Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otazka ohladom pravidiel

Ahojte,

Mam taku otazocku... mozno i par 0:)
1) Ohladom asistencie pri nepodarenom hode.. na co je to dobre? Mozem pocas nepodareneho tahu odlozit kocku na seba I na asistenta? Pri nepodarenom dobrodruzstve, padne na vysetrovatela iba postih a asistent (ak mal kocku) si moze vybrat stratu 1 stamina alebo 1 sanity?

2) Uzamknuta kocka.. povedzme ze mam v hre priseru, ktora mi uzamika cervenu kocku a kartu dobrodruzstva, ktora mi ju tiez uzamyka a kocka je na tej karte. Moze sa kocka presuvat, medzi tymito dvoma polickami, alebo najprv musim vyriesit kartu a az potom sa kocka presunie na tu na monstre?

3) Pri dobrodruzstve, je takyto postup spravny?
Potrebujem hodit 1-hruzu 1-ohrozenie; potom 2-Vedomosti 3-patranie
Hodim kocky (iba zelene), prve sa mi podari na prvy sup. Hodim druhy krat, padne mi 2-patranie a 1-vedomost, ostatne vsetky ine. Povedzme ze pouzijem topanku, tie dve dobre dam bokom a hadzem s dvoma. Hodom ulohu nesplnim. Pouzijem topanku, hadzem znovu. Zas nic. Pouzijem seba na sustredenie, dam tam 1 Vedomost a jednu kockom ako penale. Pouzijem kuzlo a prihodim si cervenu kocku. Hadzem znovu...

4) Ked su dvaja (a viac) hracov na jednej karte.. mozu si pomahat? Napr. ak je na tahu vysetrov. a asistent ma moznost pridat zltu kocku, moze ju 'dodat' vysetrovatelovi?

Dakujem za pripadne odpovede :)
Nina
22.9.2011 10:53:16

odkládání kostek
Pokud po hodu chceš odložit kostku, tak záleží na tobě jak to uděláš a čím. Kouzel můžeš použít kolik chceš, můžeš se i soustředit nebo použít spoluhráče (vlastní soustředění a použití spoluhráče nelze najednou). Výhoda kouzel je, že zůstávají, pokud z nich tu kostku nevezmeš.

11.1.2014 16:27:35

Odkládání
Taky nezapomeňme na to, že soustředění a pomoc jiné postavy lze použít pouze při neúspěchu, jen na jednu kostku a zároveň se musí jedna kostka odhodit. Kouzla jsou v tomto ohledu flexibilnější.

11.1.2014 17:58:48

správná připomínka
A jak správně připomněl Bacil, kouzla k uložení kostek mohu použít i tehdy, když jsem splnil řádek.

11.1.2014 20:40:52

Studentka...
...moze plnit viac cielov aj pri dobrodruzstvach s urcenym poradim cielov? (Dobrodrusztva so sipkou.)

15.1.2014 14:46:08

studentka
môže ale musí isť aj tak porade, podla sipky

15.1.2014 21:12:14

opakovaný pokus na zvládnutí dobrodružství
Prosímo radu. Pokud mám fakt zapeklité dobrodružství, navíc třeba s nějakou potvorou, kterou s emi podařilo zabít, odemknout kostku, zvládnout tak dva cíle, ale na třetím cíli pohořím.....

můžu zůstat na dobrodružství a v dalším kole se o něj pokudit znovu? Jak pak pokračuju.. zvládnuté cíle zůstávají a házím už jen na ten poslední cíl? Kolika kostkami hážu? Těmi, co mi zbyly na konci předešlého tahu (tedy plný počt minus ty, co zůstaly na polích splněných cílů?). Snažili jsme se o to několikrát včera, ale pokaždé to znovu nevyšlo, protože v případě nějaké obtížnějšího dobrodružství zbydou na poslední cíl třeba 2 kostky a to je pak "o hubu".

a pokud použiju stejný příklad, ale s tím, že nehážu na stejné dobrodružství podruhé já, ale spoluhráč, který mi přijde na pomoc, jak je to pak v případě přátelské výpomoci? nerozumím totiž textu v pravidlech ve smyslu "kostku neotáčejte" piouze ji přesuňtě - kam, jakou kostku (z těch zbylých, nebo z jeho zbylých? kolika kostkami pak hází on, když by měl mít vlastně plný počet, ale zas na druhou stranu využívá už splněných cílů z mého tahu, na kterých jsou položené moje 4 kostky..

je to srozumitelné? Díky moc..

24.1.2014 14:10:27

Plnění dobrodružství
Ahoj, pokud se nepletu, tak další kolo/kolo Tvého spoluhráče házíš všemi kostkami a a je nutné všechny cíle splnit znovu (se všemi kostkami), proto je dobré si třeba dát kostku s problematickým symbolem bokem...

24.1.2014 14:17:45

Mělo by to pak cenu?
Pak se mi zdá ale nesmyslné něco jako výpomoc, nebo zůstávání na dobrodružství, které vyšetřovatel nezvládnul.. Někde v pravidlech byla zmínka o tom, že splněné cíle nepropadnou, pokud se z toho políčka nezvdálíš.. nebo si to už pletu s žetonem průzkumu u normálního Arkhamu? =)

Ale díky moc za názor, jsem zvědavá, kolik se jich tu nakonec sejde.. tohle jsem totiž nenašla v žádné z diskuzí. My jsme to pak hráli na každé dobrodružství sólo, čímž se ale zase veškerá spolupráce (aspoň její možnost) ze hry vytratila..

24.1.2014 14:44:22

@ Mitsuuko
Ten poslední odstavec moc srozumitelný není, tak to zkusím pospat celé.
Snažíš se splnit dobrodružství a je tam i příšera. Pokud se ti podaří zabít potvoru, dáš ji pryč, i když další úkoly nesplníš.
Se svou postavou zůstaneš na kartě tak jak tak. Pohyb je až na začátku dalšího kola.
V dalším kole musíš splnit znovu od začátku všechny úkoly, co na té kartě jsou. Házíš vším, co je k dispozici.
Asistence spočívá v tom, že ti spoluhráč může dovolit "zamknout" pro další hod použitelnou kostku po neúspěšném hodu na jeho značce postavy na kartě dobrodružství. (Teď jsem si to našel v českých pravidlech. Je to Zaměření.) Čili potřebuješ na nějaký úkol třeba svitek a lebku. Hodíš svitek, ale ne lebku. Tak si svitek můžeš odložit - Zaměřit - pro další hod u spoluhráče. Pak hodíš lebku a kostku se svitkem vezmeš z postavy spoluhráče a máš splněno. Pokud ale nesplníš, je tam nějaký postih i pro tvého pomocníka. Teď nevím jaký přesně. Je to v pravidlech.
Snad je to srozumitelné.


24.1.2014 14:48:09 | Upraveno autorem (porovnej)

enzo
Je to srozumitelné!! Paráda, moc díky. Fajn, už tomu rozumím. =)
O postihu pro spoluhráče vím, jen jsem myslela, že ten postih je vlastně cena za Zaměření ať cíl hodím, nebo ne..?

A prosím ještě jednu věc, ale to spíš jen pro ujištění. Pokud si chci dobrat na vchodu muzea jednu staminu, příčetnost, nebo něco koupit, dělám tak místo plnění dorbrodružství? tedy to vyjde jako celý tah? Koupím věc, nebo doberu zdraví, otočím hodiny a už nikam nejdu, že?

24.1.2014 15:18:15

@ Mitsuuko
Přesně tak. Z karty se můžeš na začátku kola přesunout do muzea na "nákupy" atd. a tam už zůstaneš po celé kolo. Na začátku dalšího kola se přesuneš, pokud chceš, na další dobrodružství.

P.S. Trosku jsem se zamotal s těma svitkama a lebkama. Opravil jsem to tak si to radši přečti znovu. Sorry. :)

24.1.2014 15:32:57

pochopeno
Tak moc děkuju, snad to byla jediná zapeklitost. Nic jiného jsem zatím nenašla =) hezký víkend

24.1.2014 16:05:23

Vybíráme z Bazaru

1995: Milosevic's Last Gamble
1995: Milosevic's Last Gamble
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas