřejnit. Ale stále si myslím, že by u hry měl být i link na stránku vydavatele, pokud tam pravidla jsou.
PS: CGE má i verzi stránek .cz
Takže raději přestanu psát bláboly a jdu hrát :) Třeba tu civku.

13.12.2009 17:28:04

...
Ano. To je přesně ten přístup :-). Když jsem si hru koupil a pravidla v PDF mám, tak proč by je neměl mít i každý jiný co za hru dal peníze jako já.
Kdyby se tu objevil odkaz na stažení z oficiálních stánek, tak jako je to tu třeba u Space Alertu, tak by to bylo to nejlepší (v době kdy jsem to sem dával nebylo kam by odkaz vedl ...).
PS: Opravuji ... před tím než jsem pravidla někam dával jsem se samosebou koukl i na českou verzi stránek přesně http://czechgames.com/cs/ a tam nebylo NIC.
Jdu hrát a sem už se nekoukat.

13.12.2009 21:21:16

dilli
Já jsem narážel hlavně na to, že mám pár let první verzi hry a až do nedávna nebyly ke stažení ani v češtině ani v angličtině.

14.12.2009 08:43:47

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas