Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Aká je táto hra?

Pána, tuším som žil na Mesiaci..., ale o čom vlastne táto hra je?
16.2.2009 22:36:41

Talisman
Můžu jen souhlasit s Wertiumorem. Talisman jsem objevil v době ježdění s kamarády na chaty apod. a zamiloval jsem si ho. Zatím je to asi má nejoblíbenější deskovka a vždy si rád zahraju. Bohužel dokud nebude 4. verze přeložena do češtiny, kupovat si jí určitě nebudu. Ne že bych nezvládl angličtinu, ale za a) ne všichni mí známí s ní nemají problém a za b) česky je to prostě stokrát lepší, než furt dumat nad cizí řečí. Takže do té doby jsem si udělal kompletní homemade verzi 3rd edice včetně rozšíření (a přidal si smrťáka ze čtyřky), která se mi líbí asi stejně nejvíc, a vesele si užívám jednu z nejpopulárnějších česky mluvících her náhoda nenáhoda:)

16.2.2012 13:15:24

dojmy
Vážení přátelé,
přes počáteční odpor(v dnešní době házet kostkama? proč? brr...) jsem si zahrál tuto hru a musím konstatovat, že mě vtáhla do děje a výborně jsme se u toho všichni bavili. Dokonce bych i řekl, že víc než u nového desko Zaklínače. Čím to? Že by více znamenalo méně? Začínám zjišťovat, že poslední dobou se tvoří pouze hry, kde musíte přemýšlet a jsou to defacto pouze logické rébusy, kde se k vítězství dopracujete pouze kombinacema a logikou. Jak všichni víme, takhle život nefunguje - z velké části nás ovlivňuje náhoda. A ta se z dnešních moderních her vytrácí více a více...škoda.

Takže jsem rád, že tuto hru vlastním a budu asi dokupovávat rozšíření.

17.6.2015 14:45:22

talisman vs zaklínač
nechci tvrdit, že je talisman špatný, ale ve dvou je to nuda. Zaklínač je hratelný i ve dvou. Je to věc názoru :-) ale mě se zdá zaklínač o dost lepší než talisman a to díky plnění úkolu a karty pátrání dodávají tu atmosféru. V talismanu jen běháš po plánu, snažíš se vylepšit ženeš se za korunou moci atd. Obě hry jsou dobré, ale záleží v jakém počtu hráčů se hraje.

17.6.2015 22:16:05

Proroctví je nuda
Za mě je např proroctví totální nuda .. :/ Asi nejvíc mi tam chybí vžití se s postavou, která nemá žádná zvláštní schopnosti a je tak jedno, jestli jsi ilusionista nebo válečník.
Na Talismanu miluji tu variabilitu a už jen fakt, že tam máš přes 50 postav a je to neskutečně krásná pohádka plná příběhů :-)

21.6.2015 11:01:44

Talisman
No za prvé - podle mě je nejlepší 3. edice Talismanu, kterou v podstatě 4. edice kopíruje. 3. edice má podle mě daleko hezčí grafiku a navíc expanze Věž byla 3D!
4. edici mam skoro komplet (všechny velké expanze a Reapera, ostatní mini expanze se chystám koupit do konce roku :)) a jsem z ní nadšen, jen škoda, že ta grafika je klasika FFG - v podtatě stejnej stryl jako ostatní hry od FFG. ¨
Proroctví je jen napodobenina Talismanu od Chvátila, ktertej s ní přišel poté co byla celkem dlopuho u nás nedostupná 2. edice Talismanu (hned vyprodáno, stejně tak dotisky) a mě osobně proroctví vůbec nebavilo...
Jinak jsem důkazem toho, že talisman se dá hrát i jako sólo hra - vezmete si postavu a prostě si chodíte po světě a snažíte se dojít až ke koruně moci a cestou prožijete nějákej ten příběh (většinou vtipnej). Ano, je otrava házet kostkou sám se sebou, ale uplně to samé děláte v digitální edici pokud hrajete v jednom hráči. Když mi bylo tak 13 - 14, tak jsem ho hrál sólo docela často.
Talisman je prostě nej - má to svou historii, plno příběhů, plno postav, jednoduchá pravidla, s expanzema i obří svět na procházení, od 3. edice super zpracování, skvělé pro děti a mladší hráče a naopak starší hráči se u toho pobavěj trochu jinak (vtipy a komické situace a tak). Jen nic pro eurovkáře.

22.6.2015 09:50:29

na tom se shodnem
Na talismanu jsem vyrost a to mluvím nejprve o polské edici. Nevím jak kdo, ale já porád používám KŇE.
To je pro změnu z české edice

22.6.2015 10:23:55

Vybíráme z Bazaru

1989 : usvit svobody
1989 : usvit svobody
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas